Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Przycięcie amorka i nabicie gwiazdki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam proszę o poradę otóż wymieniałem w tym roku amorek z przodu. Z rury sterownej uciąłem niewiele jakieś 1,5 cm(zostało okolo 23cm natomiast stary amorek miał koło 18 cm) i zastosowałem podkładki dystansowe 5 szt(około 5 mm). Jednak po dłuższym przebiegu chciałbym skrócić trochę rurę wobec tego mam pytanie. Czy jak chcę skrócić rurę to muszę najpierw wybić starą gwiazdkę i później nabić nową czy wystarczy starą wbić głębiej(niżej), ale nie wiem czy to nie osłabi jej? Zostaje jeszcze jedna opcja tzn. wyjęcie kilku podkładek z pod mostka i założenie ich na gorę pod kapsel(ale ta opcja jest dla mnie najmniej estetyczna).
Jakie macie dla mnie porady????
Gwiazdkę (zwaną także szyszką) wystarczy wbic głębiej- ja tak robiłem, nic się nie działo. (Bo i co by się miło wydarzyc? :roll: )
marcin0604 napisał(a):Gwiazdkę (zwaną także szyszką) wystarczy wbic głębiej- ja tak robiłem, nic się nie działo. (Bo i co by się miło wydarzyc? :roll: )
no bo w sumie jak się ją ściska to ona się wrzyna w rurę . Dobrze rozumuje????
Dobrze rozumujesz, ale
szyszka działa na zasadzie kontrhaczyka (głębiej wlezie ale się nie cofnie) tak więc niema problema ;-)