Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Skrócenie tulejki w damperze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym skrócić górną tulejkę w damperze Fox RP3.
Materiał to aluminium. Damper pochodzi z innej ramy, i tulejka ta jest po prostu za długa.
Trzeba ją przetoczyć, żeby zmieściła się w ramie.
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś warsztat, w którym znają się na tym i mogliby to fachowo zrobić bez jakiegokolwiek uszczerbku dla amortyzatora ? Dziękuję
W Lublinie nie znam nikogo, kto by takie coś robił, ale na allegro znalazłem taką aukcję: klik.
Przy zamówieniu od 2 sztuk można zdaje się negocjować cenę, więc z przesyłką wyszłoby zapewne koło 30-35 zł. Nie wiem, jak to się ma do kosztu wyfrezowania tulejek w jakimś zakładzie "na miejscu", ale w razie czego jest to jakaś alternatywa.
Po pierwsze tulejki się demontuje więc nie ma problemu z uszczerbkiem dampera.

Po drugie toczenie tego to nie jest wielka filozofia i w każdym zakładzie posiadającym tokarkę Ci coś takiego od ręki niemal zrobią za browar czy coś.

Po trzecie zanim pójdziesz toczyć zmierz suwmiarką porządnie wymaganą długość tulejki. Wink

Jak nie masz pomysłu gdzie to podjedź na polibudę na warsztat (taki niski podłużny budynek z jednym pomieszczeniem odchodzącym w bok... w tym pomieszczeniu są obrabiarki) tuż obok wydziału mechanicznego i spichlerzu, za wydziałem elektrycznym a przed rektoratem. Podejdziesz do jakiegoś starszego faceta w fartuchu w tym pomieszczeniu to Ci powinien pomóc. Tylko nie wbijaj się jak jacyś studenci będą mieli zajęcia.

mapa politechniki
WM-2 to ten budynek, tylko że w rzeczywistości jest bardziej z przodu