Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Świecąca ścieżka rowerowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

radzik

dlaczego uważasz, że jest ciekawy?
Tekst mnie rozwalił:

" Do budowy ścieżki w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego wybraliśmy luminofory świecące na niebiesko, aby zachować spójność z mazurskim krajobrazem.

Chyba się muszę skonsultować z Rado bo byłem święcie przekonany, że kolor który kojarzy się z Mazurami to ZIELONY.
(27-09-2016, 16:13)mariobiker napisał(a): [ -> ]wybraliśmy luminofory świecące na niebiesko, aby zachować spójność z mazurskim krajobraze
Może chodzi im o skojarzenie z błękitem jezior Wink Po mazurskich ścieżkach rowerowych płyniesz sobie rowerem wodnym jako po jeziorze Wink W sumie część mazurska atlasu rowerowego i map Green Velo ma niebieskie okładki Wink

A swoją drogą - jadąc niebieskim rowerem w niebieskiej koszulce bo niebieskiej ścieżce rowerowej... :-P
(27-09-2016, 16:34)damian.s napisał(a): [ -> ]A swoją drogą - jadąc niebieskim rowerem w niebieskiej koszulce bo niebieskiej ścieżce rowerowej... :-P
Mógłbym Cię wtedy Damianku przeoczyć Wink
Bez względu na kolorek mnie się podoba. Smile
Hmmmm, skoro zostałem wywołany do tablicy... Wink
Sądzę, że prawda leży po środku - z jednej strony to jak najbardziej błękit/niebieski kojarzy się z licznymi jeziorami, a z drugiej zieleń - pełno lasów - Mazury to przecież Zielone Płuca Polski!

EDIT: poza tym: " Do budowy ścieżki w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego wybraliśmy luminofory świecące na niebiesko, aby zachować spójność z mazurskim krajobrazem." Lidzbark Warmiński i okolice to Warmia!, a nie Mazury! Heloooooł! Smile (chyba, że te "okolice" sięgają np. Kętrzyna czy Giżycka)
Według mnie super pomysł ciekawe tylko czy uda się takie ścieżki wypromować jako Polski wynalazek i "dystrybuować" pod Polską banderą
Orientujecie się jaki jest koszt wybudowania takiej ścieżki ?
Obawiam się, że to tylko taki eksperyment. Do produkcji masowej może nie dojść ze względu na koszty, lub inne czynniki, które wyjdą w trakcie użytkowania tej "ścieżki"
(28-09-2016, 08:27)lubelaczek napisał(a): [ -> ]inne czynniki, które wyjdą w trakcie użytkowania tej "ścieżki"
Rowerzyści będą świecić na niebiesko nawet po zakończeniu jazdy ścieżką Wink
Stron: 1 2