Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Kaseta - wymieniać czy nie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Tak jak w temacie. Mam zamiar wymienić kasetę w moim every day rowerze. Wygląda na lekko zajechaną ale mam wątpliwości. Kaseta przejechała 3 łańcuchy 1300-1400 km każdy. Zwłaszcza zębatka nr 3 wygląda dość źle. Jak myślicie?

Link do obrazu kasety
Nie baw się i wymieniaj kasete i łańcuch
(25-06-2017, 18:01)Noorbi napisał(a): [ -> ]Nie baw się i wymieniaj kasete i łańcuch

Już na poprzedim łańcuchu zdarzyło się sporadycznie przeskakiwać w sumie, ale to było z częstotliwością raz na 200 km
(25-06-2017, 18:01)Noorbi napisał(a): [ -> ]Nie baw się i wymieniaj kasete i łańcuch

Amen Smile
Ok, wymienione, upaparałem się jak zwykle smarem, włączając spodnie (następnym razem weź jakieś na straty). Irytująca jest trwałość niektórych komponentów. Ciągle jak nie łańcuch to kaseta, jak nie kaseta to klocki hamulcowe, a to linki do hamulców, albo szlag trafił błotniki. Eeehhhh
(25-06-2017, 23:34)jaro napisał(a): [ -> ]Irytująca jest trwałość niektórych komponentów. Ciągle jak nie łańcuch to kaseta, jak nie kaseta to klocki hamulcowe, a to linki do hamulców,

Tak to jest, pewne części się zużywają i nic na to nie poradzimy.