Seb 24-06-2009, 23:27
Wjechałem w dąbrowę i chciałem pośmigać po lesie ale jak się okazało droga tragedia, błota masa, a masa roweru to się zwiększyła o kilka kilogramów :lol:
w sumie po jakichś 8-10km zrezygnowałem i pojechał pod LKJ ;-)
szkoda że nie zrobiłem więcej fotek ale ukaże to wam że nie warto wybierać się na razie do lasu chyba że jest się HARDCORE'em :-)
Wrzucę kilka fotek szkoda że nie zrobiłem więcej :-)
http://img261.imageshack.us/img261/617/20090624.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/2629/20090624001.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/2259 ... 24002t.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/7483/20090624003.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/7484/20090624004.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/5978/20090624005.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/8898/20090624006.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/5146/20090624007.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/3139/20090624008.jpg
http://img524.imageshack.us/img524/2016/20090624009.jpg
http://img524.imageshack.us/img524/2597/20090624010.jpg

Sorry że w ten sposób fotki zapodaję ale tak wyszło :lol:
michalbrodowski 24-06-2009, 22:28
Jakby ktoś przegapił to podaje link :)

http://ww6.tvp.pl/15998,20090624915566.strona

plik z wieczorową panoramą powinien pojawić się za niedługi czas.
Seb 24-06-2009, 22:10
Jeżeli chciałbym zamieścić fotki z dzisiaj 24.06.09 to jak i komu mam je wysłać.
Niestety te dwie co zrobiłem wieczorem tragedia kiepsko wyszły ale reszta okej ;-)
Sorry ale nie wiem gdzie to pytanie zamieścić...
mamut77 24-06-2009, 18:22
Jak kilka osób na forum słusznie zauważyło jazda chodnikiem w naszym kraju o jakże bogatej infrastrukturze rowerowej jest formalnie nielegalna (poza określonymi wyjątkami). Jednak duża grupa z nas z różnych względów nie nie chce poruszać się wraz z samochodami, choć na pewno nie jeden z nich myślał o tym, choćby z powodu ryzyka zapłacenia mandatu. Problem w tym, że raczej trudno znaleźć jakieś poradniki w tym względzie, za to jest sporo zapewnień, jakie to bezpieczne.

Dlatego proponuję pomóc „zuchom chodnikowym” (podoba mi się to określenie:-)) poprzez podzielenie się z nimi swoimi doświadczeniami, konkretne rady, co robić, a czego nie robić na ulicy, choćby nawet było to zgodne z przepisami. Poza tym niektórzy regularnie korzystający z ulicy może też czegoś się nauczą. Może np. ja czymś wkurzam innych użytkowników dróg. Nie wiem...

Fajnie by było, gdyby w temacie rowerzystów wypowiedzieli się ci, którzy choćby okazjonalnie korzystają z samochodów, bo to mogłoby wiele powiedzieć pozostałym o ich zachowaniach. Może dzięki temu ktoś uniknie czegoś nieprzyjemnego. Co najmniej. Ulica to nie miejsce, w którym można uczyć się na własnych błędach.

I w tym wątku nie czepiany się nikogo; „zuchów chodnikowych” na rowerach/pieszych/kierowców/zwierzątek futerkowych, za to wymieniamy poglądy i rady - robimy to na chłodno. Nic więcej. Gorące spory świetnie wychodzą nam w innych wątkach (nie żeby były takie złe, bo na pewno czegoś uczą). Natomiast skoro czepiamy się już jazdy chodnikiem, to bądźmy konsekwentni i pomóżmy innym z tego chodnika zejść.


Podejście do jazdy ulicą mam następujące;
- samochód stojący na chodniku lub poboczu może włączyć się do ruchu tuż przede mną, bo jego kierowca np. mnie nie zauważył,
- w samochodzie zaparkowanym jak wyżej mogą nagle otworzyć się drzwi z tego samego powodu, co wyżej,
- po wyprzedzeniu mnie, samochód może nagle postanowić zwolnić i zjechać na chodnik, w boczną uliczkę albo na jakiś na parking,
- wyjeżdżający z podporządkowanej, zdawałoby puszczający mnie, może nagle dojść do wniosku, że się jednak zmieści przede mną, źle przy tym oceniając moją prędkość,
- próba wykorzystania prawa pierwszeństwa przynależnego teoretycznie rowerzyście może skończyć się w szpitalu,
- pieszy na przejściu może wyskoczyć w ostatniej chwili (poza też),
- mogę wreszcie być niewidoczny dla nadjeżdżającego od przodu i wyprzedzającego inny wóz, na tle świateł samochodu za mną, zwłaszcza po zmroku. Nawet mimo pełnego oświetlenia i odblasków,
- pamiętam, że bark włączonego kierunkowskazu w samochodzie wcale nie oznacza, że ten jedzie prosto,
- jeżdżę przynajmniej metr od krawężnika, tak żeby mieć pole manewru jakby co,
- sygnalizuję manewry wyciągniętą ręką, chyba że stan drogi sprawia, że oderwanie jednej dłoni od kierownicy jest zbyt ryzykowne.
- kałuża na mokrej jezdni może kryć dziurę
- lepiej władować się w dziurę na jezdni (jeśli nie prowadzi do samego środka ziemi) niż ją omijać inaczej niż w stronę krawężnika. Może zdrowo telepnąć, ale jest to lepsze od testowania refleksu kierowcy samochodu nadjeżdżającego z tyłu... Zaznaczam, że używam górala, więc nie wiem, czy na szosówce nie jest to zbyt ryzykowne,
- jazda w błocie pośniegowym wraz z samochodami to wręcz próba samobójcza,
- ulewa/mgła/śnieżyca sprawia, że jesteśmy często niewidoczni, wobec czego dobrze jest włączyć oświetlenie. Może dzięki temu zostaniemy dostrzeżeni o ten ułamek sekundy wcześniej, który sprawi, że wszystko skończy się na nerwach,
- hamulce mogą przydać akurat wtedy, gdy linka postanowi się zerwać, dlatego zalecam kontrolę linek hamulców co jakiś czas (ja tak robię i całkiem niedawno odkryłem, że mój tylny hamulec pracuje tylko dzięki trzem włóknom rzeczonej linki),

I mógłbym tak jeszcze długo...
Może i jest to paranoiczne podejście, ale jak dotąd się sprawdzało. Nie licząc nerwowych sytuacji, nie przytrafiło mi się od naprawdę długiego czasu nic przykrego.
Mam nadzieję, że nie obraziłem żadnego kierowcy - na ulicy włącza mi się po prostu ciężka paranoja i nie ma to nic wspólnego z moim podejściem do przeciętnego użytkownika samochodu.
Jazda ulicą to nie piekło, a za kierownicami nie siedzą psychopaci, ale uważać i myśleć trzeba. Moim zdaniem im bardziej paranoicznie tym lepiej, bo póki co, rowery nie mają pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych i innych bajerów.

Swoją przygodę z ulicą zaczynałem w taki sposób, że jeździłem najpierw mało uczęszczanymi uliczkami osiedlowymi i co chwila przeglądałem aktualne przepisy ruchu drogowego. Potem wjeżdżałem na bardziej uczęszczane trasy. Dziś unikam tylko ulic, na których normą jest ruch tirów.

O przepisach dla rowerzystów można poczytać tu:

www.rowery.org.pl/prawo.html
Raczej polecam, nawet tzw "zawodowcom" :-) .
Karola 24-06-2009, 10:17
Widzę wszyscy chcą na rower a nikt nie pisze żadnej ustawki :-)
Wszystko jak w temacie.
Jak pogoda ulegnie znaczne pogorszeniu to będziemy zmieniać godzinę albo odwoływać to tylko taka mała uwaga do MrKurdupla :mrgreen: bo inni z tym raczej problemu nie mają.
fotobiker 24-06-2009, 09:48
Witam wszystkich rowerowo zakręconych z lublina.Gdzie w Lublinie można obejrzeć buty Specialized ?

Jak będą one współpracowały z pedałami wellgo 823 i czy bedę wygodne dla osoby z wąską stopą ?
Seb 23-06-2009, 22:12
Zakładam temat żeby każdy kto ma ochotę podzielił się swoimi informacjami na temat zabezpieczania roweru przed czynnikami zewnętrznymi.
Jako, że założyłem temat to ja powiem co wiem ;-)
No to tak do smarowania łańcucha używam decathlonowskiego smaru w spray'u firmy DECATHLON CYCLE trochę drogi jak na moją kieszeń, ale to na przetestowanie kupiłem (wcześniej się smarowało olejem samochodowym jakimś 15W40 czasem mobilem jak był pod ręką hehe ;-))

Do części amortyzowanej zakupiłem środek o nazwie Brunox Deo (też drogie hehe)

W sumie jeszcze nie zakupiłem, ale wkrótce to zrobię, jakiś zmywacz do hamulców samochodowych lub WD-40 ( jak to się fachowo nazywa do wypierania wody z wszelkich elementów w których ta woda nie powinna być ;-))

Chciałbym usłyszeć jak dbacie i czym smarujecie rowery...
Seb 23-06-2009, 21:15
Dawno, dawno temu... Eee sorry to nie ta bajka :-P
Był piękny czerwcowy dzień, powietrze pachniało popołudniowym deszczem a słońce próbowało wyłonić się zza ciemno szarych chmur. Przeciągnąłem się leniwie i wyszedłem na mój piękny taras by zobaczyć mój piękny rower, gdy nagle spostrzegłem, że na całym rowerze pozostała mi ta straszna i brudna glinka po wczorajszym wypadzie.
Wróciłem do mieszkania i stwierdziłem: tak być nie może.
Po chwili namysłu stwierdziłem: przestało padać to moja jedyna okazja... Jadę nad zalew umyć rower po raz drugi, bo wczoraj za słabo się postarałem :-)
No to tak jadę sobie nad zalew zemborzycki umyć znów rower po wczorajszym grzebaniu się w błocie ;-) przy okazji zrobiłem jeszcze rundkę po lesie, zjadając przy tym trochę błota, ale co to dla mnie :-P
W drodze powrotnej kiedy już pochlapałem wodą o rower i umyłem co mogłem, moją uwagę przykuł napis w miejscu gdzie forumowicze robią wspólne spotkania: "Serwis Rowerowy Kunickiego 88" czy coś w tym stylu (napis ciekawie zrobiony) :-P i jak to mówią pomysły często tworzą się w głowie przez przypadek.
Pomyślałem sobie "fajnie ktoś wymyślił reklamę napisać farbą w sprey'u na murze"
I tak mi się przypomniał post Administratora, że trzeba by oznaczyć miejsce gdzie się spotykamy, a na tym starym budynku jest kawałek ściany pustej, gdzie można by za pozwoleniem właściciela oczywiście namalować logo tego forum lub coś w tym stylu.

Taki mi się w głowie pomysł wytworzył, ciekawe co o tym sadzicie ;-)
szymek_sq 23-06-2009, 15:51
radon_sq
rama ___________Radon ZR Litening 18"
amortyzator______Marzocchi MX PRO Lock Out '07 100mm
stery____________Logic PRO Zintegrowane ´´ Press Fit ´´
kierownica_______BopLight Pro (Team XL) 25,4mm
mostek__________BopLight Pro (Team XL) 25,4mm
zacisk sztycy_____Pro-Obejma na srube 34,9 LOGO
sztyca___________Pro XLT 31.6 x 400
suport__________ BB-UN54, : BSA 68/113mm
rogi____________BopLight
chwyty__________BopLight
hamulce ________AVID Single Digit 7, 2008
klamki__________AVID Single Digit 7, 2008
manetki_________SRAM Trigger X-9, 2007
przerzutka p._____SRAM X.9, 2007
przerzutka t._____SRAM X.9 GS 2007
łańcuch__________Deore XT -HG93
spinka___________Sram
korby___________Lasco FM640A2
kaseta___________Shimano Deore XT CS-M770
piasta p._________DEORE XT FH-M760
piasta t.__________DEORE XT HB-760
obręcze__________alex rims dh 19
szprychy_________mavic
siodło___________San Marco SKN
linki_____________clarks teflonowe
pancerze_________clarks
opony___________Schwalbe Marathon XR 2.0 26"
pedały___________pd 520
licznik___________trelock fc-910
waga____________???
foto_____________[Obrazek: radon800x600.th.jpg]


Rower w postaci obecnej powstawał od listopada 2007 do listopada 2008 roku. Trochę czasu mi zeszło jakby nie patrzeć i teraz wiem że kilka rzeczy bym kupił innych, a jedną na pewno - amortyzator. Chociaż na obecny nie narzekam i pewnie posłuży mi jeszcze długo. Ogólnie SRAM na shimano :d, ale koła kupiłem w całości okazyjnie więc zostaną póki się będą kręcić. Dlaczego opony ważące ponad 1,5 kg :d? Proste odkąd je założyłem nie przebiłem żadnej dętki. A korby na kwadrat są najlepsze Big Grin


radon_sq_disc
rama ___________Radon ZR Litening 18"
amortyzator______Marzocchi MX PRO Lock Out '07 100mm
stery____________Logic PRO Zintegrowane ´´ Press Fit ´´
kierownica_______BopLight Pro (Team XL) 25,4mm
mostek__________BopLight Pro (Team XL) 25,4mm
podkładki________25mm
zacisk sztycy_____Pro-Obejma na srube 34,9 LOGO
sztyca__________Pro XLT 31.6 x 400
suport__________ BB-UN54, : BSA 68/113mm
rogi____________BopLight
chwyty__________BopLight
hamulce ________Avid Elixir CR SL, 2010
tarcze__________ashima 160mm
manetki_________SRAM Trigger X-9, 2007
przerzutka p._____SRAM X.9, 2007
przerzutka t.______SRAM X.9 GS 2007
łańcuch__________Deore XT -HG93
spinka___________Sram
korby____________Lasco FM640A2
kaseta___________Shimano Deore XT CS-M770
piasta p._________DEORE XT FH-M760
piasta t.__________Specialized Stout
obręcze__________Mavic 317 disc
szprychy_________DT Swiss Super Comp
siodło___________San Marco SKN
opony___________kenda karma 2.0 26"
dętki____________shwalbe xx light
opaski___________shwalbe
pedały___________pd 520
waga____________11274g [według wagi komponentów ze stron o wagach, powyżej nie ma wszystkich komponentów ale zostały uwzględnione, przewody hamulcowe są skrócone]
Strony (1037):    1 ... 1006 1007 1008 1009 1010 ... 1037   
Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.
Zapamiętaj mnie?
 
Użytkownicy: 1618
Najnowszy użytkownik: Miroslav
Wątków na forum: 10505
Postów na forum: 117128
Aktualnie jest 270 użytkowników online. 0 Użytkownik(ów) | 267 Gość(i)
Applebot, Bing, Yandex
Ostatnie wątki
Jaki rower na codzienne d...
Forum: Opisy, recenzje i porady przy kupnie
Ostatni post: piot, 19-01-2024, 12:50
Odpowiedzi: 11 - Wyświetleń: 9179
"Biały Kruk" - Janów Lube...
Forum: Wyjazdy na zawody
Ostatni post: Noorbi, 17-12-2023, 12:57
Odpowiedzi: 0 - Wyświetleń: 114
"Biały Kruk" - Janów Lube...
Forum: Sportowe
Ostatni post: Paweoo, 02-12-2023, 23:19
Odpowiedzi: 0 - Wyświetleń: 523
Jaka sakwa na crossa?
Forum: Kupno, naprawa i konserwacja
Ostatni post: piot, 01-12-2023, 11:29
Odpowiedzi: 6 - Wyświetleń: 7028
9 LMT, 25 maja 2024 godz....
Forum: Wycieczki długodystansowe
Ostatni post: Noorbi, 13-09-2023, 20:27
Odpowiedzi: 0 - Wyświetleń: 224
Góry Jesienią 05-08.10.20...
Forum: Wycieczki kilkudniowe
Ostatni post: mraugorzata, 30-08-2023, 18:20
Odpowiedzi: 1 - Wyświetleń: 222
XVI OGÓLNOPOLSKI ROZTOCZA...
Forum: Turystyczno-rekreacyjne
Ostatni post: Paweoo, 30-08-2023, 17:36
Odpowiedzi: 0 - Wyświetleń: 187
Roztocze ONE DAY, 27.08.2...
Forum: Wycieczki jednodniowe
Ostatni post: Noorbi, 07-08-2023, 21:04
Odpowiedzi: 0 - Wyświetleń: 959
Forum żyję ?
Forum: Inne sporty - ustawki
Ostatni post: Paweoo, 20-07-2023, 10:11
Odpowiedzi: 5 - Wyświetleń: 724
"Biały Kruk" - Janów Lube...
Forum: Sportowe
Ostatni post: Paweoo, 31-12-2022, 23:09
Odpowiedzi: 0 - Wyświetleń: 1804
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.