Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 1961
» Najnowszy użytkownik: Aridn
» Wątków na forum: 10517
» Postów na forum: 117160

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 246 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 246 Gość(i)

Ostatnie wątki
Superlative Сasual Dating...
Forum: Wycieczki długodystansowe
Ostatni post: foxall1986
10-04-2024, 15:10
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Jaki rower na codzienne d...
Forum: Opisy, recenzje i porady przy kupnie
Ostatni post: piot
19-01-2024, 12:50
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 9107
"Biały Kruk" - Janów Lube...
Forum: Wyjazdy na zawody
Ostatni post: Noorbi
17-12-2023, 12:57
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 99
"Biały Kruk" - Janów Lube...
Forum: Sportowe
Ostatni post: Paweoo
02-12-2023, 23:19
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 491
Jaka sakwa na crossa?
Forum: Kupno, naprawa i konserwacja
Ostatni post: piot
01-12-2023, 11:29
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 6998
Zestaw narzędzi do napraw...
Forum: Kącik majsterkowicza
Ostatni post: JuraS
30-11-2023, 11:35
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 423
Dobrej jakości buty do bi...
Forum: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;)
Ostatni post: piot
22-11-2023, 12:17
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 1765
Nasilenie atopowego zapal...
Forum: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;)
Ostatni post: piot
22-11-2023, 10:33
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69
Budowa domu drewnianego
Forum: Zdrowie
Ostatni post: piot
18-09-2023, 13:40
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 784
9 LMT, 25 maja 2024 godz....
Forum: Wycieczki długodystansowe
Ostatni post: Noorbi
13-09-2023, 20:27
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 217

 
  Lampa na diodach Cree - sposób konstrukcji
Napisane przez: kenubi - 06-11-2009, 01:39 - Forum: Kącik majsterkowicza - Odpowiedzi (20)

mamut77 napisał(a):Prędkość maksymalna :-P : 34.9 km/h
A gdzież to moglo być? Może przejazdy pod ~wiaduktem?
Mnie wyszło dzisiaj 55, może być, ale poprawidłem piwem (mnie dzisiaj akurat Świeże nie zachwyciło) i kalorie wyszły na zero Tongue
mamut77 napisał(a):Specjalne podziekowania dla Kenubiego za bycie naszym światłem przewodnim na co ciemniejszych fragmentach naszej drogi :mrgreen: :mrgreen: .
Na początku myślałem, że się tajniaczą i lampki włączą gdzieś ~w lesie a te pozycyjne to na ścieżkę tylko. Ale przyszedł las a tu ni ma nas Smile

A teraz konkretniej o lampce. Potrzebujemy:
1. Driver (moze być inny model - z bajerami,miganiem itp.):
http://www.allegro.pl/item800576912_reg ... _r105.html
3. Diodę Power LED (ja mam Cree Q5, najnowsze są R4 czy G? chyba):
http://www.allegro.pl/item804514858_cre ... ow_vf.html
lub
http://www.allegro.pl/item798113322_led ... 00d01.html
lub
inne ale lepiej kupic u sprawdzonego (np.edim) człowieka bo rózne podróbki latają
3. Soczewkę (Ja mam +/- 7*(razem kąt 15*) CRS (kwadrat, jak na zdjęciach przy LED u edim'a):
ale korci mnie taka:
http://www.allegro.pl/item800736832_soc ... _xr_e.html
ponieważ chyba mniej świeci ludziom po oczach
4. Cos na korpus - zwyczajowo kupuje się profil kwadratowy o boku coś 24mm x1 metr w OBI za coś ~20 zł (czyli na kilka lampek)
5. Jakieś zasilanie, akumulatorki (standardowo koszyk, raczej dwa po 3 baterie aby uzyskac napięcie przy rozładowanych aku):
http://www.allegro.pl/item775649717_kos ... _8137.html
6. Jakieś przełączniczki hebelkowe x2,x3 (jeśli ma być większy wybór mocy świecenia) -ze 6 zł.
7. mocowanie poprzez opaske (1,50 zł) do rur skręcana i przewierconą/przykręcona do korpusu lampki - jest to o tyle dobre, że podkładając trochę gumy i luźniej skręcając można lampke skierować bardziej ku ziemi (bo ona trochę razi w nocy).

No i troche kabelków, lutownica, wiertarka mała,silikon, jakieś kawałki plastiku np. płyty CD - (ale to wszystko raczej mam) no i czasu ale to aż tak dużo czasu nie zajmuje (mogę w pracy się rozerwać chwilę).

Jakby co to proponuję dac znac PW, 2-3 dam radę złożyć (np.za jedno piwo) na więcej pewnie zabraknie mi czasu albo Wam cierpliwości czekac.

Aha, ciut teori ile to może świecić.
Moja w najsłabszym trybie pobiera 170 mA, max 1000mA, dioda potrzebuje ok 3.5V napięcia.
Czyli na 3x aku 2500mAh - teretycznie świeci 2,5 godziny na max.
Tryb 50% (500mA) - jest już całkiem mocny i do lasu - czyli 5 godzin swiecenia
No ale przetwornica ma sprawnośc powiedzmy 80% a akumulatory tez podupadają to liczmy je hm 2000mA?
Czyli mamy coś 3.5 godziny świecenia w 50% mocy (grubo strzelam) a do standardowej jazdy myśle że do 25% mocy spoko wystarczy większości.

No dobra, idę spać bo dzięcioła w klawiaturę robię.
p.s. Pogromca - myślałem, że Cię już rozjedzie tym dostawczym! Wiesz jak to groźnie wyglądało? Chyba tylko mnie widział i przestał zwracać (baczną) uwagę na resztę ulicy.

[edit]
ps.2 Czy za podanie bezpośrednich linków na alledrogo zabierzecie mi opa Wink ? Sorry, ale o tej porze nie mam już siły inaczej kombinować.

Wydrukuj tę wiadomość

  Wykopki z Wykrywka
Napisane przez: Pinky - 06-11-2009, 00:36 - Forum: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;) - Odpowiedzi (1)

Czy ktos z was zajmuje sie tzw Eksploracja ? Tzn. chodzi o lazenie po roznych ciekawych miejscach z wykrywaczem metali, i szukanie tego czego sie nie zgubilo. Glownie chodzi mi o osoby nastawione na szukanie militarnych pamiatek. Zazwyczaj jezdze na takie wycieczki gdzies za miasto rowerkiem i dzieki temu moge dojechac wszedzie komfortowo. Jak dla mnie takie polaczenie zainteresowan jest wspaniale. Jesli by sie ktos taki znalazl i mial ochote to mozna pojezdzic razem, pokaze swoje miejscowki i szlaki.
Ja swoje znaleziska albo oddaje komus jesli sa w miare cenne, albo z powrotem laduja w dziurze. Liczy sie dla mnie samo szukanie "skarbu", andrenalinka kiedy wykrywacz daje sygnal. Potem mozolne kopanie w pocie czola i podniecenie narastajacym napieciem. No a potem kiedy okazuje sie ze wykopalem dziure na 1,5 metra w samym srodku stalowej beczki dajacej taki sygnal ze w wyobrazni widzialem co najmniej niemiecka Pantere nastepuje rozczarowanie polaczone z dzikim niepochamowanym smiechem. Czasami naprawde dziwne rzeczy sie znajduje, szkielet chomika w stalowej szkatulce itp. Zabawa jest przednia no i 2 kolka daja swobode poruszania sie bez stresu ze do lasu jest zakaz wjazdu itp. Cisza, przyroda rower i TAJEMNICA ktora wkrotce odkryjesz.

Ps. Osoby nastawione na monetki czy inne znaleziska tez z checia poznam i zapraszam w sezonie na wspolne wyprawy.

Wydrukuj tę wiadomość

  Regulacja przednich amortyzatorow
Napisane przez: Pinky - 05-11-2009, 23:56 - Forum: Kącik majsterkowicza - Odpowiedzi (5)

Jak w temacie, jak to wyregulowac ? Pod swoja wage ? Na wyczucie ?

Dla was to pewnie prosta czynnosc, dla mnie czarna magia.

Wydrukuj tę wiadomość

  Skrócenie tulejki w damperze
Napisane przez: patkos - 05-11-2009, 23:02 - Forum: Kącik majsterkowicza - Odpowiedzi (2)

Chciałbym skrócić górną tulejkę w damperze Fox RP3.
Materiał to aluminium. Damper pochodzi z innej ramy, i tulejka ta jest po prostu za długa.
Trzeba ją przetoczyć, żeby zmieściła się w ramie.
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś warsztat, w którym znają się na tym i mogliby to fachowo zrobić bez jakiegokolwiek uszczerbku dla amortyzatora ? Dziękuję

Wydrukuj tę wiadomość

  Piątek 18 00 Orlen Zygmuntowskie
Napisane przez: krzysio dm - 05-11-2009, 18:16 - Forum: Treningi szosowe - Odpowiedzi (5)

Ruszam w piątek na wieczorne lajtowe kręcenie o 18 00 z Orlenu Wstępnie myślałem o Jabłonnej dobrze oświetlona trasa Jeśli będzie deszcz wyjazd odwołany Brak wpisów nie zajeżdzam

Wydrukuj tę wiadomość

  Jaka marka roweru
Napisane przez: diablo - 05-11-2009, 12:50 - Forum: Opisy, recenzje i porady przy kupnie - Odpowiedzi (15)

Mam zamiar kupić rower Big Grin. Jaka polecacie markę ? Czy w ogolę dyskusja o markach ma sens gdy i tak cały osprzęt np konkretny model przerzutki, jest produkowany najczęściej w tej samej fabryce. Czy wybór marki ogranicza się tylko do różnic w ramie ? Czy może o to chodzi ze jest dobrze dobrany osprzęt ? Jestem ciekawy jakie macie na ten temat zdanie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Rower za 1500zł w teren i na miasto.
Napisane przez: Pinky - 05-11-2009, 00:53 - Forum: Opisy, recenzje i porady przy kupnie - Odpowiedzi (15)

Szczerze mowiac to mam dwa pytania.
Co kupic do 1500 zl i gdzie to zrobic ?

Glownie jezdze w terenie, gorki, pagorki, lesne drogi i sciezki, no i oczywiscie po Lublinie. Duzo zjezdzam z po stromizmie wawozu na Kalinie (nie moge sie powstrzymac jak widze jedna skarpe tam). No i jak juz pisalem nurkuje wyczynowo w Bystrzycy :mrgreen:

Wydrukuj tę wiadomość

  Salve
Napisane przez: Pinky - 05-11-2009, 00:15 - Forum: Jesteś nowy na forum? - Przywitaj się :) - Odpowiedzi (4)

Witam wszystkich zakreconych w dwa kolka. Na imie mam Marcin (Oprocz rodziny nikt mego imienia juz nie uzywa) a na codzien Pinky. Jesienia tego roku znalazlem w pracy na strychu jakies czesci rowerowe ktore po zlozeniu w kupe kosztowaly mnie 100 zl. No i tak sie zaczelo. Jestem kompletnie zielony jak swiezy groszek jesli chodzi o rowery, wiec prosze o wybaczenie jesli czasem bede pytal sie o sprawy dla was oczywiste. Na portal trafilem dzieki wyleceniu z sciezki rowerowej do Bystrzycy (jest zimna piekielnie teraz) czym zachecilem do rozmowy jednego z cyklistow na sciezce.

Ps. Jutro ide kupic jakis rower na miasto, w ciemno niestety, mimo ze wasze forum cos niecos mi dalo wiedzy. W starym jakos dziwnie bulgocze rama.

Wydrukuj tę wiadomość

  Kolana - dlaczego bolą?
Napisane przez: soltys - 04-11-2009, 21:45 - Forum: Zdrowie - Odpowiedzi (9)

HeY!! wielu rowerzystów boryka sie z bólami kolan (w tym ja Undecided ), w piśmie Rowertour został zamieszczony wywiad z ortopedą i traumatologiem na ten temat. Mam nadzieje ze przyda się... pozdrawiam :-)

[Obrazek: obraz3j.th.jpg] [Obrazek: obraz3002.th.jpg] [Obrazek: obraz3003x.th.jpg] [Obrazek: obraz3004k.th.jpg] [Obrazek: obraz3005.th.jpg]

Wydrukuj tę wiadomość

  164 Łagodna cykloza czyli jestem zupełnie normalny
Napisane przez: PiMi - 04-11-2009, 01:47 - Forum: Test na cyklozę - Odpowiedzi (1)

164 Łagodna cykloza czyli jestem zupełnie normalny

Wydrukuj tę wiadomość