Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 1961
» Najnowszy użytkownik: Aridn
» Wątków na forum: 10516
» Postów na forum: 117159

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 175 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 175 Gość(i)

Ostatnie wątki
Jaki rower na codzienne d...
Forum: Opisy, recenzje i porady przy kupnie
Ostatni post: piot
19-01-2024, 12:50
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 8848
"Biały Kruk" - Janów Lube...
Forum: Wyjazdy na zawody
Ostatni post: Noorbi
17-12-2023, 12:57
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 61
"Biały Kruk" - Janów Lube...
Forum: Sportowe
Ostatni post: Paweoo
02-12-2023, 23:19
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 360
Jaka sakwa na crossa?
Forum: Kupno, naprawa i konserwacja
Ostatni post: piot
01-12-2023, 11:29
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 6879
Zestaw narzędzi do napraw...
Forum: Kącik majsterkowicza
Ostatni post: JuraS
30-11-2023, 11:35
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 324
Dobrej jakości buty do bi...
Forum: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;)
Ostatni post: piot
22-11-2023, 12:17
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 1622
Nasilenie atopowego zapal...
Forum: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;)
Ostatni post: piot
22-11-2023, 10:33
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 56
Budowa domu drewnianego
Forum: Zdrowie
Ostatni post: piot
18-09-2023, 13:40
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 658
9 LMT, 25 maja 2024 godz....
Forum: Wycieczki długodystansowe
Ostatni post: Noorbi
13-09-2023, 20:27
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Góry Jesienią 05-08.10.20...
Forum: Wycieczki kilkudniowe
Ostatni post: mraugorzata
30-08-2023, 18:20
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 198

 
  OC dla rowerzystów?
Napisane przez: kropka - 31-07-2009, 14:42 - Forum: Hyde Park rowerowy - Odpowiedzi (27)

Co myślicie o obowiązku OC dla rowerzystów? Opinię typowych kierowców to ja już mam nieszczęście znać a ciekawa jestem co myślą normalni rowerzyści na ten temat.

Wydrukuj tę wiadomość

  Jakie tylne koło pod sakwy?
Napisane przez: holden - 31-07-2009, 09:58 - Forum: Opisy, recenzje i porady przy kupnie - Brak odpowiedzi

Jako, że raz już mi popękały szprychy na wyprawie więc zastanawiam się na czym warto składać tylne koło pod sakwy? Chodzi mi o cały zestaw piasta+obręcz+szprychy.
Wstępnie myślałem o piaście XT, ale podobno w tym przedziale cenowym można znaleźć nieco lepsze?
Obręcz... kumpel ma dh19 i dają radę, ale może ktoś poleci coś innego i godnego uwagi?
No i na koniec jakie szprychy?

Wydrukuj tę wiadomość

  Stojaki - propozycje na pozycje :D
Napisane przez: KermitOZ - 31-07-2009, 09:57 - Forum: Lubelska infrastruktura rowerowa - Odpowiedzi (4)

Witajcie.

Na naszym forum tutaj można zgłaszać propozycje lokalizacji stojaków Smile

Jeśli miasto może ustawiać stojaki przy uczelniach to właśnie tam by się przydały. Na pewno dużo więcej ludzi jeździłoby wtedy na zajęcia Smile

Zatem zgłaszam:

- lubelskie uczelnie
- muszla w Saskim

Wydrukuj tę wiadomość

  Lublin-Józefów
Napisane przez: Seb - 31-07-2009, 09:29 - Forum: Lubelszczyzna - Brak odpowiedzi

Jak to już kiedyś wspomniałem miałem możliwość wyjazdu rowerem do mojego rodzinnego miasteczka na Roztoczu tzn do Józefowa i tutaj opiszę całą trasę, którą pokonałem bo uważam, że warto pojechać jeżeli ktoś ma możliwość.

Trasa Lublin-Józefów:
Jest to lekko zmodyfikowana trasa z GPS administratora Jurka_S z ich wycieczki do Zwierzyńca. Jako, że nie mam GPS ani nic takiego to po prostu napiszę wszystkie miasta i wsie, przez które przejeżdżałem:
Start Lublin ul. Kunickiego-> Głuszczyzna-> Czerniejów-> w lewo na Skrzynice Kolonia-> Chmiel Kolonia-> Chmiel Drugi-> Krzczonów-> Sobieska Wola->Żółkiewka-> Żółkiew-> Majdan Wierzchowiński-> Zabłocie-> Zaporze-> Radecznica-> Zaburze-> Dzielce gdzie jedzie się czerwonym szlakiem rowerowym (tutaj pomyliłem drogę i zgubiłem czerwony szlak więc pojechałem asfaltem 74 do miejscowości Gorajec-Zagroble, świetny 2km zjazd z górki równiutkim asfaltem) Tutaj można odbić na wąwozy w okolicach Topólczy (bardzo fajne miejsce na zwiedzanie) ale ja pojechałem na miejscowośc Wólka Czarnostocka ponieważ nie miałem siły wdrapywać się wąwozem na szczyt :-P -> Czarnystok-> Lipowiec-> Panasówka-> Zwierzyniec-> Florianka-> Górecko Stare-> Brzeziny-> Józefów

Średnia prędkość: 19,6km/h
Dystans: około 130km
Czas: około 6,5h jazdy, z przerwami okolo 8-8,5h

Trasa powrotna Józefów-Lublin
Tutaj też zmodyfikowana wersja trasy Jurka_S
Start Józefów-> Majdan Kasztelański-> Górecko Stare-> Florianka-> Zwierzyniec-> Bagno-> Turzyniec-> Topólcza-> Kawęczynek (na przełaj przez wąwozy i pola hehe)-> Wólka Czarnostocka-> Gorajec Zagroble-> droga nr 74-> Teodorówka-> Sredniowka (bardzo szybki zjazd) tu sie zgubilem :-D -> Albinow Maly-> Hosznia Abramowska-> Gilow-> niebieskim szlakiem rowerowym do miejscowości Zagroble-> Turobin-> Tarnawa Duza-> Biskupie-> Dragany-> Wysokie-> Spławy-> Kąty-> Zaraszów-> Bychawa-> Bychawka A, B, C, D :lol: ->Pszczela Wola-> Żabia Wola-> Polanówka-> Prawiedniki-> Dąbrowa-> Lublin

Średnia prędkość: 20,3km/h
Dystans: okolo 140km
Czas: około 6,5h jazdy, z przerwami okolo 8-8,5h

Trasa:
http://www.bikemap.net/route/313674#lt= ... 4&z=10&t=0

Polecam wszystkim się wybrać rowerem na roztocze :-)

Wydrukuj tę wiadomość

  I otwarte Mistrzostwa Polski Palanta Sportowego
Napisane przez: artlomen - 31-07-2009, 02:22 - Forum: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;) - Brak odpowiedzi

I otwarte Mistrzostwa Polski Palanta Sportowego

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w I otwartych Mistrzostwach Palanta Sportowego, które odbędą się w dniach 13-14 sierpnia na błoniach pod Zamkiem w Lublinie.



Skompletuj 11 osobową drużynę i zgłoś się na adres <!-- e --><a href="mailto:rafal.sadownik@gmail.com">rafal.sadownik@gmail.com</a><!-- e -->

Zgłoszenia przyjmujemy do 3 sierpnia 2009 roku. Po tym terminie ogłosimy na stronie harmonogram rozgrywek. Drużynom przyjezdnym zapewniamy nocleg i wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji.

wiecej o tym http://www.palant.sztuczne.net/


może ktoś jest z was chętny :-)

Wydrukuj tę wiadomość

  Cześć!
Napisane przez: paul67 - 30-07-2009, 23:47 - Forum: Jesteś nowy na forum? - Przywitaj się :) - Odpowiedzi (5)

Witam wszystkich miłośników 2 kółek. To jest mój debiut na forach internetowych. Mam na imię Paweł. 3 lata temu ponownie wsiadłem na rower. Teraz jeżdżę praktycznie codziennie, również zimą. Przejechałem kilka maratonów (Mazovia, Skandia), oczywiście bardziej turystycznie niż wyścigowo. Mam 2 rowery: stary Unibike z przebiegiem ponad 20 kkm i Giant Terrago na ciut trudniejsze trasy. Do zobaczenia na jutrzejszej MK.

Wydrukuj tę wiadomość

  rowerzystka vs rowerzysta
Napisane przez: dromona - 30-07-2009, 21:53 - Forum: Hyde Park rowerowy - Odpowiedzi (17)

Witam, na forum jestem nowa. I już się czepiam.. przepraszam, ale z natury już jestem taka rzepowata Wink Więc:

W dniu dzisiejszym pewien przeuroczy człowiek przy LKJocie wręczył mi ulotkę promującą tę stronkę(dziękuje i pozdrawiam) Zauważyłam drobną dyskryminację kobiet - rowerzystek Smile Pierwszy rzut oka na ulotkę zwrócił mą uwagę na to, że kobiety zostały zaszufladkowane do zupełnie innej kategorii.. (oddzielnie podano wycieczki codzienne, jednodniowe, kilkudniowe i .. kobiece..) z czym się osobiście nie zgadzam i mocno protestuję. Znam kobiety które w jeździe tzw rekreacyjnej nie są wcale gorsze od mężczyzn.
Ciekawa zatem jestem jak to wygląda w rzeczywistości na wycieczkach RL Smile

pozdrawiam
Małgorzata

Wydrukuj tę wiadomość

  18.00; LKJ; kierunek Strzeszkowice
Napisane przez: Wieśko - 30-07-2009, 17:21 - Forum: Wycieczki codzienne - Odpowiedzi (8)

Jest widzę parę osób na forum, więc może ktoś się skusi :-)

Wydrukuj tę wiadomość

  [2.08] g. 6:15 PKP, Puławy - Lublin - lajtowo
Napisane przez: wolfskin - 30-07-2009, 10:49 - Forum: Wycieczki jednodniowe - Odpowiedzi (13)

W niedzielę rankiem 6.15 wyjeżdżam z dworca PKP Lublin do Puław a później rowerkiem do Kazimierza i szlakiem do Lublina.
Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam. Ewentualnie prosze o kontakt.
Mam nadzieję że pogoda dopisze.

2.08.2009 /niedziela/ g. 6.15 odjazd z dworca PKP Lublin Główny

Wydrukuj tę wiadomość

  Bagażniki rowerowe - jakie?
Napisane przez: gr0ndi - 29-07-2009, 23:05 - Forum: Opisy, recenzje i porady przy kupnie - Odpowiedzi (4)

Mam pytanie Wink Ile kosztuje jakiś najtańszy sprzęt do przewiezienia roweru samochodem i jaki to sprzęt? pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość