Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 1749
» Najnowszy użytkownik: kichot
» Wątków na forum: 10153
» Postów na forum: 113894

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 117 użytkowników online.
» 4 Użytkownik(ów) | 113 Gość(i)

Ostatnie wątki
Rowerowa Mapa Polski
Forum: Polska
Ostatni post: Rado
37 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 21
Maraton podróżnika 2019
Forum: Sportowe
Ostatni post: radzik
1 godzinę temu
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 139
Jakie tanie "łoponki" do ...
Forum: Kącik majsterkowicza
Ostatni post: tomo
Wczoraj, 21:08
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Śledzik Rowerowego Lublin...
Forum: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;)
Ostatni post: mariox
Wczoraj, 19:58
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 501
Cześć.
Forum: Jesteś nowy na forum? - Przywitaj się :)
Ostatni post: katka
Wczoraj, 10:58
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 354
kupię kierownicę
Forum: Kupię
Ostatni post: zaworek
Wczoraj, 10:30
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 29
Biały Kruk - Janów Lub. 1...
Forum: Sportowe
Ostatni post: Mariobiker
Wczoraj, 01:41
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 145
Chęć Na Pięć
Forum: Inne sporty - ustawki
Ostatni post: Noorbi
Wczoraj, 00:40
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 62
Sezon Lublin 2019
Forum: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;)
11-12-2018, 23:06
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 55
Szkolenie dla NGO
Forum: Hyde Park rowerowy
11-12-2018, 22:55
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 74

Witeczka!
Napisane przez: Zwirek - 24-05-2009, 22:17 - Forum: Jesteś nowy na forum? - Przywitaj się :) - Odpowiedzi (2)

Witam wszystkich Wink
Ogólnie przyjezdnym jestem z płaskości okołoradomskiej, więc jak dla mnie lubelskie pagórki są prawie jak góry, na 90% nie znam nikogo z Was Tongue , ale kto wie, może się gdzieś tam spotkamy!
Kończę ten chaos i serdecznie wszystkich pozdrawiam Smile

Wydrukuj tę wiadomość

wyprawy w których brałem udział
Napisane przez: Arek - 24-05-2009, 20:50 - Forum: Świat - Odpowiedzi (1)

Witam. zapraszam do zobaczenia fotek oraz relacji z wypraw rowerowych w których uczestniczyłem. najciekawsze to Austria(Alpy) i Rumunia.

Ukraina - http://www.janulrich79.jor.pl/rowery/ukraina/index.html

Rumunia - http://www.janulrich79.jor.pl/rowery/rumunia/index.html

Tatry - http://www.janulrich79.jor.pl/rowery/tatry/index.html

Alpy - http://sites.google.com/site/janulrich792/austria

Jest dużo fajnych fotek. naprawdę warto zobaczyć . polecam

Wydrukuj tę wiadomość

This season we'll riding green
Napisane przez: Karola - 24-05-2009, 20:26 - Forum: Wycieczki nocą - Brak odpowiedzi

Bardzo fajna koszulka.

Wydrukuj tę wiadomość

Niedziela 24.05 żółtym szlakiem do okoła zalewu ;)
Napisane przez: Pawel93 - 24-05-2009, 19:28 - Forum: Wycieczki codzienne - Odpowiedzi (10)

23.05.2009 uderzyłem na przejażdzke z kylosem Wink trasa prowadziła z początku po dróżce rowerowej nad zalew od Lidla na Czubach.Następnie zjechaliśmy na Dąbrowe i tam uderzyliśmy żółtym szlakiem,wyjezdzając z lasu wtoczylismy się na wały którymi dojechaliśmy do kosciolka i tam obok zjechaliśmy w ZemborzyceWink Jadąc asfaltem odczuliśmy zmęczenie :mrgreen: lecz to nam nie przeszkodziło ,aby wrócić cali i zdrowi do domu Wink Po drodze spotkaliśmy jednego forumowicza z którym chwile porozmawialiśmy lecz nie spytaliśmy kim jest;P to chyba na tyle. Polecam tą dróżkę ciekawa i ładny krajobraz;]

Wydrukuj tę wiadomość

niedziela - 24.05 - coś na szybko
Napisane przez: Mariusz-Finch - 24-05-2009, 15:06 - Forum: Wycieczki codzienne - Odpowiedzi (9)

hej wszystkim :mrgreen:
jeśli są tacy co nie pojechali na wyprawę po pierogi lub inne łakocie,a zechcą pokręcić dziś po południu to zapraszam na 16.30 - LKJ i coś skminimy - w tytule "szybko" nie oznacza tempa wyprawy
Pozdrawiam
Mariusz
PS. jak ktoś chętny piszcie proszę na forum albo mesika,kto ma mój nr tefalonu :mrgreen:
EDIT : na ustawkę nie stawił się nikt - jak to Jurek mówi : umówiłem się sam ze sobą ale w drodze powrotnej spotkałem Mariusza/Mariox/ i Madzię,która cisnęła do Bychawy - zawróciłem i odprowadziliśmy Madzię do Zemborzyc /na wysokość Grzbowej/,a sami wykręciliśmy mały standart - czyli kółko dookoła Zalewu.

Wydrukuj tę wiadomość

Forma i idea - pomysły dot. MK
Napisane przez: qavtan - 24-05-2009, 14:41 - Forum: Masa krytyczna - Odpowiedzi (435)

Każdy ostatni piątek miesiąca, godzina 18:00, Plac Litewski w Lublinie.

Cytat:Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" i mają na celu zintegrowanie środowiska rowerzystów, a także zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów.

Przejazd bardzo licznej grupy rowerzystów przez miasto powoduje zazwyczaj spowolnienie ruchu samochodowego, bądź nawet jego czasowe wstrzymanie i przejęcie na moment jezdni pod "władanie" rowerzystów. W teorii, blokowanie ruchu samochodów, ma wystąpić niejako naturalnie przez odwrócenie zwykłych proporcji pojazdów na drodze (dużo rowerów, mało samochodów). Podczas Masy dochodzi z reguły (jeżeli kolumna rowerzystów przekroczy 15 pojazdów) do łamania przepisów przez uczestników ruchu, co jest najbardziej kontrowersyjnym i często krytykowanym przez oponentów elementem tych przejazdów.

Masa Krytyczna została zapoczątkowana w 1992 roku w San Francisco, gdzie odbywa się do dzisiaj, w każdy ostatni piątek miesiąca. Idea ta została przeniesiona następnie do innych miast. Obecnie odbywa się na całym świecie.

Nazwa Masa Krytyczna jest używana także dla innych, mniej regularnych rowerowych przejazdów. Przykładem może być Budapeszt, w którym impreza odbywa się dwa razy w roku - na Europejski Dzień Bez Samochodu i Dzień Ziemi. W ostatnim przejeździe 20 kwietnia 2008 roku w budapeszteńskiej Masie brało udział ok. 80 tys. rowerzystów.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Masa_Krytyczna

---------------------------------------------------------------------------------------

Tempo 20km/h jest chyba osiągalne dla każdego?

Starajmy się nie denerwować nikogo na ulicach miasta, bo niczego nie osiągniemy. Primum non nocere.

I jednym pasem.

Trasę można modyfikować, ale myślę, że dobrze jest omijać al. Kraśnickie. Ludzi najwięcej jest prawdopodobnie na Deptaku, na Lipowej i nad Zalewem tego dnia.

Tylko, że jazda nad Zalew raczej wymuszałaby na nas jazdę po ścieżce.

Wydrukuj tę wiadomość

Shimano
Napisane przez: pawel - 23-05-2009, 21:51 - Forum: Jesteś nowy na forum? - Przywitaj się :) - Odpowiedzi (2)

Cześć, nowy na forum. Rowerem jeżdżę głównie dla przyjemności, preferuje jazdę w terenie.

Wydrukuj tę wiadomość

[23-05, g22:30] WySzos Nocnopatrolowy
Napisane przez: KermitOZ - 23-05-2009, 21:25 - Forum: Wycieczki nocą - Odpowiedzi (14)

Zapraszam, będę z Michałem na kolarkach, ale przybywajcie każdym sprzętem. To takie małe preludium przed jutrzejszym WySzosem Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek

Wydrukuj tę wiadomość

Sciema
Napisane przez: peterr86 - 23-05-2009, 21:12 - Forum: Jesteś nowy na forum? - Przywitaj się :) - Odpowiedzi (2)

Sciema wszystkim tak na poczatek ;-) w koncu jakies lubelskie forum ;-)

Wydrukuj tę wiadomość

[Szosówka] Merida Road 880, 2007r, rozmiar L
Napisane przez: KermitOZ - 23-05-2009, 21:06 - Forum: Sprzedam - Odpowiedzi (7)

Witam

Zmieniłem sprzęt, więc ten rower chcę sprzedać Smile

Jest to najtańszy model szosówek Meridy, w sam raz na pierwszy raz Big Grin albo na treningówkę na zimę. Rower jest zadbany, bardzo dobrze się prezentuje. Nigdy mnie nie zawiódł, a niezawodność jest najważniejsza.

Szczegółowa specyfikacja tego modelu tutaj. Kolor jak na zdjęciu. Real foto mogę przesłać na maila, zainteresowanych proszę o podanie adresu na priv Smile

Rower sprzedaję z nowiutkim, jeszcze nawet niezmienionym napędem (łańcuch+kaseta+koronki z przodu). Części kupiłem pod koniec ub. roku, kiedy jeszcze były tańsze, więc się opłaca.

Rower jestem gotów sprzedać za 1150 zł z tymi nowymi częściami GRATIS (nowy rower kosztuje 2000zł). Zainteresowanych proszę o kontakt, zależy mi na czasie Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek

Wydrukuj tę wiadomość