Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spec - czy warto?
O sprzet trzeba dbac to po pierwsze. Po drugie kola nie sa przewidziane pod sakwy. Po trzecie, jak juz ktos napisal: osprzet (np. bebenek) to dzielo innych firm, tutaj akurat shimano. Po czwarte: merida nie jest juz od wielu lat udzialowcem w Specu. Po piate: linki powinno sie regularnie wymieniac, na pewno czesciej niz dwa lata. Po szoste: krzyzuja sie pod rama zeby dzialaly w lepszej plaszyznie. Po siodme: rower trzeba serwisowac raz w roku (a jak sie klepie takie dystanse to nawet czesciej). Ty na serwisie nie byles co jest jednoznaczne z utrata gwarancji. Po osme: nie licz, ze jak sie cos stanie z rama (chociaz pewnie nie Big Grin) to Ci pomoge. Mogles sie bezposrednio do mnie zwrocic z problemem a nie wypisywac glupoty na forum. Tym bardziej, ze rower jako bardzo dobremu znajomemu sprzedalem ci za 3300 chyba a nie za 5100 jak powinien kosztowac. W dodatku nie na wyprzy, a na poczatku sezonu rower z biezacej kolekcji. Chcialem pomoc, szkoda, ze nie potrafiles tego docenic. Po raz kolejny dostalem nauczke, ze nie warto byc milym, zwlaszcza dla znajomych. Powodzenia.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
No po ,,,dziewiąte i dziesiąte , bez uwagi i w gniewie coś napisałeś.
zapomniałem,ze koszt był ponad 3... . Grzechu , żal- tych 400-tu .... . a ja mówiłem kolom ,ze poniżej 3. , bo nie chciałem wyjść na głupca- wyszedłem jednak i jestem.
Co do serwisowania , to nie róbcie z ludzi tłumoków ,że jedyny i słuszny serwis. Wymień raz np. linkę w górach , po serwisowaniu i pisz wtedy.
Wracając do tematu to ostatni jestem by Cię osądzać źle.  Sprzedaż i super obsługa- nie ma do czego się czepić. Sam mi doradziłeś (dobrze), naoliwiłeś gwint po spd-y itd.  Był rabat.. Cały osprzęt Tiagry w Specu jest tyle wart co wiertarka HILTI kupiona od cyganów pod marketem- i o to głównie mi chodzi. Czy to takie trudne do zrozumienia?
"Gwarancja u ciebie przepadła" pęknę ze śmiechu i proszę nie pisz więcej bzdur, bo bardzo Cię lubię.
Myślałem raczej ,że rzeczowa krytkyka wpłynie na jakość w przyszłości TYCH SZOS.
Mówiąc po chłopsku,: kup rower w rabacie za 3300 , serwisuj za 100 .co pół roku i od km. wymieniaj osprzęt - wyjdzie ci jakieś 4500 za rower. I jeszcze pisz się w kolejce na serwis na Kraśnickiej, zapłać i dowiesz się ,żeś wybrałeś  najniższą grupę, a tym samym podwyższyłbyś serwis o 2 tygodnie.
 Dlatego piszę by ktoś się nie naciął wydając ostatnie grosze na super szosę.
I proszę Cię bardzo- Grzesiu , nie napinaj mej cierpliwości.
Odpowiedz
No to trzeba bylo temat o tiagrze zalozyc a nie o specu. A jak ci kola padly to dlaczego nie reklamowales? Moze dlatego, ze wiedziales, ze sam je zalatwiles. Co do gwary to warunki masz karcie gwarancyjnej przeciez, podpisales ja, wiec powinienes je znac. A tego co o serwisie piszesz to sredbio czaje. Poza tym wiele osob z tego forum przychodzi do nas na serwis i to nie tylko ze specami, nawet chyba czesciej z rowerami kupionymi u konkurencji. I nie pisz tutaj o swojej cierpliwosci itd, bo jak ktos ma tu stracic cierpliwosc to chyba ja.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
Porządna firma nie powinna bazować na półproduktach. Koła czego nie reklamowaĺem? W górach  500 od domu? , po serwisie- z ciekawości zaglądałem
czemu nie jest ok, tracąc gwarancję- przyjechałbyś  np. Ty sprawdziç ? I dlatego piszę  co by ludziska nie ufali serwisowa
niu, i nie bali siè krytykować tak  szanowanej firmie w której pracujesz.A opinię ma w Polsce za dobrą wg. mnie Warszawka , Wrocław nie mogą się  nachwalić.a ja wprost przeciwnie.
Spec jaki mam , po2 latach, to rama, hak i kiera , i dobre siodełko reszta wymieniona.Czy było warto?
Przygoda z szosą - tak
spec. - zastanowiłbym siè solidnie.
 Ludziska czytajcie gwarancję dokładnie. Bo okażę się ,że jej 
nie macie i tyle w temacie.
Odpowiedz
(23-04-2017, 21:08)KermitOZ napisał(a): Po czwarte: merida nie jest juz od wielu lat udzialowcem w Specu

Od 2001 Merida jest głównym udziałowcem i obok Gianta, największego tajwańskiego producenta rowerów, jednym z kluczowych dostawców dla Speca.

Daj proszę, źródło, kiedy Merida przestała być głównym udziałowcem Speca.

Aaa i chyba za bardzo się pieklicie. Osprzęt dostarczają firmy zewnętrzne, ten sam dla wszystkich producentów. Ramy robione są często w tych samych chińskich fabrykach. Ważne jest kto to poskłada, jaką ma kontrolę jakości i serwis w razie problemów Smile.
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi z tą krytyką. Sam jeżdżę na tej samej ramie jedynie na osprzęcie claris. Nie narzekam. Może dlatego że wiele się nei spodziewałem. Rower kupiłem w Specu bo po pierwsze znam sklep, dwa był od ręki, rabacik no i serwis kozacki, rama pasowała jak ulał. Po rowerze nie spodziewam się Bóg wie czego. Niski osprzęt - trzeba dbać. Jeżeli trzepie się kilometry to nie ma wyboru . To dla mnie pierwsza szosówka. Czy Twój rower warty jest 4k? Nie mam pojęcia. Jednakże widziały gały co brały. Moje widziały więc pewnie i Twoje też. No i w życiu sakw do takiej szosy bym nie założył chociaż mój rower zaliczył nie jedną szutrówkę z prawdziwego zdarzenia i nie jedną leśną ścieżkę [pod moim ciężkim tyłkiem . (wyspałem się mam nadzieję, że gwarancji mi nie skasują)
Odpowiedz
(24-04-2017, 11:31)Judaas napisał(a): No i w życiu sakw do takiej szosy bym nie założył
Panowie jakie sakwy ??????
Endriu (podobnie jak wielu ultra-wariatów) jeździ z torba podsiodłową.

Przy okazji tej dyskusji nasuwa się pytanie.
Czy kupić tańszą szosę (3-4 tyś.) i po jakiś czasie wymienić cały napęd i koła czy lepiej od razy wydać więcej i mieć spokój.
Wybór wydaje się oczywisty ale (jak zawsze) chodzi o kasę.

[Obrazek: u18381y2019v4.gif]

Jeśli nie masz pasji ... to znaczy że marnujesz swój czas.
Odpowiedz
(24-04-2017, 05:48)andriu68 napisał(a): Od 2001 Merida jest głównym udziałowcem i obok Gianta, największego tajwańskiego producenta rowerów, jednym z kluczowych dostawców dla Speca.

Daj proszę, źródło, kiedy Merida przestała być głównym udziałowcem Speca.
Podaj źródło, że dalej jest Tongue Pracuję z tą marką to co nieco wiem.

(24-04-2017, 05:48)andriu68 napisał(a): Porządna firma nie powinna bazować na półproduktach.
No to żadna rowerowa nie jest porządna.

(23-04-2017, 22:45)KermitOZ napisał(a): Koła czego nie reklamowaĺem? W górach 500 od domu? , po serwisie- z ciekawości zaglądałem
czemu nie jest ok, tracąc gwarancję- przyjechałbyś np. Ty sprawdziç ?
Mogłeś przecież po powrocie do domu.

(23-04-2017, 22:45)KermitOZ napisał(a): A opinię ma w Polsce za dobrą wg. mnie Warszawka , Wrocław nie mogą się nachwalić.a ja wprost przeciwnie.
Inna kultura po prostu, ludzie wiedzą, że jak mają dobrą rzecz to trzeba o nią dbać. Jako ciekawostkę powiem Ci, że ogromna większość ludzi z Lublina także jest mega zadowolona ze swoich Speców, a z taką opinią jak Twoja nie spotkałem się odkąd sprzedaję te rowery.

A jeszcze co do Tiagry: też się nikt nie skarżył, awaryjność jak cała reszta Shimano, ani większa ani mniejsza. Sporo ludzi z forum ma rowery na Tiagrze, może niech się wypowiedzą.

Ja już więcej drążył nie będę, skoro zepsuła się Tiagra, a wina jest Speca to dla mnie sprawa jest oczywista Wink

Pozdro.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
Tak to wygląda: krytykujesz - tracisz gware, rabat.
..." nie licz ,że ci pomogę..". Nie liczę.
- A ja pomógłbym Ci, czy na drodze , czy w drodze, mówiąc np. w którą stronę jechać.
Pytanie było o rowerze.
Teraz kto ma źle pisać, by nie narazić się na strate gwary, rabatu.
A może nie podaniu ręki-strata wielka.

Ja zawiodłem się 1 raz , rozbierając piastę./jak miałem dojechać?/
Jeździ się na kołach , a nie na ramie.
Odpowiedz
(24-04-2017, 16:46)andriu68 napisał(a): Tak to wygląda: krytykujesz - tracisz gware, rabat.
..." nie licz ,że ci pomogę..". Nie liczę.
Nie rozumiesz Andrzej:
Gwarę straciłeś, bo nie byłeś na corocznych obowiązkowych przeglądach. To jest fakt. Ja mógłbym pewnie na to przymknąć oko w razie potrzeby postępowania gwarancyjnego, ale tego nie zrobię z prostej przyczyny. Na firmie Specialized się nigdy nie zawiodłem, a na Tobie już niestety tak, więc nie widzę powodu dlaczego miałbym ich kiedyś okłamać, że ty te przeglądy zrobiłeś. Tyle Sad
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości