Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki rower miejski dla kobiety?
#1
Noszę się z zamiarem zakupu roweru dla żony, jako że nadchodzi (w końcu) ta wiosenna pora i fajnie byłoby razem pojeździć. Macie jakieś pomysły? Kobieta 40+ o przeciętnych rozmiarach. :Tongue

Co prawda, trafiłem jakiś czas temu na jakąś porównywarkę (link w nawiasie, żeby tak nie drażnił:  (USUNIĘTO PRZEZ MODERATORA - Rado), ale niezbyt mnie to przekonuje, a że na internecie średnio się z nam, to pytam Was.
Odpowiedz
#2
(24-04-2017, 15:51)Andrew76 napisał(a): Noszę się z zamiarem zakupu roweru dla żony, jako że nadchodzi (w końcu) ta wiosenna pora i fajnie byłoby razem pojeździć.

Zapomniałeś dodać najważniejszej rzeczy : jaki to ma być rower ? (mtb, miejski, cross itd.)
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#3
(24-04-2017, 17:11)Mariobiker napisał(a):
(24-04-2017, 15:51)Andrew76 napisał(a): Noszę się z zamiarem zakupu roweru dla żony, jako że nadchodzi (w końcu) ta wiosenna pora i fajnie byłoby razem pojeździć.

Zapomniałeś dodać najważniejszej rzeczy : jaki to ma być rower ? (mtb, miejski, cross itd.)

Mariuszku - czytajmy tytuły postów Tongue
Odpowiedz
#4
@Andrew76, jesteś z Lbn lub z okolic? Bo nie wiemy, jaki sklep możemy Ci polecić. Osobiście odradzam kupowanie roweru przez internet bez wcześniejszej przymiarki do ramy, geometrii roweru i przejechania się na nim nawet kilkudziesięciu metrów.
A poza tym to zapraszam do tego wątku celem zachowania zasad netykiety: http://forum.rowerowylublin.org/forum-36.html
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#5
(24-04-2017, 18:44)Rado napisał(a): @Andrew76, jesteś z Lbn lub z okolic? Bo nie wiemy, jaki sklep możemy Ci polecić. Osobiście odradzam kupowanie roweru przez internet bez wcześniejszej przymiarki do ramy, geometrii roweru i przejechania się na nim nawet kilkudziesięciu metrów.
A poza tym to zapraszam do tego wątku celem zachowania zasad netykiety: http://forum.rowerowylublin.org/forum-36.html

Jeżeli ma to być typowy rower miejski:
[Obrazek: rower-miejski-romet-moderne.jpg]
To nie trzeba aż tak dużo, wystarczy rozmiar koła (26 lub 28) + rozmiar ramy (do odległości siedzonko - kierownica) jako taki. Reszta załatwi się przez regulacje wysokości siedzonka oraz pochylenia mostka.
Jeżeli ma być z rurką poprzeczną to jak Radek napisał najlepiej się przejechać (nawet przed zakupem podobnego przez internet) bo tam więcej zmiennych jest.
Odpowiedz
#6
(24-04-2017, 17:51)sobol napisał(a): Mariuszku - czytajmy tytuły postów Tongue

Upst  pesel robi swoje Big Grin
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#7
Jeśli to ma być prawdziwy, użytkowy rower miejski dla kobiety to przyjąłbym następujące założenia:
- damka z wyprostowaną pozycją
- biegi w piaście
- hamulce rolkowe (lub bębnowe)
- prądnica w przedniej piaście + oświetlenie
- błotniki i bagażnik
- pełna osłona łańcucha
- najlepiej osłona tylnego koła zapobiegającą wkręceniu się sukienki w szprychy

Nie wiem ile byś chciał wydać pieniędzy ale moje ideały to Gazelle Chamonix lub Batavus Diva.
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#8
Moja Pani śmiga dameczką Unibike Amsterdam.
I twierdzi, że to bardzo wygodny rower.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#9
Trochę podbijam temat. Żona jeździ używaną, kupiona na allegro Spartą Amazone. Generalnie rower super się sprawował parę lat, ale czas już na wymianę. Zależy mi żeby sprzęt był lekki, miał co najmniej 3 biegi i bardzo ważne (o ile nie najważniejsze Smile ) żeby był ładny - coś w ten deseń: http://bikesquad.pl/jaki-rower-damski-ku...zy-gorski/. Czy dam radę znaleźć coś równie dobrego i zmieścić się w kwocie 1500 - 2000 zł? Bo te z linku przekraczają tą kwotę.
Odpowiedz
#10
Sparta to wysoka poprzeczka. Niestety tej klasy rowerów takich marek jak Batavus, Gazelle czy właśnie Sparta nie dostaniesz nowych w tych cenach. Ewentualnie jakieś baaardzo proste modele lub okazyjne egzemplarze powystawowe lub sprzed kilku lat.

Przeglądając co mogło by Ci się spodobać i znalazłem Rometa Cameo. Osprzętowo dla mnie byłby PRAWIE ideał. z tyłu Nexus 3, a z przodu (UWAGA!!!) Sturmey-Archer X-FDD z hamulcem bębnowym i prądnicą. Jedyne czego mu brakuje to pełnej osłony łańcucha.

Patrz jaki ładny:
https://www.romet.pl/Rower,CAMEO,10,719,...,2017.html
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości