Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perseidy 2017 - z sakwami na Roztocze - 12 sierpnia 2017
#1
Przyszedł mi do głowy taki plan wyjazdowy na długi weekend, liczę, że znajdą się chętni Big Grin
Wyjazd 12 sierpnia w godzinach porannych. Myślę o dojeździe na kołach, ale to kawałek drogi jest, może pokombinować z pociągiem.
Rozbijamy się na CAMPINGU.
Wieczorem lecimy na WIEŻĘ WIDOKOWĄ i patrzymy, czy spadają gwiazdy.
Sądzę, że warto sobie przedłużyć weekend i wracać 15 sierpnia do domu, a 13 i 14 pojeździć po okolicach.

Propozycja bardzo luźna, zależna od tego, czy będą chętni i czy zdobędę jakiś namiot do tego czasu Big Grin  Może ktoś się wybierze samochodem, to namioty by się wepchnęło do bagażnika.

Edit.
Jedzenie gdzieś po drodze, żeby nie brać ze sobą kuchenek.

Edit2.
Inny kierunek- Poleski Park Narodowy.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#2
Gośka, ta wieża ma dach - nic nie zobaczysz Wink Dodatkowo nie wiem, czy dobrze kojarzę - któraś wieża na Roztoczu ma chyba kratę na wejściu i kłódkę - tylko nie wiem czy to ta, czy w kamieniołomie w Józefowie. Jeśli to ta, to trzeba by ustalić czy nie jest zamykana na noc.
A co do 15.08 chyba wtedy nasi będą kończyć 700km na 700-lecie - fajnie jakby na mecie pojawiło się więcej pomarańczowych, oczywiście w miarę możliwości i chęci.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#3
Dni dobrosąsiedztwa są i otwarte przejście pontonowe na Ukraine Zbereże (PL) – Adamczuki (UA) tym terminie. Raz do roku się zdarza.

Po przekroczeniu granicy wjeżdżamy na  przedłużenie pojezierza Łęczynsko-Włodawkiego czyli pojezierze Szackie.

Rok temu byłem z sakwami - polecam.
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#4
Witam
temat ciekawy ale wierze widokowe odradzam a to ze względu na duże zanieczyszczenie światłem. Polecam zapoznać się ze stroną
Mapa zanieczyszczenia światłem 
dokładniej z zaznaczonym miejscem (wielokrotnie obserwowałem tam gwiazdy i jest naprawdę super) ze względu na fakt, że we wszystkich pobliskich wsiach o godzinie 11 gasną latarnie i świeci tylko Biłgoraj Zwierzyniec Józefów, czyli wszystkie miejscowości oddalone o ok 10 - 15 km. 
Nie wiem czy się pojawię bo korci mnie inny wyjazd ale ....
Pozdrawiam Makary
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#5
(25-02-2018, 11:58)makary napisał(a): Nie wiem czy się pojawię bo korci mnie inny wyjazd ale ....
Pozdrawiam Makary

Na 100% się nie pojawisz, bo temat dotyczył 12 sierpnia 2017 Big Grin

Kilka dni później i tak mieliśmy super miejscówę na parkingu pod Biedrą w Szczebrzeszynie Big Grin
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#6
(25-02-2018, 18:58)mraugorzata napisał(a):
(25-02-2018, 11:58)makary napisał(a): Nie wiem czy się pojawię bo korci mnie inny wyjazd ale ....
Pozdrawiam Makary

Na 100% się nie pojawisz, bo temat dotyczył 12 sierpnia 2017 Big Grin

Kilka dni później i tak mieliśmy super miejscówę na parkingu pod Biedrą w Szczebrzeszynie Big Grin


Skąd wiesz może mam Deloriana 
A tak na poważnie to żezywiście poputałem daty Smile
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#7
(25-02-2018, 18:58)mraugorzata napisał(a): Kilka dni później i tak mieliśmy super miejscówę na parkingu pod Biedrą w Szczebrzeszynie Big Grin

Miejscówka była MEGA  Big Grin
Nawet widziałam kilka GWIAZDEK  Tongue
Odpowiedz
#8
(25-02-2018, 19:41)katka napisał(a):
(25-02-2018, 18:58)mraugorzata napisał(a): Kilka dni później i tak mieliśmy super miejscówę na parkingu pod Biedrą w Szczebrzeszynie Big Grin

Miejscówka była MEGA  Big Grin
Nawet widziałam kilka GWIAZDEK  Tongue

Co te gwiazdki odstawiały to szkoda gadać Tongue
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#9
Aż tak fajnie było ale skoro zdjęć brak to ustawka nie zaliczona
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#10
zdjęcia są, tylko nikt ich tutaj nie wstawiał

głównie dlatego że perseidy źle na nich wyszły Tongue

ps. miejscówka MEGA, może by tak powtórka? Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości