Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie przednie
#1
Hej . 
Szukam na swoj rower oswietlenia przedniego . 
Najlepiej aby było takie ze po zapalenu w nocy staje się dzień Wink . ładowane pod usb i najlepiej aby na cała noc starczyło jak nie kilka. Macie jakies spradzone propozycje?cenowo to tak do 150zl max.
Odpowiedz
#2
Hej.
Obawiam się, że za 150zł nie da rady kupić lampki, która wystarcza na kilka nocy i robi z nocy dzień
Jeśli ma wystarczyć na kilka nocy, to albo będziesz woził ze sobą akumulator samochodowy, albo będziesz musiał się zadowolić czymś co nie robi z nocy dnia. Być może lampki na dynamo by tutaj mogły coś pomóc.

AXA Greelnline 50 (są także tańsze modele) kiedyś kosztowała jakieś 160zł. Akumulator wystarcza na jakieś 12h w trybie 30 lux i 3h w trybie 50lux. Jest to lampka z odcięciem, czyli strumień światłą jest skierowany na na drogę (nie oślepia innych uczęstników ruchu, energia nie jest marnowana na świecenie w niebo). W mojej szosówce się sprawdza znakomicie. Lampka jest dość mała. Są tańsze modele tej firmy (np AXA greenline 30).
Bez odcięcia, to może SolarStorm x2 lub x3. To lampka bardziej do lasu, bo świeci dookoła, czyli jakieś krzaki czy gałęzie też oświetli i kierowców z naprzeciwka oślepi. Świeci mocniej, ma zestaw akumulatorków do podczepienia na ramie. W zestawie ładowarka sieciowa. Za poniżej 20$ można kupić u Chińczyków.

Z chińskich lampek polecane jest mocno "convoy" (do mnie nie przemówiła).

Sprecyzuj wymagania, to może rozwinę wątek.
Odpowiedz
#3
(04-09-2018, 10:02)kofi napisał(a): Najlepiej aby było takie ze po zapalenu w nocy staje się dzień Wink . ładowane pod usb i najlepiej aby na cała noc starczyło jak nie kilka.

Tomek od razu wybij sobie z głowy lampki ładowane przez USB. Najczęściej wbudowany akumulator jest małej pojemności i wystarcza na bardzo krótko.
Poza tym co zrobisz gdy zbraknie Ci prądu w szczerym polu ?

Ja używam dwóch lampek w zależności od potrzeby.

1) https://archiwum.allegro.pl/oferta/pp6-v...54889.html
(bardzo szeroki strumień światła)
2) https://allegro.pl/latarka-ultrafire-xm-...0f86d9961b
(węższy strumień o dalekim zasięgu)
Przy obu lampkach jest naprawdę widno Big Grin (przetestowane na kilku ultra).

Jeśli dobrze kojarzę to Rado używa takiej zabawki => https://allegro.pl/prezent-lampa-przedni...48740.html
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#4
A na jak dlugo starczy baterii w tym sprzęcie? https://allegro.pl/latarka-ultrafire-xm-...0f86d9961b
(węższy strumień o dalekim zasięgu) . Jezeli chodzi o te latarki z usb to zawsze jest opcja podłączenia pod powerbank .
Odpowiedz
#5
(04-09-2018, 15:53)kofi napisał(a): A na jak dlugo starczy baterii w tym sprzęcie?

Na dwóch ogniwach da się przejechać nockę Smile
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#6
(04-09-2018, 14:13)Mariobiker napisał(a):
(04-09-2018, 10:02)kofi napisał(a): Najlepiej aby było takie ze po zapalenu w nocy staje się dzień Wink . ładowane pod usb i najlepiej aby na cała noc starczyło jak nie kilka.

Tomek od razu wybij sobie z głowy lampki ładowane przez USB. Najczęściej wbudowany akumulator jest małej pojemności i wystarcza na bardzo krótko.
Poza tym co zrobisz gdy zbraknie Ci prądu w szczerym polu ?
1. w przypadku mojej axa 50, aku trzyma do 12h, więc dość sporo. Używam od jakichś 3 lat bateria ciągle daje radę.
2. Można podpiać powerbank.
Odpowiedz
#7
(04-09-2018, 16:20)lubelaczek napisał(a): 1. w przypadku mojej axa 50, aku trzyma do 12h, więc dość sporo. Używam od jakichś 3 lat bateria ciągle daje radę.

Możesz podać link do takiej lampki
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#8
Widzę że moja odpadła Smile, tu masz jeszcze jedną dobrą PROX Dual Power I z zewnętrznym akumulatorem moc 1600 lm na 100% 4,5h.
Odpowiedz
#9
Ja używam Convoy S2+ z przeróbkami.
Na ogniwie 3250 mAh i trybie świecenia 60%(wystarczająco widno) wytrzymuje całą noc.
Na 100% jest bardzo jasno i wytrzymuje ok. 5 h.
Wszystko sprawdzone "w boju".
Zestaw: latarka, 3 ogniwa 3250 i ładowarka do nich kosztował ok.250 zł.
Polecam.
Odpowiedz
#10
Też używam Convoy S2  z przeróbkami. Podczas I LMT  1 x zmieniałem ogniwo i spokojnie noc przejechałem.  Ta lampka ma to do siebie że samoczynnie w miarę zużywania się ogniwa sama zmienia cykl świecenia . Mam dwie takie i jestem zadowolony.
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości