Forum Rowerowy Lublin
Jak długa pauza po kontuzji - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (http://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.rowerowylublin.org/forum-71.html)
+--- Dział: Hyde Park rowerowy (http://forum.rowerowylublin.org/forum-37.html)
+--- Wątek: Jak długa pauza po kontuzji (/thread-10935.html)



Jak długa pauza po kontuzji - tomo - 10-01-2019

W niedzielę 6 stycznia, na ustawce, nieszczęśliwie ściął mnie upadający kolega i wyglebiłem, a w wyniku upadku doznałem kontuzji barku:
rozpoznanie na w szpitalu:
S43.5 Skręcenie i naderwanie stawu barkowo-obojczykowego
S40.0 Stłuczenie barku i ramienia

Kiedy mogę wsiąść na rower?


RE: Jak długa pauza po kontuzji - truskafka - 10-01-2019

A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.


RE: Jak długa pauza po kontuzji - Ex Driver - 10-01-2019

Rehabilitacja i....... wiosna Sad    Zaniedbanie tematu może mieć nieprzyjemne skutki. Wiem po sobie.  Tyle że ja dzwona nie miałem. To było co innego --- w byłej pracy.  Zdrowia życzę Smile


RE: Jak długa pauza po kontuzji - Rado - 10-01-2019

(10-01-2019, 20:18)tomo napisał(a): Kiedy mogę wsiąść na rower?
Jak będziesz miał jeszcze siniaki, ale już nic nie będzie Cię bolało Smile
Wracaj Tomku szybko do zdrowia, na MK już musisz śmigać rowerkiem!


RE: Jak długa pauza po kontuzji - tomo - 10-01-2019

(10-01-2019, 20:44)truskafka napisał(a): A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.

Nie oczekuję zadnyża konkretów, a raczej Waszych doświadczeń.


RE: Jak długa pauza po kontuzji - JuraS - 10-01-2019

Tomo ,zdrowy rozsądek podpowiada ,dopóki jest ślisko,zrób sobie przerwę.Aby podtrzymać formę proponuję intensywne spacery. Smile


RE: Jak długa pauza po kontuzji - mraugorzata - 10-01-2019

(10-01-2019, 22:23)tomo napisał(a):
(10-01-2019, 20:44)truskafka napisał(a): A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.

Nie oczekuję zadnyża konkretów, a raczej Waszych doświadczeń.
Każdy będzie miał inne doświadczenia, bo miał rnóże urazy i różnie się regenerował. Jedyną uniwersalną odpowiedzią jest: kiedy lekarz pozwoli. Przy czym jego wskazania też mogą ulegać zmianie w miarę jak będzie obserwował proces leczenia. Ja np. według pierwotnych założeń miałam mieć przerwę od maja do końca sezonu, a udało się skrócić do 3 miesięcy.


RE: Jak długa pauza po kontuzji - Mariobiker - 11-01-2019

Moje obrażenia były trochę poważniejsze. Pierwsza diagnoza była nieciekawa - 6 miesięcy. Jednak zabiegi i intensywna rehabilitacja sprawiły że po 2 miesiącach siedziałem już na rowerze a po kwartale robiłem to już na legalu Big Grin