Forum Rowerowy Lublin
50. Rajd Roztocze Wiosną - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Imprezy rowerowe (https://forum.rowerowylublin.org/forum-68.html)
+--- Dział: W woj. lubelskim (https://forum.rowerowylublin.org/forum-28.html)
+---- Dział: Turystyczno-rekreacyjne (https://forum.rowerowylublin.org/forum-39.html)
+---- Wątek: 50. Rajd Roztocze Wiosną (/thread-11318.html)50. Rajd Roztocze Wiosną - pik - 02-04-2022

Koleżanki i Koledzy,
50 Rajd Roztocze Wiosną organizowany przez Koło PTTK nr 1 przy KUL odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2022 r. Baza będzie bardzo nietypowa, bo w stanicy konnej przy szlaku z Gorajca Zagrobla (czy jakoś tak ...) do Kawęczynka, ok. 1,5 km od szosy. Chyba nie potrafię wkleić "pinezki", ale spróbujcie tego: 50.6679514N, 22.8760506E. W razie czego opiszę szczegółowo dojazd. Na mapach turystycznych ta "stanica" jest widoczna.
Studenci trasę pieszą chcą robić tylko w sobotę i po ognisku jechać do domów. My - rowerzyści - planujemy wycieczkę dwudniową. W sobotę na wschód od bazy rajdu, a w niedzielę na zachód. Jak zwykle ok. 70 km +.
Co do bazy: to stanica konna przy szlaku. Jest tam duża wiata z podestem, na którym zmieści się w śpiworach do 20 osób. Można rozbić namioty lub spać w samochodach (gdyby były deszcze i błota, osobówki w niskim zawieszeniem mogą mieć problem z dojazdem na miejsce; trzeba by zaparkować ze wsi i dojechać rowerem - też będzie trudno). Można też poszukać kwater w okolicach i dojeżdżać na trasy i ognisko rowerami. Na miejscu jest studnia z dobrą wodą (w ostatnią niedzielę po dziesięciu ruchach dźwignią płynęła woda). Toaleta typu wychodek/sławojka.
Gdyby uformowała się grupa mtb, byłoby fajnie, ale Mariox, który od lat tę trasę prowadził, w tym roku zapewne nie będzie obecny.
Tu jest ogłoszenie na FB: https://www.facebook.com/events/337927131702903?ref=newsfeed
Zainteresowanych proszę o kontakt.
Piotrek


RE: 50. Rajd Roztocze Wiosną - pik - 04-04-2022

Oooo! Widzę, że Forum RL tętni życiem... Dodam informację nt. 50. Rajdu Roztocze Wiosną: dla tych, którzy wolą bardziej komfortowe warunki noclegu niz namiot czy samochód, znaleźliśmy komfortową kwaterę w pobliżu w cenie 60 zł za noc. Kwatera (agroturystyka Pod Lipą w Chłopkowie) jest oddalona od miejsca ogniska ok. 8-9 km (zależnie od wybranej trasy).
Piotrek


RE: 50. Rajd Roztocze Wiosną - Noorbi - 05-04-2022

[Obrazek: 5ff1853c8311678emed.jpg]

Oficjalnie zapraszamy na 50 Jubileuszowy Rajd "Roztocze Wiosną" organizowany przez "Kul-Turysta" Koło PTTK nr 1 przy KUL.
Więcej informacji w wydarzeniu na FACEBOOK
Rowerowy Lublin, ma swoją małą tradycję organizowania trasy MTB. I w tym roku nas nie zabraknie.
Co prawda impreza dla cyklistów planowana jest jako dwudniowa na trasie LIGHT ale my koncentrujemy się na jednym dniu.
Spotykamy się TUTAJ. Planowana TRASA to 60km z dwoma przystankami w Zwierzyńcu na "małe z pianką" oraz w Szczebrzeszynie na obiad. Imprezę kończymy ogniskiem w miejscu które przewidzieli KUL-turyści. Zapisy tutaj bądź bezpośrednio u organizatora.
Koszt 20pln. 
Dojazd we własnym zakresie.


RE: 50. Rajd Roztocze Wiosną - pik - 05-04-2022

Trasa mtb prawie taka sama, jak nasza rekreacyjna, tyle, że my więcej pojedziemy szosami, zajedziemy do Sąsiadki na grodzisko, do muzeum pszczelarstwa w Mokrym Lipiu i małego skansenu w Zaburzu, potem podjedziemy - jeśli będzie sucho - do miejsca, gdzie dawniej mieszkał krawiec Dziura (w dzieciństwie i młodości szył mi ubrania: spodnie, koszule, kurtki i palta). Może bierzecie pod uwagę degustację wina w Lipowcu na górze? Można by się umówić. Zapewne będziemy jedli w tym samym lokalu w Szczebrzeszynie...Ze Zwierzyńca pojedziemy raczej przez Topólczę, żeby zajrzeć na cmentarz prawosławny i do cerkwi. Ale te szczegóły ustalimy już z grupą w trasie...


RE: 50. Rajd Roztocze Wiosną - Noorbi - 07-04-2022

Piotrze.

Rozważam degustację w Lipowcu bo to w zasadzie po trasie. Zapewne chcesz zajechać do Restauracji Chrząszcza. Niestety doczytałem, że zamknęli ją w ubiegłym roku. My koncentrujemy się na jeździe i widokach. Miałem nadzieję na zwiedzanie Muzeum Browaru ale czynne jest ono dopiero od Maja. Jakby co to zapisy na trasę MTB TUTAJ