Forum Rowerowy Lublin
Jakiej marki rowerem jeździsz? - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Sprzęt (https://forum.rowerowylublin.org/forum-69.html)
+--- Dział: Nasze rowery (https://forum.rowerowylublin.org/forum-22.html)
+--- Wątek: Jakiej marki rowerem jeździsz? (/thread-1223.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - Karola - 09-02-2010

Pewnie zaraz mi sie oberwie od właścicieli Merid ale w ogóle te rowery mi nie leżą, może ich za dużo po prostu jest i taka jakaś dla mnie oblatana ta marka.
Najbardziej podobają mi GT a pisze to właścicielka Wheelera i Prica :-D


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - Michal - 09-02-2010

Mam Kellys'a i mi sie podoba. R&P Pawlaka też polecamBig Grin


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - przemo - 09-02-2010

Karola napisał(a):Pewnie zaraz mi sie oberwie od właścicieli Merid ale w ogóle te rowery mi nie leżą, może ich za dużo po prostu jest i taka jakaś dla mnie oblatana ta marka.
Kiedyś na preclu ktoś Meride porównał do VW Golfa. I ja się z tym stwierdzeniem zgadzam w 100 %, choć sam mam Meride Smile. Oprócz tego mam jeszcze dwa Kross'y, z których jestem zadowolony.


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - KermitOZ - 09-02-2010

przemo napisał(a):Kiedyś na preclu ktoś Meride porównał do VW Golfa
Ooo, to ciekawy punkt widzenia Big Grin Auto kultowe, niezawodne, zrewolucjonizowało przemysł samochodowy. Hmm mi pasuje Big Grin A że dużo dresiarstwa nasprowadzało szroty z Niemiec to już inna sprawa. Zresztą jak ktoś ma do wyboru brak auta/poldka albo tanią używkę z Zachodu to co się dziwić. Sam bym chętnie kupił żeby rowery wozić Wink

A Merida jest uznaną marką, na której jeździ dużo profesjonalistów odnoszących duże sukcesy z Gunn-Ritą Dahle na czele.

A tutaj o teście w najbardziej prestiżowym magazynie rowerowym na świecie "Bike" z 2009 r, który:

Kod:
przyznaje MERIDZIE NINETY-SIX tytuł zwycięzcy testu, ocenę "SUPER" i aż 131,5 punktów testowych! Należy dodać, że w tym właśnie teście MERIDA deklasuje najlepsze rowery takich marek jak: Corratec (107 pkt.), Specialized (116,75 pkt.), Giant (120 pkt.), Scott (125,25 pkt.), Trek (118,75 pkt.), Simplon (123,5 pkt.), Cube (130,75 pkt.).

O sukcesach Meridy jeszcze tutaj: http://www.bikeserwis.pl/551,merida-carbon-flx-xt-edition-model-2010.html

pOZBig Grinrower
Grzesiek


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - Karola - 09-02-2010

KermitOZ napisał(a):A Merida jest uznaną marką, na której jeździ dużo profesjonalistów odnoszących duże sukcesy z Gunn-Ritą Dahle na czele.

A tutaj o teście w najbardziej prestiżowym magazynie rowerowym na świecie "Bike" z 2009 r, który:

Kod:
przyznaje MERIDZIE NINETY-SIX tytuł zwycięzcy testu, ocenę "SUPER" i aż 131,5 punktów testowych! Należy dodać, że w tym właśnie teście MERIDA deklasuje najlepsze rowery takich marek jak: Corratec (107 pkt.), Specialized (116,75 pkt.), Giant (120 pkt.), Scott (125,25 pkt.), Trek (118,75 pkt.), Simplon (123,5 pkt.), Cube (130,75 pkt.).
Wszystko ok ale nie zmienia to faktu, że Meridy i tak mi nie pasują.
Wiesz sam Grzesiek, że teraz nawet jak kupowałam drugi rower to brałam wszystkie marki pod uwagę oprócz tej jednej.


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - KermitOZ - 09-02-2010

Karola napisał(a):Wszystko ok ale nie zmienia to faktu, że Meridy i tak mi nie pasują.
Ja nikogo nie namawiam do kupowania Merid. Jak bym miał kasę to bym sobie pewnie kupił Speca, Wiliera czy inną lanserską markę. A, że Meridy (zwłaszcza szosówki i zwłaszcza te niższe modele się imo najbardziej opłacają to już inna sprawa). Z tej marki każdy znajdzie coś dla siebie i jest to jej sukces. Robią bardzo solidne rowery i ramy i to, że dużo ludzi na nich jeździ tylko potwierdza, że jest coś w tej marce jest Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - maYkel - 09-02-2010

Nie rozśmieszaj mnie :lol:
Oprócz Cannondale'a, Wiliera i może Bianchi to wszystkie rowery z tej ankiety to takie samo barachło klepane w jednej fabryce na Tajwanie. Różnice polegają głównie w napisie na ramie. :-P W tym kontekście na twoje wychwalanie meridy można się co najwyżej uśmiechnąć. Porównanie produkcji seryjnej do modeli wykorzystywanych przez zawodowców też jest fajne. To jakby porównać seryjnego citroena c3 do jego wersji WRC.

Nic nie mam do merid, ale wytykanie sobie wyższości jednego tajwanu nad drugim to śmiech na sali, wszyscy poza małymi wyjątkami i tak jeździmy na średnio-kiepskich rowerach dla nie za bogatej tłuszczy. ;-)


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - KermitOZ - 09-02-2010

Nie zapominaj, że nie o sam materiał chodzi, ale także o geometrię itd., więc argument, że to wszystko ten sam Tajwan jest raczej słaby. Nike, Adidas itd. też produkują swoje rzeczy w Chinach i mimo to są lepsze jakościowo niż koszulki z targu za 5zł Made in China.

Co do porównywania modeli wykorzystywanych przez zawodowców to nie zrobiłem tego, żeby pokazać, że jak ktoś ma Meridę za 799zł to będzie ona tak samo niezawodna jak ta za 20 tys zł, ale żeby pokazać, że ta marka ma jednak sukcesy i nie robi tylko tanich rowerów do jazdy nad Zalew.

maYkel napisał(a):wszyscy poza małymi wyjątkami i tak jeździmy na średnio-kiepskich rowerach dla nie za bogatej tłuszczy. ;-)
Moja Merida to ferrari wśród Merid, zwłaszcza jak ja prowadzę Wink

pOZBig Grinrower
Grzesiek


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - kuczy - 09-02-2010

Dobra chłopaki dajcie już spokój, bo wywiązała się dyskusja o niczym...
Kreciczek czym zasłużyłem sobie na obronę mojego gołsta? :-P


Re: Jakiej marki rowerem jeździsz? - szymek_sq - 09-02-2010

maYkel napisał(a):barachło klepane w jednej fabryce na Tajwanie.
moją klepali w Niemczech - pewnie z odpadów z VW Golfa :d