Forum Rowerowy Lublin
Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Imprezy rowerowe (https://forum.rowerowylublin.org/forum-68.html)
+--- Dział: W woj. lubelskim (https://forum.rowerowylublin.org/forum-28.html)
+---- Dział: Pielgrzymka RL (https://forum.rowerowylublin.org/forum-66.html)
+---- Wątek: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 (/thread-1768.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Jurek S - 06-07-2010

Łukasz to jak widzisz, łapiesz się. Mam nadzieję, że z noclegami nie będzie problemu. thoria, kuruj ząbka żebyś jeszcze jakiś letni wyjazd zaliczyła.


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Petrus - 06-07-2010

Monika napisał(a):Nie z Częstochowy ale ze św. Anny ok. godz.14.00 wg zaleceń Jurka (niech sam coś napisze o tej trasie w dniu 19 lipca).
Poprosimy mapkę Smile Ciekawie się zapowiada - bonus pielgrzymkowy!


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Jurek S - 06-07-2010

No właśnie. Wpadł mi taki pomysł, żeby w poniedziałek pojechac kawałek z grupą Orlich Gniazd do Olsztyna - czerwonym pieszym. Z Olsztyna pozwólcie, że nie będę rysował mapki, ale bocznymi drogami przez Turów, Żuraw dotrzemy do św. Anny. Będziemy też w niej w drodze do Czestochowy, ale to jedyny punkt styczny z dniem nastepnym. Wyjdzie ok 40km.


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Monika - 07-07-2010

apropo noclegów - udało się raz jeszcze zmienić konfiguracje noclegowe jeśli chodzi o pierwszy i drugi nocleg :mrgreen: . Łącznie jest nas 32 osoby. Raz jeszcze podsumowując:

1. nocleg 16-17.07 mamy w Ostrowcu Świętokrzyskim, w hostelu, pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe; łazienki na korytarzu, do dyspozycji kuchnia i pomieszczenie na rowery, cena: 35pln od osoby

2. nocleg 17-18.07 w Domu Harcerza ;-) , mamy tam do dyspozycji 2 pokoje 12-osobowe i jeden pokój 8-osobowy (łóżka piętrowe), łazienki na korytarzu, do dyspozycji kuchnia i pomieszczenie na rowery, cena: 20pln od osoby

3.nocleg 18-19.07 Częstochowa (tu szczegóły zna Jurek)


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - KrzysiekP - 07-07-2010

Jurek S dobra strategia fajnie zobaczymy więcej będzie ciekawiej :-)


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Jurek S - 07-07-2010

Monika napisał(a):(...)
3.nocleg 18-19.07 Częstochowa (tu szczegóły zna Jurek)

Cena za nocleg 27 zł, pokoje różne :-D , łazienki na korytarzu.
Jeszcze zbieram chętnych na obiadokalcję w Częstochowie za 14 zł.
I jeszcze co do posiłków na trasie. Był głos, żeby zjeść coś tzw obiadowego na trasie. Jeżeli chodzi o mnie ja dam radę na kanapkach czy innych zasilaczach kupowanych po drodze w sklepach. Przeglądałem trasę i stwierdziłem, że w godzinach obiadowych będziemy w jakichś zapadłych aczkolwiek urokliwych miejscach. Pierwszego dnia byłby to Wrzelowiec, drugiego dnia św. Krzyż w Łysogórach, trzeciego dnia pod płotem ;-) (ci którzy pamiętają) po wyjechaniu z Włoszczowskich lasów. Tak czy inaczej będziemy musieli ustalić sobie jakąś wspólną porę na większy posiłek bo wiąże się to z dłuższym postojem. Jeżeli w okolicach udałoby się znaleźć jakiś bar to dlaczego nie.


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Tool_Man - 07-07-2010

Ja bym proponował z mojej strony ustalić jakiś termin spotkania ( może być rowerowe ) organizacyjnego, gdzie każdy na żywo by się dowiedział co ma wziąć ze sobą, i można by obgadać wszelkiego typu sprawy organizacyjne.

Pozdrower


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Bart - 07-07-2010

Jurek S napisał(a):Jeżeli chodzi o mnie ja dam radę na kanapkach czy innych zasilaczach kupowanych po drodze w sklepach.
No nie, no nie, no nie, no nie, Jurku bądźmy poważni :-) , na kanapkach to ja mogę, ale zalew okrążyć jeden raz, nie ma co.. coś dobrego tsza zjeść po drodze.


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Paweł K. - 07-07-2010

Tool_Man napisał(a):Ja bym proponował z mojej strony ustalić jakiś termin spotkania ( może być rowerowe ) organizacyjnego, gdzie każdy na żywo by się dowiedział co ma wziąć ze sobą, i można by obgadać wszelkiego typu sprawy organizacyjne.

Pozdrower
Podstawowa lista rzeczy, które zabieram na wyjazdy rowerowe:
:mrgreen: NIEPOTRZEBNE SKREŚLIĆ :mrgreen:
1. gacie w kwiatki
2. gacie w kratki
3. gacie w kółka
4. bokserki męskie duże (jakby było gorąco, bo wtedy większy przeciąg :-P )
5. bokserki męskie małe (na chłodne dni)
6. rękawice murarskie duże (jakby się zdarzyła awaria; w nich się człowiek na pewno nie ubrudzi)
7. cement, żeby zwiększyć przyczepność roweru
... i z grubsza to by było na tyle. Jeśli macie zamiar podróżować z rowerami pociągiem to jeszcze bym proponował jakąś linę holowniczą i spadochron - wiadomo, że za szybko jadącym pociągiem trudno jest wyhamować ciężki rower.
Ufam, że pomogłem. W razie zainteresowania pomogę swoją wiedzą popartą długoletnim doświadczeniem :mrgreen: :-o :-P :-D :-> ;-) :-)


Re: Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010 - Jurek S - 07-07-2010

Tool_Man , raczej trudno byłoby zebrać 32 osoby. Musisz zaufać swojej intuicji i podpowiedziom kolegów.
Zrobię małe podsumowanie:
1. Noclegi nie wymagają śpiworów czy karimat, a więc ten bagaż odpada
2. Koszty za noclegi zostały podane: 35+20+27
3. Prom - ok 5zł
4. Powrót (grupa wracająca z Cz-wy do Lublina) 60zł
5. Całość wyżywienia na własny koszt.
6. Ilość gaci, skarpetek, koszulek wg własnego uznania. Proponuję wziąć coś z długim rękawem (jakaś bluza) i z długimi nogawkami (jakieś lekkie spodnie). Myślę, że warto mieć coś od deszczu.
7. Przybory toaletowe (ręcznik, mydło) i inne raczej własne
8. Sprawny rower - nie bedę się rozpisywał co to oznacza, ale po za ogólnie trzymającym się kupy na pewno sprawny napęd i hamulce.
9. Jeżeli ktoś ma jakieś nietypowe mocowanie kół, regulacji hamulców czy napędu to klucze do tego
10. Myslę, że zapasową dętkę każdy powinien mieć

Pewnie o czymś zapomniałem więc niech się wypowiedzą eksplorujący ostatnio Mazury.

A teraz co do przebiegu.
1. Rozpoczynamy tak jak pisałem mszą św w Katedrze 16 lipca o godz. 9.00. Niestety nie będziemy mogli wprowadzić rowerów do kościoła więc będą na zewnątrz. Zachęcam oczywiście wszystkich do udziału, ale jeżeli ktoś nie będzie to może mógłby popilnować. Rowery pospinamy. Msza trwa ok 35min. Myślę, że nie później niż o 10 wyjedziemy z placu.
2. Drugiego dnia (17 lipca) msza św. będzie odprawiona na św Krzyżu ok 13-14
3. Trzeciego dnia (18 lipca) msza św. rano (Monika jeszcze sprawdzi) w Białogonie w miejscu noclegu.
Pierwszego i drugiego dnia planujemy wieczorne konferencje. Będzie to taka forma jak to się dzisiaj mówi interaktywna.
Planuję, żeby wyjeżdżać w trasę nie później niż o godz. 10.

Trasy przejazdu tak jak pisałem wcześniej z niewielkimi modyfikacjami uwzględniającymi ciekawsze miejsca i drogi o mniejszym natężeniu ruchu. Największa trzeciego dnia. Z Białogonu pojedziemy do Małogoszczy inną trasą po drodze zaglądając do jednej z największych jaskiń w Polsce helosiowej jamy. I przed Częstochową z Woli Mokrzeskiej przez Krasice - Mstów.

No i czwartego dnia, też jak już pisałem pojedziemy kawałek czerwonym szlakiem do Olsztyna a stamtąd do św. Anny gdzie zabierze nas bus. Spróbujemy ten dzień też rozpocząć mszą św. w klasztorze Jasnogórskim