Forum Rowerowy Lublin
Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Imprezy rowerowe (https://forum.rowerowylublin.org/forum-68.html)
+--- Dział: W woj. lubelskim (https://forum.rowerowylublin.org/forum-28.html)
+---- Dział: Turystyczno-rekreacyjne (https://forum.rowerowylublin.org/forum-39.html)
+---- Wątek: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację (/thread-2126.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Wawerka - 05-08-2010

W wersji familijnej będzie to ok. 6 - 8 km


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Monika - 11-08-2010

Liczba miejsc powoli się zmniejsza!
Jeśli macie ochotę uczestniczyć w imprezie - nie zapomnijcie o zarejestrowaniu się on-line


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Harkonnen2 - 11-08-2010

No to się zarejestrowałem. Na imprezę wezmę również aparacik i jak będzie możliwość, to fotek trochę nacykam Smile


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Seb - 11-08-2010

A o której start jest bo jakoś tego nie widzę...


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Zwirek - 11-08-2010

o 9.00 rozpoczęcie rejestracji.
Jak klikniesz "czytaj całość" to Ci się pokaże plan.


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Wawerka - 12-08-2010

Harkonnen2 napisał(a):Na imprezę wezmę również aparacik i jak będzie możliwość, to fotek trochę nacykam Smile

Super :mrgreen:

Zostało już tylko ok. 20 miejsc, więc zachęcam niezdecydowanych do rejestracji :mrgreen:

a szczególnie zachęcam do zabrania dzieciaków i startu na trasie rodzinnej, trasa naprawdę prościutka ze specjalnymi oznaczeniami dla dzieci

a jutro postaram się wrzucić na stronę aktualną listę startową


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Ifson - 13-08-2010

Już zostało 19 :mrgreen:


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - Wawerka - 14-08-2010

Lista startowa już jest na stronie głównej.
Jeszcze przyjmujemy zapisy :-D


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - jurasz - 15-08-2010

No to czas na głos od Sędziego Głównego :-)
Dyplomy zrobione, mapy także. Pan Leśniczy zamknął tylko jeden oddział ze względu na prace leśne (ale nie napiszę który ;-) ), więc jest całkiem dobrze.

Spodziewam się, że większość uczestników będą to osoby które nie miały kontaktu z Imprezami na Orientację (większość zgłosiła się na początkowe szkolenie). Dlatego pozwolę sobie w ramach przygotowań przedstawić tu nieco teorii.

Arrow mapa
Podstawa na InO to mapa. To będzie Wasze podstawowe narzędzie. Co to mapa, jak powstaje, co to skala i jak ja przeliczać- to indywidualne zadanie domowe. Ja przejdę do szczegółów.
Otrzymacie mapę specjalną do Imprez na Orientację (na marginesie: tak dokładnie to do biegu na orientacje, spec mapy rowerowej jeszcze się na Lubelszczyźnie nie dorobiliśmy, ale może niedługo...).
Co w niej specjalnego? jest bardzo szczegółowa, zawiera sporo drobiazgowych informacji o terenie. To generalnie pomaga, choć początkujących może nieco rozpraszać. Ma tez swój specyficzny język, czyli legendę. Proszę zerknąć na to:
legenda mapy do InO
Szczególną Waszą uwagę zwracam na sposób oznaczania lasu dobrze przebieżnego- to kolor biały (żeby nikt pól w środku lasu nie szukał! :-D )

Arrow przepisy
To trochę teorii, ale jest to niezbędne. Wchodzicie w nową dyscyplinę, i trzeba ja poznać. teoria, poparta wkrótce praktyka daje najlepsze rezultaty.
Należy zapoznać się z przepisami Turystycznych Imprez na Orientację
Zalecam na dobry początek zapoznanie się z punktami I, II, V i VI. Reszta dla wytrwałych i żądnych wiedzy :-)
Czekam na pytania! :-)


Re: Orientuj się rowerowo - rekreacyjna impreza na orientację - piotrekgp - 15-08-2010

Mam pytania.
GPS,elektroniki i telefonów nie można używać.
Kompasy będą potrzebne/są dozwolone z linijką???

Co zrobić jak się zgubię? Mam do tego talent :-D