Forum Rowerowy Lublin
Rangi - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (http://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.rowerowylublin.org/forum-71.html)
+--- Dział: Stowarzyszenie, strona i forum - uwagi (http://forum.rowerowylublin.org/forum-42.html)
+--- Wątek: Rangi (/thread-220.html)

Strony: 1 2


Rangi - Seb - 14-06-2009

Nie wiem czy wam się pomysł spodoba ale wspomnę o nim.
Mianowicie Administratorzy powinni ustalić jakieś rangi i grupy użytkowników.
Rangi:
Dla przykładu osoba która napisała:
powyżej 50 postów-forumowicz
powyżej 100 postów-imprezowicz (to tylko przykład :-P )

Grupy użytkowników:
Chociażby podział osób na te które jeżdżą szosówkami miałyby kolor np. fioletowy a te które jeżdżą city/country zielony i użytkownicy MTB np. ciemnoniebieski.


Re: Rangi - holden - 14-06-2009

Rangi...moim zdaniem niepotrzebne, bo tylko będzie zachęcało do niepotrzebnego spamerstwa Wink

Grupy użytkowników też tak średnio, bo jest trochę osób, które jeżdżą np i mtb i szose


Re: Rangi - Seb - 14-06-2009

Według mnie to się sprawdza i sprawdziło się na nie jednym forum.
Nie dość że zachęca do pisania i udzielania się to dodatkowo motywuje ;-) (że też ja to napisałem chyba już mi 5 klepka odpadła)
Ze "spamerstwem" to bardzo łatwo sobie poradzić wystarczy ze 2 moderatorów sumiennych powołać i problem znika. Dzięki za wyrażenie swojej opinii.
Doceniam to ;-)


Re: Rangi - mariox - 14-06-2009

Ja osobiście jestem przeciwny. Jest jak jest, po co wprowadzac hierarchie. Liczba postów jest wystarczająca. Jedni dużo piszą, inni mniej piszą za to więcej jeżdżą... rangi określane liczbą postów nie mają nic do rzeczy, a nie wiem czemu miałyby służyć. A co z tymi, którzy są tu długo, dużo jeżdżą a mniej piszą? Będą mieli niższą rangę bo nie produkują postów?
A traktujemy równo tych co "spamują" (ale to głównie Administratorzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) i tych co napisali 1 posta.


Re: Rangi - Seb - 14-06-2009

Źle to ująłem nie chcę ustalać żadnej hierarchii w sensie że Ci którzy piszą na forum są lepsi niż Ci którzy nie piszą. Najprościej wytłumaczę na przykładzie innego forum:
Mianowicie nie ma tam rang w sensie hierarchicznym tylko ogólny podział na nowych którzy mają poniżej powiedzmy 20 postów (ranga nowy :-P ) i resztę czyli użytkowników którzy piszą mniej czy więcej bez znaczenia (ranga forumowicz powiedzmy :-P ale ja tu improwizuję na poczekaniu hehe) nic więcej żadnych innych rang.
Z życia wiem że bardzo dobrze to się spisuje i ładnie wygląda 8-)
Grupy natomiast mają na celu powiedzmy zaznaczenie ludzi aktywnych ogólnie nie tylko na forum:
powiedzmy ktoś się udziela bardzo na forum pomaga innym - zostaje dodany do grupy użytkowników o nazwie powiedzmy Aktywny (hehe chciałbym być w takiej grupie :lol: )
Inna grupa ludzi jest zawsze chętna żeby pojeździć są wyróżnieni pod tym względem i wiadomo do kogo się zwrócić w razie czego
Tak mógłbym z 15 grup wymyślić na poczekaniu ale myśląc logicznie ze 4-5 by wystarczyło.
Mam nadzieję że wytłumaczyłem zasady na jakich miałoby to powstać.
mariox,
Dzięki za negatywną opinię zmusiła mnie do wysilenia szarych komórek ;-)


Re: Rangi - mariox - 14-06-2009

Nie bierz tego tak do siebie :lol: że od razu taka negatywna.
Są jeszcze inne sposoby określania rang. Jest np. forum samochodowe autokacik.pl. Tam też sa rangi. Tylko że fora są podzielone na "tematyczne" i "towarzyskie". Punktowana jest aktywność na forach tematycznych, a jak ktoś chce rozmawiać o pierdołach to robi to na forach "towarzyskich" i punktów za to nie ma. Rangi to np. "nauka jazdy", "zielony listek", "kierowca", "mistrz kierownicy" itp. Tylko jak to zastosować do nas?
Znam jeszcze jedno forum motoryzacyjne oparte na tej samej platformie forumowej "phpBB" (http://www.fiatbravo.no-ip.com/index.php). Tam oprócz liczby postów jest informacja na temat pomocy. Jak ktoś komuś pomoże to osoba, która skorzystała z pomocy informuje o tym (coś na zasadzie "dziękował" z bikeforum.pl).
Ja po prostu nie bardzo widzę cel wprowadzania jakichkolwiek rang. Ale jesli Wysoka Izba większością głosów czy decyzją Administratorów uchwali system rang to nie będę się spierał.


Re: Rangi - Seb - 14-06-2009

"negatywna" może za mocne słowo ale wiadomo o co chodzi ;-)
Rangi by wprowadziły między innymi walory estetyczne na forum.
Tutaj tez to się da zastosować tylko trzeba troszkę się nad tym zastanowić.
Wiem na jakiej zasadzie działa przycisk "pomógł" też ciekawa sprawa.
No ale nic poczekamy na opinie innych.


Re: Rangi - żabol - 15-06-2009

Ja się ostatnio zaliczam do tych najmniej aktywnych i rowerowo i postowo. Wydaje mi się, że jest to nie potrzebne. Forum nie jest wielkie i działa w konkretnej sprawie - żeby zrzeszyć jeżdżących na rowerach. Duża grupa zna się osobiście, a nowi też mogą dołączyć, bo ustawki są często i wszyscy są bardzo sympatyczni. Jak ktoś zgłasza się z prośbą o pomoc to i tak dostaje masę odpowiedzi, można by nagradzać tych pomocnych, ale może są ludzie, którzy jeżdżą a np. na sprzęcie się nie znają, więc choćby chcieli to nie pomogą. Grupy tematyczne są na Forum i każdy udziela się w tej, z którą się identyfikuje. Rozmowy nie rowerowe i tak pewnie nie były by punktowane. Może to ładnie wygląda, ale osobiście nie zwracam uwagi na to, co kto ma pod nickiem. Czytam to co mnie interesuje i już.


Re: Rangi - KermitOZ - 15-06-2009

Rang ani tego typu niepotrzebnych rzeczy nie będzie!

Nic to nie wnosi, więc nie ma sensu. Liczbę postów widać i to wystarczy. To forum jest po to, żeby ułatwić komunikację pomiędzy rowerzystami z Lublina. Min. spamowania, max jeżdżenia. Ścigajmy się na kilometry, a nie na posty.

pOZBig Grinrower
Grzesiek


Re: Rangi - Seb - 15-06-2009

Hehe oki nie mnie tu o tym decydować :-) tylko administracji.
Osobiście uważam to za dobry pomysł ale jak się admin nie zgadza... To co ja mogę :mrgreen: