Forum Rowerowy Lublin
Słownictwo na forum - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Hyde Park (https://forum.rowerowylublin.org/forum-71.html)
+--- Dział: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;) (https://forum.rowerowylublin.org/forum-30.html)
+--- Wątek: Słownictwo na forum (/thread-2208.html)

Strony: 1 2 3 4


Słownictwo na forum - Jurek S - 22-08-2010

Jednak założę ten temat tym bardziej, że proszono mnie aby zwrócić na to uwagę.
Pkt. 3 Regulaminu
"...w każdym razie chodzi o to, że przeklinanie, wulgaryzmy i chamstwo nie będą na tym forum tolerowane."
Pojawiło się ostatnio słowo na forum, które jest pochodną wulgaryzmu i jednoznacznie na niego wskazuje. Słowo to po wpisaniu w Google wraz ze słowem rowery powoduje pojawienie się na pierwszej stronie naszego Stowarzyszenia. A ja nie chcę, aby mnie z tym kojarzono.
I nie oszukujmy się - tzw. gwiazdkowanie niczego nie zmienia. Uważam, że słownictwo polskie jest na tyle bogate, że nie musimy posługiwać się wulgaryzmami.
Nie mówiąc o tym, że obniża to poziom naszego forum.


Re: Słownictwo na forum - mariox - 22-08-2010

Oho... zapowiada się dłuższy wątek Wink


Re: Słownictwo na forum - sagan - 22-08-2010

Nie ma co żartować. Moim zdaniem jeśli ktoś chce sobie "szczekać po łacinie" to niech nie robi tego tutaj. Wiadomo, że czasem komuś się czasem wymsknie ale pisanie takich słów na forum jest działaniem zamierzonym.
Poza tym nikt nie mówi o zawyżaniu poziomu! To co tu piszemy świadczy o nas.
Popieram więc p.Jurka i dołączam się do apelu.


Re: Słownictwo na forum - Jurek S - 22-08-2010

kola napisał(a):Jurku..a co podwyższa poziom tego forum? Robienie z niego kółka różańcowego?

Całkiem poważnie do tego podejdę i powiem, że jestem w kółku różańcowym i zaręczam, że poziom nie zależy od tego czy jest to własnie kółko różańcowe, czy forum, czy jakaś inna społeczność.


Re: Słownictwo na forum - Mariusz-Finch - 22-08-2010

hejka wszystkim,
dołożę swoje " 5 groszy" do tematu,który dopiero się rozkręca jak widzę.
Przynależność do każdej grupy czy też forum oznacza akceptację regulaminu i dostosowanie się do niego.
Forum RL jakie jest każdy widzi -raz lepsze raz gorsze -ma swoje tzw."ups and downs" -tak jak to w życiu też bywa.
Uważam,że pewne słowa może faktycznie zachować na inne fora lub okazje jak i też niektóre tematy.
Forum /moim zdaniem/ powinno być :
-APOLITYCZNE /takie jest bo jak do tej pory nikt nie wychyla się z propagowaniem "tej" lub"innej" partii / i dobrze
- ŚWIECKIE - moim zdaniem takie jest,a jeśli nawet są tematy czy też wątki związane z religią /pielgrzymka czy inne / to przecież NIE MA PRZYMUSU aby jechać i uczestniczyć
w takiej imprezie
Nie chcę swoim postem zajmować stanowiska na "tak" lub na "nie" ponieważ i tak każdy ma swoje zdanie na ten temat ale z drugiej strony nie dobrze jest kiedy język sprowadza się do takich stwierdzeń :/to nie żart tylko naprawdę z życia wzięte cytaty i PROSZĘ ADMINA ABY ICH NIE USUWAŁ/
" o kurwa ile u was jest kościołów" - polski turysta po przyjeździe do Rzymu
" o Jezu,a ile u was kurew" - obcokrajowiec po przyjeździe do Polski
i aby jak mniej ich było w tych miejscach,gdzie nie powinny być.
Pozdrawiam


Re: Słownictwo na forum - Aga84 - 22-08-2010

Popieram Jurka w 100%, ktoś chce sobie poprzeklinać niech nie robi tego tutaj
bo nie każdy chce czytać owe teksty z tzw. łaciną podwórkową tak wiec:
Wulgaryzmom Stanowcze Nie :!: :!:


Re: Słownictwo na forum - haladinho - 22-08-2010

...


Re: Słownictwo na forum - maYkel - 23-08-2010

Nie widzę powodu do dyskusji.

Regulamin to jasno określa, a każdy kto się rejestrował na forum świadomie akceptował tenże regulamin. Więc jak się komuś nie podoba regulamin to niech się nie rejestruje. A moderatorzy niech regulamin egzekwują banami.

Kwestia tego co kto uważa za wysoki poziom albo nie, nie ma tu żadnego znaczenia.


Re: Słownictwo na forum - Kamil - 23-08-2010

kola napisał(a):Jurku..a co podwyższa poziom tego forum? Robienie z niego kółka różańcowego?
Podobnie pomyslalem po przeczytaniu pierwszego postaWink

Sa osoby, ktore potrafia sie fajnie wypowiadac, uzywajac duzo wulgow, ale sa tez takie, ktore robia syf i bez wulgow - nie ma co plakac z powodu wulgaryzmowWink


Re: Słownictwo na forum - kicior - 23-08-2010

Popieram Cię Jurek w 100%. Rozumiem, ze coś może się komuś wymknąć w rozmowie, ale w piśmie nie da rady - jeśli ktoś to robi, to znaczy, ze to zaplanował i tak miało być.