Forum Rowerowy Lublin
Rower - jaki i gdzie - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Sprzęt (https://forum.rowerowylublin.org/forum-69.html)
+--- Dział: Kupno, naprawa i konserwacja (https://forum.rowerowylublin.org/forum-18.html)
+---- Dział: Opisy, recenzje i porady przy kupnie (https://forum.rowerowylublin.org/forum-21.html)
+---- Wątek: Rower - jaki i gdzie (/thread-3313.html)

Strony: 1 2


Rower - jaki i gdzie - mliga - 15-06-2011

Na wstępie witam się ze wszystkimi.
Przechodząc do meritum - chcę kupić niedrogi (800-900 zł) rower, żeby pojeździć z żoną po ścieżkach, asfaltach, lesie.
Co proponujecie w kwestii modelu (wiem, żę w tej cenie jakieś polskie marki można już dostać) i do jakiego sklepu w LBN się udać?

pzdr.


Re: Rower - jaki i gdzie - MG - 16-06-2011

Ja też miałem podobny budżet, około 1 tys na rower do rekreacyjnej jazdy. Jak zaczołem szukać to zrobiło się prawie 3 razy więcej. Ale nie żałuję i jestem zadowolony ze sprzętu. Polecam MSbike na Popiełuszki (znajdziesz ich na allegro) oraz ToroBike na Zana. Dobrze doradzili i obsługa w porządku. Weź pod uwagę też Decathlon.


Re: Rower - jaki i gdzie - MindEx - 17-06-2011

polskie i nie tylko polskie. ale akurat z polskich marek, to widziałem w sklepie Dobre Rowery na Wojciechowskiej jakieś Krossy w cenie ok. 800. było to ze dwa tygodnie temu, więc nie wiem, czy są jeszcze, ale można wstąpić i zobaczyć.

no i wcale nie musisz potrajać budżetu jak to zrobił MG Wink spokojnie za 900 pln kupisz coś, co będzie wystarczające do okazjonalnych, rekreacyjnych wycieczek. jeśli nie planujesz szaleństw w terenie, skup się na trekkingach - 28 calowe koła, w miarę cienkie opony. nie ma sensu w takiej sytuacji raczej kupować "górala".


Re: Rower - jaki i gdzie - Michal - 17-06-2011

Jak nie ma to może domówić kwestia 2 czy 3 dni, jeszcze Bike Boys też dobrze doradza i maja fajne niedrogie sprzęty.


Re: Rower - jaki i gdzie - MG - 18-06-2011

MindEx: ja wiem że do 1 tys coś ciekawego się kupi, ale Jacek z Toro Bike zrobił mi takie pranie mózgu Smile ale nie żałuję


Re: Rower - jaki i gdzie - mrozo - 19-08-2011

Podepnę się trochę pod temat, bo nie chcę zakładać nowego, żeby nie mnożyć bytów skoro chodzi o to samo.

Mam zamiar kupić sobie jakiś rowerek na teren, na początek wiadomo nie trzeba jakiegoś przebajerzonego za kilka tys. złotych. Z czasem mam zamiar go modyfikować.

Mam na oku 4 rowery, wszystkie 4 Krossa, tylko różne modele i nie wiem na który się zdecydować. Mile widziane również inne propozycje, jak będzie widać po moich typach w cenie max. do 1500 zł.

A oto co wybrałem:
1. Kross Hexagon V6 2010
2. Kross Level A2 V-brake 2010
3. Kross Hexagon V4 2011
4. Kross Level A2 V-brake 2011

Mam dwa pytania dotyczące tych rowerów.
1. W Hexagonie V6 zamontowane są hamulce tarczowe, ponoć hydrauliczne, może wie ktoś jak te konkretne hamulce się sprawują, czy może lepiej nie ryzykować i kupić coś na V-brake?
2. Jaka różnica jest pomiędzy amortyzatorami montowanymi w Hexagonach (XCT), a tymi z Leveli (XCM)? Może nie jest to najwyższa półka amortyzatorów, ale na początek lepszy nie jest mi potrzebny. Kiedyś może zmienię go na coś lepszego, ale to nie prędko.


Re: Rower - jaki i gdzie - koperek118 - 19-08-2011

w krosie hexagonie są hamulce mechaniczne.


Re: Rower - jaki i gdzie - mrozo - 19-08-2011

no i już wiem, że odpada :-P tylko dziwne, że producent w sklepie na swojej stronie wprowadza w błąd. Undecided


Re: Rower - jaki i gdzie - Michal - 19-08-2011

ZA 1300 zł jest do wyrwania Hercules na pełnym alivio,amor też nie najgorszy. Ja bym się ku niemu skłaniał, dokładniej na wojciechowskiej


Re: Rower - jaki i gdzie - rajanik - 19-08-2011

Jeśli budżet do 1500zł to Chyba wybrałbym 4. Kross Level A2 V-brake 2011
Polecam Dobry serwis rowerowy plus sklep.Dogadasz się co do ceny na pewno. Ja u nich kupuję i serwisuję.
MS Bike Lublin
Popiełuszki 29A
20-052 Lublin
tel: 81 444-99-66, 509-377-288
email: <!-- e --><a href="mailto:allegro@msbike.pl">allegro@msbike.pl</a><!-- e -->