Forum Rowerowy Lublin
Zabezpieczenia rowerów - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Hyde Park (https://forum.rowerowylublin.org/forum-71.html)
+--- Dział: Hyde Park rowerowy (https://forum.rowerowylublin.org/forum-37.html)
+--- Wątek: Zabezpieczenia rowerów (/thread-3703.html)

Strony: 1 2 3 4


Zabezpieczenia rowerów - jabolewski - 13-08-2011

Witam,
ciekawy jestem tego, w sposób zabezpieczacie rowery w domu czy na mieście. Gdzie i na jak długo zostawiacie sprzęt, gdy wybieracie się do szkoły, pracy czy do sklepu?

Jakie macie doświadczenia ze złodziejami rowerów?

Pozdrawiam


Re: Zabezpieczenia rowerów - maYkel - 13-08-2011

Tylko u-lock albo łańcuch. Dobrej jakości bo te kiepskiej się rozlatują po roku używania. Linki się do niczego nie nadają bo można je uciąć sekatorem.

Co do miejsc - warto wybierać miejsca dobrze oświetlone, na widoku. Najlepiej jak obok są inne rowery (przypięte linkami Tongue). Generalnie to unikam też stojaków "wyrwikółek". Nie idzie do tego porządnie przypiąć roweru - już wolę do znaku drogowego. Pytanie "na jak długo" przestało mieć dla mnie znaczenie od kiedy mam odpowiedni rower na miasto - zero szybkozamykaczy, niemodny wygląd i generalnie mało części które można ukraść/zniszczyć. Jak przypinałem górala to rzeczywiście z sercem w przełyku i starałem się go nie zostawiać na więcej niż 2h.

Złodzieje generalnie są oportunistami i kradną to co się da ukraść. Z tego co wiem, bardzo rzadko zdarzają sie kradzieże "na zamówienie", kiedy jakiś fachowiec zaczaja się specjalnie na twój rower z nożycami hydraulicznymi. ;-) Raczej to są gówniarze czy menele z sekatorem lub kombinerkami. Stąd dobre zabezpieczenie to podstawa. Złodziej jak ma do wyboru rower przypięty ulockiem warty 2000 a obok rower wart 500 przypięty linką z szyfrem to weźmie ten drugi, bo zwyczajnie łatwiej.

Spostrzegam także bardzo ciekawy/idiotyczny trend dotyczący zabezpieczeń rowerowych - nawet na tym forum. Ludzie kupują rowery od 1500 zł w górę, ale jak się im powie że dobre zapięcie kosztuje od 150 w górę to od razu się zaczyna lamentowanie: "eee za drogie", "nie stać mnie", "e nie potrzebuję aż takiego zabezpieczenia". Jak was nie stać na 150 to stracicie 1500, droga wolna... :roll:


Re: Zabezpieczenia rowerów - bulletproof - 13-08-2011

ja używam łańcucha, ale żałuje, że nie zdecydowałem się na u-locka. Największy problem jest z transportem tego badziewstwa.


Re: Zabezpieczenia rowerów - jabolewski - 13-08-2011

A czy moglibyście polecić jakieś sensowne zabezpieczenia w jakiejś rozsądnej cenie? Rower (warty z 8 stów, więc bez szaleństwa) zostawiać chciałbym na jakieś pół godziny pod sklepem typu Stonka. Dobrze byłoby, gdyby to nie było jakieś potwornie ciężkie.

Jest jeszcze jeden problem: ramę z kołem przypniemy sobie cudownym ulockiem za parę stów, a do wyciągnięcia w kilka sekund pozostanie drugie koło i sztyca z siodełkiem...


A może macie jakieś zabezpieczenia do sprzedania?


Re: Zabezpieczenia rowerów - maYkel - 13-08-2011

bulletproof napisał(a):ja używam łańcucha, ale żałuje, że nie zdecydowałem się na u-locka. Największy problem jest z transportem tego badziewstwa.

Etam:

[Obrazek: 165158_185038128177944_160658657282558_7...7417_n.jpg]

jabolewski: kup sobie chińskiego bezmarkowego u-locka za 30 zł. Dostępne czasem w różnych sklepach rowerowych. Miałem kiedyś taki i się sprawdza tak samo jak droższe, różnica tylko taka że po roku codziennego używania zamek jest w rozsypce.

Edyta: to Lublin a nie Nowy Jork... Nie słyszałem żeby tak znowu kradli koła i siodła w rowerach. Dopóki nie miałem mieszczucha to przypinałem górala i szosę - wszystko na szybkozamykaczach przez parę lat i nic mi nigdy nie "zniknęło". Jak się martwisz to wymień szybkozamykacze na śruby ampulowe. Np. BBB robi takie zestawy do kół.


Re: Zabezpieczenia rowerów - Harkonnen2 - 13-08-2011

Jakiś miesiąc, dwa temu na parkingu pod Leroy Merlin widziałem rowerek bodajże Authora przypięty do stojaka typu wyrwikółka, pozbawiony kół... Ale z drugiej strony może je zabrał przezorny właściciel...

Osobiście coraz bardziej przekonuję się do zakupu U-Locka, choć do tej pory korzystałem z jakiejś badziewnej linki i nic się nie stało. Ale jak to mówią, póty dzban wodę nosi...


Re: Zabezpieczenia rowerów - Kuba - 13-08-2011

maYkel napisał(a):Spostrzegam także bardzo ciekawy/idiotyczny trend dotyczący zabezpieczeń rowerowych - nawet na tym forum. Ludzie kupują rowery od 1500 zł w górę, ale jak się im powie że dobre zapięcie kosztuje od 150 w górę to od razu się zaczyna lamentowanie: "eee za drogie", "nie stać mnie", "e nie potrzebuję aż takiego zabezpieczenia". Jak was nie stać na 150 to stracicie 1500, droga wolna... :roll:

Dobrze powiedziane. Jak ludzie szukają zapięcia to głównie myślą o linkach za 30-50 zł. Linka to się nadaje jako drugie zabezpieczenie żeby kółka czy siodełka nie zakosili (bo zdarzają się spece z narzędziami).


Re: Zabezpieczenia rowerów - PrażonyRabarbar - 13-08-2011

A tak zabezpieczają wczasowicze swoje rowery nad morzem w Białogórze.
Stare, nowe, makrokesze, górale, szosy, miejskie, małe, duże do wyboru do koloru.
Cały las w rowerach:-)

LINK


Re: Zabezpieczenia rowerów - marcin0604 - 13-08-2011

Heloł Jabolek, jak kupisz u locka o jakim pisze majkel to zapodaj parę info, ja też szukam takiej zabaweczki. Pozdrówki.


Re: Zabezpieczenia rowerów - jabolewski - 13-08-2011

PrażonyRabarbar napisał(a):A tak zabezpieczają wczasowicze swoje rowery nad morzem w Białogórze.
Stare, nowe, makrokesze, górale, szosy, miejskie, małe, duże do wyboru do koloru.
Szkoda, że w mieście nawet do dobrze zabezpieczonego się dobiorą...

marcin0604 napisał(a):Heloł Jabolek, jak kupisz u locka o jakim pisze majkel to zapodaj parę info, ja też szukam takiej zabaweczki. Pozdrówki.

Ano np. tutaj jest:
http://allegro.pl/blokada-zabezpieczeni ... 64211.html

Tyle, że wszystkie tanie ulocki mają wadliwy zamek, kilka lat temu kryptonite się o tym przekonało, potem była akcja, w których wymieniali zapięcia na inne...

A tutaj filmik, jak da się otworzyć takie coś:
http://www.youtube.com/watch?v=3bosEh5PUNs