Forum Rowerowy Lublin
Który z telefonów wybrać? - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Hyde Park (https://forum.rowerowylublin.org/forum-71.html)
+--- Dział: Dział o wszystkim, tylko nie o rowerach ;) (https://forum.rowerowylublin.org/forum-30.html)
+--- Wątek: Który z telefonów wybrać? (/thread-4010.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Re: Który z telefonów wybrać? - padzia - 25-04-2012

rajanik napisał(a):No i wybrałem. Mam nadzieję,że się nie pochlastam. Wybrałem sieć PLUS , abonament za 69,90 tj 200 min do Wszystkich, internet 500mb, 5 numerów za free w sieci plus. Ale to pikuś. Telefon jaki wybrałem to:
Sony Ericsson Live with Walkman
Ps.Się pożyje,się zobaczy Smile

To gratuluję wyboru i witam w klubie ;-) choć ja wybrałam inny model SE (też sieć PLUS).
Pracuję w salonie i zajmuję się serwisem (prowadzę spis i wszystko przez moje łapki przechodzi). Jeszcze żaden SE Live u nas w salonie na reklamację nie wrócił :-)
Za to Nokie... Tylko C3 nam nie wraca... 500 już mieliśmy kilka. ;-)


Re: Który z telefonów wybrać? - rajanik - 26-04-2012

Mija drugi miesiąc użytkowania Sony Ericsson Live with Walkman i jest spoczko. Tylko ta bateria Sad
Pozdrawiam padzia ;-)
rajan


Re: Który z telefonów wybrać? - padzia - 26-04-2012

Niestety każdy smartfon (jeżeli go używasz :-P) teraz wytrzymuje 2-3 dni, a jak leży to max 5. Wiadomo - internet non stop działa bo pogoda się sprawdza, aktualizacje... itd. Niektórzy mają na to sposób taki, że kupują drugą baterię i noszą zapasową, naładowaną w kieszeni ;-)
A najdziwniejszym zjawiskiem dla mnie jest posiadanie takiego telefonu z zablokowanym internetem - nawet mmsa się nie wyśle, ale znajomi widzą jaki fajny ma się sprzęt... hehehe :-D
Pozdrawiam ;-)


Re: Który z telefonów wybrać? - rajanik - 26-04-2012

Racja...racja PADZIA. Wiesz zastanawia mnie jedno: - Technologia telefonów poszła TAAAk do przodu wciągu ostatnich lat,ba miesięcy. A problem baterii wciąż to jedyny i największy minus smartfonów. Może i to się zmieni Smile
Pozdrawiam ;-)


Re: Który z telefonów wybrać? - Sebastek - 26-04-2012

padzia napisał(a):A najdziwniejszym zjawiskiem dla mnie jest posiadanie takiego telefonu z zablokowanym...

Ja ma zablokowany, po co mają mi się ściągać jakieś aktualizacje (można je ściągać przy pomocy sieci domowej WiFi). W razie potrzeby wysłania mmsa albo maila zawsze można paroma dotknięciami włączyć używanie danych pakietowych. Zawsze to jakaś oszczędność baterii zwłaszcza wtedy gdy jest się w trasie Smile


Re: Który z telefonów wybrać? - padzia - 26-04-2012

rajanik,
Walczą z tym, choć trochę nieudolnie... Prosty przykład SE Arc i SE Arc S. Zmienili procesor i baterię na silniejsze - Ars S trzyma dłużej
W Samsungu Galaxy Ace fajnie bateria trzyma.
Niestety im większy ekran - tym krócej podziała telefon...

Sebastek,
W trasie tak, ale chodzi mi o takich co nie wiedzą czego chcą od telefonu, jak go się używa i kupują taki bo jest ładny, nie chcą pakietu internetowego mimo ostrzeżeń, że coś mogą włączyć. Później przychodzą z reklamacją bo mają rachunek wysoki. Sporo takich do nas przychodziło.


Re: Który z telefonów wybrać? - KermitOZ - 26-04-2012

Ja też mam zablokowany Internet. Nie czuję potrzeby mieć go wszędzie gdzie się ruszę, i tak zbyt dużo czasu spędzam w Sieci. Jeśli będzie mi niezbędnie potrzebny zawsze mogę włączyć, ale przez blisko 2 lata używania smarfona jeszcze mi się to nie przydarzyło. No i bateria wytrzymuje dłużej.

[Obrazek: tumblr_m02w0qQhDm1qm2v88o1_500.jpg]


Re: Który z telefonów wybrać? - Sebastek - 26-04-2012

Bo do smartfona potrzebny jest też smartużytkownik Smile


Re: Który z telefonów wybrać? - padzia - 26-04-2012

Sebastek napisał(a):Bo do smartfona potrzebny jest też smartużytkownik Smile
Zgadzam się w 100%. ;-)
Nie chodziło mi o siedzenie i patrzenie cały czas jak telefon miga strzałkami, że coś sprawdza i jest połączony w Internetem. Tylko o to właśnie, że po co komuś kto jest zupełnie "atechniczny" taki telefon?


Re: Który z telefonów wybrać? - MindEx - 26-04-2012

padzia napisał(a):A najdziwniejszym zjawiskiem dla mnie jest posiadanie takiego telefonu z zablokowanym internetem - nawet mmsa się nie wyśle, ale znajomi widzą jaki fajny ma się sprzęt... hehehe :-D
wyśle się, wyśle.
ja mam wyłączone aktualizacje automatyczne, dane w tle i włączam sieć, kiedy jej potrzebuję. pogoda na ekranie głównym mi jest do niczego niepotrzebna. nie mieszkam, na szczęście, pod ziemią i wiem, jaka JEST TERAZ POGODA Big Grin

a smartfon nie służy tylko do korzystania z Internetu. można robić z jego użyciem milion innych rzeczy.