Forum Rowerowy Lublin
31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski (/thread-5254.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - KermitOZ - 31-08-2012

Dzięki za wspólny przejazd. Ludzi było 142 osoby, bo jeszcze 2 osoby dołączyły po liczeniu.

Dzięki też za grilla, to była bardzo fajna akcja, powinno ich być więcej Smile

Miałem coś napisać o zmienianiu i wydłużaniu trasy, ale się Olek ostatni raz powstrzymam, bo wypiłem piwko, pogadałem ze spoko ludźmi i mam dobry nastrój, którego nie zamierzam sobie psuć Wink

Pozdrower
Grzesiek


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - Pat - 31-08-2012

Super było, zarówno na Masie jak i po Masie ;-). Jak ktoś zauważył, przy-grillowe zakończenia event'u mogłyby odbywać się każdego miesiąca :mrgreen: . Wąwóz mi odpowiada, bo mam blisko. Mogę nawet zabierać do domu węgiel :-P

Kilka strzelonych na szybko zdjęć:
KLIK


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - KermitOZ - 31-08-2012

Pat napisał(a):Jak ktoś zauważył, przy-grillowe zakończenia event'u mogłyby odbywać się każdego miesiąca :mrgreen: .
No a kto to był, kto? Big Grin
Pat napisał(a):Wąwóz mi odpowiada, bo mam blisko.
Wąwóz jest git!
Następne grillowanie w niedzielę po wyścigu Big Grin


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - qavtan - 01-09-2012

*Miło, że tyle pięknych kobiet przyjechało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*Autobusy moglibyśmy czasem puszczać w ramach zrównoważonego transportu.
*Brakowało osób zabezpieczających przejazd w kamizelkach odblaskowych.
*Tempo niby nie było zbyt szybkie, a przerwy w kolumnie widziałem cały czas.

*Jest to jakiś pomysł by odwiedzać miejsca, gdzie jest/będzie infrastruktura rowerowa.
*Dobrze, że pojechaliśmy Lwowską, a nie czekaliśmy na Prusa, bo byśmy się nie doczekali tak długą kolumną.
*Skrócenie przez Nadbystrzycką/Narutowicza wg mnie było dobre, bo przez Zana jadąc pod Ratusz trafilibyśmy po 20.
*Apeluję (za Agą84) by zaopatrywać się w odświętne dzwonki, bo było strasznie cicho :]

Dawno nie byłem na Masie i jakoś tak organizacyjnie było dziwnie, frekwencyjnie i twarzowo było super :]


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - Aleksander W - 01-09-2012

KermitOZ napisał(a):Miałem coś napisać o zmienianiu i wydłużaniu trasy, ale się Olek ostatni raz powstrzymam, bo wypiłem piwko, pogadałem ze spoko ludźmi i mam dobry nastrój, którego nie zamierzam sobie psuć Wink

Pozdrower
Grzesiek

Ceni się Big Grin

Ja zmieniłem tylko odcinek z Koncertową w wiadomym celu, a SM to już taka nowa świecka tradycja.


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - KermitOZ - 01-09-2012

Cytat:*Dobrze, że pojechaliśmy Lwowską, a nie czekaliśmy na Prusa, bo byśmy się nie doczekali tak długą kolumną.
*Skrócenie przez Nadbystrzycką/Narutowicza wg mnie było dobre, bo przez Zana jadąc pod Ratusz trafilibyśmy po 20.
Pierwsza zmiana była konieczna i bardzo dobra, druga także trafna. Ale nie rozumiem po co było wydłużać trasę na Czechowie. Właśnie to wydłużenie spowodowało, że musieliśmy skrócić na końcu z Sowińskiego na Głęboką. Co do przejazdu przez Stare Miasto to imho zły pomysł. Dużo lepszy byłby jak byśmy dojechali Królewską do Bramy Trynitarskiej, zsiedli z rowerów i przespacerowali się na Rynek i przez Bramę Krakowską przeszli pod Ratusz. Tym razem nic się nie wydarzyło złego, ale imho to kuszenie losu, bo w końcu jakiś idiota albo wejdzie pod koła albo wjedzie w kogoś, bo będzie chciał wyprzedzić czy coś. I będzie afera, a przecież nie o to chodzi Smile

Cytat:SM to już taka nowa świecka tradycja.
Sorki, ale nie wiem czy bardziej idiotyczny był przejazd przez SM czy samo tłumaczenie, że to "nowa świecka tradycja".

Pozdrower
Grzesiek


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - Aleksander W - 01-09-2012

Tempo przejazdu przez SM jest mniejsze niż słynne 10km/h w Sopocie, więc na prawdę nie ma powodów do obaw. A jak tył przejeżdża już na czerwonym na ulicach to piesi też się potrafią wbić w kolumnę, a tam prędkości są większe.


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - Seb - 01-09-2012

Było bardzo OK.

Grill spoko pomysł, fajnie było :-)


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - Chasdiel - 01-09-2012

Ogłoszenie duszpasterskie.
Jeśli czyta to koleżanka (jeśli mnie skleroza nie myli ma na imię Dorota ;-) ), z którą jechałem od mostu Poniatowskiego pod sam ratusz to informuję, że jakby chciała się odezwac to ja to ja :mrgreen: .
Koniec ogłoszeń


Mam nadzieję, ze mi wybaczycie ;-) Ale sami rozumiecie...Fajnie mi się rozmawiało, a nic do pisania nie miałem by dać swój numer. Prosić o podanie raczej byłoby niezbyt zręczne :roll:

_____________________________________________

Swoją drogą tak podczas jazdy się zastanawiałem. Niby rozumiem, że mamy zwrócić uwagę ludzi na fakt istnienia rowerzystow i funkcjonowania ich w mieście, ale czy przejazd ulicą, gdy mamy obok ścieżkę nie jest sygnałem "no, mamy ścieżki, ale są brzydkie, czerwone i nie będziemy nimi jeździć"? :lol: Z drugiej strony to malo kto zauważyłby wtedy, że cokolwiek się dzieje.


Re: 31.08.2012 Sierpniowa Masa Krytyczna, g:18.00, pl. Litewski - KermitOZ - 01-09-2012

Masa powinna się poruszać ulicami. Pomyśl co by było jak byśmy wjechali na "ścieżkę". Ludzie, którzy by jechali z naprzeciwka nie mieliby gdzie zjechać. Kolumna wydłużyłaby się ze 3x bardziej niż było wczoraj, do tego pewnie znaleźliby się rowerzyści, którzy jechaliby chodnikiem. Imho byłby niezły sajgon Big Grin Masa rządzi się trochę innymi prawami, jest to duża kolumna, więc ciężko żeby poruszała się po jakichś dziurach.