Forum Rowerowy Lublin
Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (http://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.rowerowylublin.org/forum-71.html)
+--- Dział: Hyde Park rowerowy (http://forum.rowerowylublin.org/forum-37.html)
+---- Dział: Zdrowie (http://forum.rowerowylublin.org/forum-44.html)
+---- Wątek: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne (/thread-5554.html)

Strony: 1 2


Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - MaciekNP - 28-11-2012

Zapraszamy Was na spotkanie edukacyjne Badania wydolnościowe, które odbędzie się najbliższą sobotę, 1. grudnia 2012 o godzinie 17:00 w Fitness Club SPORTSpark w Lublinie!

[Obrazek: plakat600x848.png]

Celem spotkania jest prezentacja przebiegu pokazowego badania wydolnościowego dedykowanego dla amatorów kolarstwa. Podczas badania Michał Garnys, specjalista przygotowania fizycznego w firmie 4SportLAB omówi wszystkie jego etapy, badane parametry oraz ich wpływ na osiągane wyniki sportowe. Dodatkowo zostaną omówione najważniejsze tematy związane z teorią wysiłku fizycznego - przemiany energetyczne zachodzące w organizmie, rodzaje włókien mięśniowych oraz parametry wydolnościowe i ich wpływ na osiągane efekty sportowe.

Spotkanie ma charakter otwarty. Polecamy je wszystkim, którzy szukają rozwiązań na bardziej efektywny trening. Przedstawione informacje przydadzą się nie tylko regularnie startującym zawodnikom lecz także ambitnym amatorom. Zapraszamy nie tylko kolarzy - badania wydolnościowe mają zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportu!

Organizatorzy: Nocny Patrol oraz Stowarzyszenie Rowerowy Lublin
Partner merytoryczny: Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4SportLAB
Partnerzy wspomagający: BikePack oraz SPORTSpark

Dodatkowe informacje oraz zapisy na badania wydolnościowe: badania(at)nocnypatrol.org.pl.


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - michalbrodowski - 30-11-2012

Bardzo mi się podoba. Chętnie posłucham profesjonalnych rad na temat treningu. Pojawię się na pewno Smile
A po... możemy skoczyć na jakiś bro...


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - MaciekNP - 01-12-2012

Czekamy! Tylko jak będziesz trenować z jedną nogą?! ;-)

Chętnie bym skoczył. Planowałem nawet zorganizowanie małego afteru po spotkaniu ale dziś musimy wracać do Warszawy więc niestety nie damy rady.


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - michalbrodowski - 01-12-2012

Ja nie dałem rady dojechać. Dajcie znać jak było.


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - BADEVIL - 01-12-2012

Wiem ale nie powiem :->

Trzeba było być :mrgreen:


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - michalbrodowski - 01-12-2012

Cry


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - 1/2toragościa - 02-12-2012

było naprawdę spoko, chłopaki znają się na robocie, i myślę że warto wydać te parę stówek na testa jeśli ktoś ambitniej podchodzi do sfery treningowej


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - BADEVIL - 03-12-2012

Myślę, że królik doświadczalny czyli KermitOZ powinien walnąć jakąś reckę :-P

Ale to pewnie trzeba jeszcze poczekać aż dostanie wyniki badań :mrgreen:

Maciek[NP],

Mnie bardziej interesuje czy Ci Panowie bywają w Lublinie częściej, czy raczej trzeba się wybierać do wawy na takie badania?


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - KermitOZ - 03-12-2012

Jak dostanę wyniki to napiszę więcej Smile Co do tego czy panowie bywają to kwestia znalezienia kilku osób chętnych na badanie i dogrania terminu (np. 10 osób z MayDaya w sobotę rano przechodziło u nich testy na Starcie). Ja na pewno będę się badał jak zrobię bazę czyli na wiosnę i wtedy można by się zgadać czy będzie więcej chętnych i dograć jakiś termin w Lublinie, żeby nie jechać do Wawy.


Re: Badania wydolnościowe - Spotkanie edukacyjne - MaciekNP - 03-12-2012

Zacznę od podziękowań za liczne przybycie na sobotnie spotkanie. Frekwencja bardzo pozytywnie nas zaskoczyła! Mam nadzieję, że zdobyta wiedza przyda się Wam podczas planowania treningów. Spotkanie nie odbyło by się bez zaangażowania kilku osób - Michała i Tomka z 4sportLAB, Jacka z klubu SPORTSpark oraz znanego szerokiej publiczności Grzesia z Rowerowego Lublina - Panowie, wielkie dzięki za współpracę podczas tego eventu! Smile

Michał, szkoda, że nie dotarłeś ale za kilka dni będziesz mógł przeczytać relację i być może obejrzeć krótki film z badania czołowego zawodnika Rowerowego Lublina! ;-)

Artur, jak będzie trzeba to się pojawią. Jak zbierze się kilka zainteresowanych osób to zorganizujemy kolejne badania w Lublinie. O planowanym terminie dam znać odpowiednio wcześniej. A jak bardzo Ci się spieszy to możesz dołączyć do nas w najbliższą sobotę. Startujemy o 9, niestety w Warszawie.