Forum Rowerowy Lublin
3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (http://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (http://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Rekreacyjnie i turystycznie (http://forum.rowerowylublin.org/forum-3.html)
+---- Dział: Wycieczki kilkudniowe (http://forum.rowerowylublin.org/forum-10.html)
+---- Wątek: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug (/thread-6415.html)

Strony: 1 2


3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - damian.s - 24-07-2013

Kierunek ostatnio bardzo popularny na forum - ale w jednym przypadku nie pasuje mi termin, a w drugim to, że trasa jest raczej terenowa. Dlatego zapodaję własną propozycję na pierwszy sierpniowy weekend (3-4.08), ewentualnie drugi (10-11.08) – ostateczny termin do uzgodnienia z ewentualnymi chętnymi. W skrócie jedziemy na wschód najdalej jak się da.

Początkowo miał to być jednodniowy wypad w tereny Jakuba Wędrowcza – czyli Wojsławice, Majdan Stary i powrót pociągiem z Chełma. Ale pomyślałem sobie, że skoro już będę w tamtych okolicach, to czemu by nie pojechać trochę dalej.

Tak więc wstępny plan jest mniej więcej taki:

Dzień 1 – wyjazd godzina 8.30 spod Dworku Graffa. Trasa Lublin – Krupe (ruiny Zamku) – Wojsławice (Jakub Wędrowycz) – Hrubieszów - mniej więcej tak . Nocleg w agro gdzieś w okolicy Hrubieszowa. Dystans ok. 120 – 140 km w zależności od miejsca noclegu. Asfalty o niskim natężeniu ruchu, możliwe niewielkie odcinki dróg gruntowych – ale raczej nie więcej jak 5-10km, a być może wcale.

Dzień 2 – wyjazd ok. 8-9 z miejsca noclegu. Trasa Hrubieszów - Gródek - Zosin – wschodni kraniec Polski – Horodło (Unia) – Dubienka (czołg) – Chełm - mniej więcej tak. Z Chełma powrót pociągiem do Lublina – odjazd z Chełma o 16:20, 17:10 lub 18:25 - w zależności od tego na którą godzinę dotrzemy do Chełma. Dystans ok. 80-100km. Asfalty z niewielkimi dodatkami dróg gruntowych – dojazd do Grodu Wołyń, dojazd do zakola Bugu i później może jakiś odcinek wzdłuż rzeki.

Tempo pielgrzymkowe – średnio ok. 18-22km/h, ale jak będą warunki i nie będzie sprzeciwów, to miejscami może być trochę szybciej. Jazda tylko w przypadku optymistycznych prognoz na cały weekend. Będzie czas na podziwianie krajobrazów, zdjęcia, lody itp – typowo rekreacyjna wycieczka.

Tak jak napisałem – ostateczny termin na chwilę obecną jest do uzgodnienia, chociaż mi bardziej odpowiada weekend 3-4.08 – chyba, że nie będzie pogody, albo chętnych na dwudniowy wyjazd. Jeśli nie będzie chętnych na jazdę dwudniową, to możemy powrócić do planu pierwotnego – czyli wyjazd jednodniowy do Wojsławic i powrót pociągiem z Chełma. W takim przypadku dystans wyniesie około 130km. Ale zaznaczam od razu – jeśli będzie chociaż jedna osoba chętna na wyjazd dwudniowy, to taki właśnie się odbędzie, nawet jeśli chętnych na jednodniowy będzie więcej – przykro mi, ale w tym wypadku nie będzie demokracji - będzie jedna osoba chętna na 2 dni – jedziemy 2 dni. Oczywiście osoby chętne na jeden dzień do samych Wojsławic mogą się przyłączyć, ale od Wojsławic jadą na własną rękę.

Tereny dotąd nie jeżdżone przeze mnie rowerem, dlatego jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do trasy czy jakichś ciekawych miejsc do zobaczenia (Rado – w tym miejscu dzięki za info o ruinach zamku) to chętnie przyjmę wszelkie rady i informacje.

Zapraszam :-)

Edit: Mała zmiana trasy. Dzień 1 - punkt docelowy zmieniam z Zosina na Hrubieszów. Dzień 2 - Start z Hrubieszowa, potem Gródek, Moroczyn, Zosin i dalej bez zmian. Dystans pierwszego dnia skróci Nocleg w Hrubieszowie lub okolicy. Dystans pierwszego dnia skróci się o około 10km, a drugiego dnia wydłuży się o około 10km. Zmiana ta jest podyktowana chęcią odwiedzenia grodu Wołyń oraz ruin dworu w Moroczynie. Wpadł mi w ręce przewodnik po Polesiu, więc być może znajdę jeszcze coś ciekawego do zobaczenia.


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - mateush2007 - 29-07-2013

Gdzie noclegi? Polana czy agro?


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - damian.s - 29-07-2013

Cytat:Gdzie noclegi? Polana czy agro?

Tak jak napisałem - agro w Hrubieszowie lub okolicy. Wstępnie patrzyłem - w Hrubieszowie jest kilka możliwości, ewentualnie Husynne - to kilka kilometrów za Hrubieszowem w kierunku Zosina. Awaryjnie w przypadku małej ilości osób (2-3) jest też opcja noclegu u rodziców mojego znajomego - pochodzi z Hrubieszowa.

I jeszcze jedna sprawa - jeśli w najbliższy weekend będzie się lał taki żar z nieba jak w ostatnie dni, to przekładam wyjazd na następny weekend (10-11.08) - jazdę takiego dystansu w takich warunkach jest mi raczej trudno zaliczyć do rekreacji :-)


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - dyndul - 30-07-2013

Hej,

3 sierpień - 25 celcjuszy
4 sierpień - 28 celcjuszy

Jedziesz?

Radek


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - damian.s - 31-07-2013

dyndul napisał(a):3 sierpień - 25 celcjuszy
4 sierpień - 28 celcjuszy

Jedziesz?

25-28 stopni to jeszcze powinno być znośnie, więc na obecną chwilę wybieram się - pod warunkiem, że oprócz mnie będzie jeszcze minimum jedna osoba. Jeśli jesteś zainteresowany, to byłoby nas dwóch - jak coś to czekam na potwierdzenie i jutro poszukałbym jakiegoś noclegu.


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - dyndul - 31-07-2013

Hej,

Jadę.
Pierwszy dzień - znam fajne boczne drogi, które tam prowadzą.

Nie było by problemu z wyjazdem o 8.30 w sobotę?


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - damian.s - 31-07-2013

Jeśli chodzi o wyjazd o 8.30 w sobotę to dla mnie nie ma problemu - już to zmieniam. Natomiast jeśli chodzi o fajne boczne drogi pierwszego dnia, to jestem jak najbardziej za, pod warunkiem, że będą to asfalty, ewentualnie krótkie odcinki dróg gruntowychSmile No i oczywiście prowadzące przez miejsca wymienione przeze mnie w pierwszym pościeSmile


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - dyndul - 31-07-2013

Moja droga przecina się z Twoimi miejscami :-)

8.30 Sobota Dworek Grafa.

Wysyłam zaraz na prv mój nr kom, na wszelki wypadek.

Hej


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - damian.s - 01-08-2013

Nocleg zarezerwowany dla dwóch osób na przedmieściach Hrubieszowa, ul. Dwernickiego 115 - https://plus.google.com/112936906637888 ... l=pl&hl=pl. Koszt 35zł/os, ale właścicielka powiedziała, że jak dojedziemy na miejsce to możemy porozmawiać o jakimś rabacie. Ewentualnie jak przyjedziemy z własnymi śpiworami, to będzie jeszcze taniej - ja w każdym bądź razie nie zamierzam wieźć śpiwora :-)


Re: 3-4.08.2013, godz. 8.30 Dworek Grafa - Hrubieszów i Bug - dyndul - 01-08-2013

Bez śpiwora? To zapowiada się praktycznie wycieczka bezsakwowa ;-)