Forum Rowerowy Lublin
Buty Shimano Lublin - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Sprzęt (https://forum.rowerowylublin.org/forum-69.html)
+--- Dział: Kupno, naprawa i konserwacja (https://forum.rowerowylublin.org/forum-18.html)
+---- Dział: Sklepy i serwisy (https://forum.rowerowylublin.org/forum-19.html)
+---- Wątek: Buty Shimano Lublin (/thread-6475.html)

Strony: 1 2 3


Re: Buty Shimano Lublin - popeye - 07-08-2013

ostatnio na ustawce rozmawiałem z Jackiem (jeśli dobrze kojarzę to jozi z Forum) i też opowiadał mi coś na temat butów Shimano ale był okropny upał i nie wszystko do mnie docierało :lol: Może zobaczy wątek i rozwieje wątpliwości co do wyboru rozmiaru ;-)


Re: Buty Shimano Lublin - Garp - 07-08-2013

W Meridzie na związkowej mają SPD Shimano. Rozmiarówka taka, że kupujesz 1 nr większe niż masz normalnie.


Re: Buty Shimano Lublin - darist - 07-08-2013

popeye napisał(a):Buty sportowe noszę 45-45,5

Ale według jakiego rodzaju numeracji (bo jest tego już dosyć dużo :mrgreen: )
Mam dwa rodzaje butów Shimano, które producent podaje jako:
EU 44
US 9,7
Długość wkładki (wg producenta) 27,8cm
Zalecana długość stopy dla powyższych rozmiarów: 26,8cm - 27,3cm
Tyle producent...
Jest oczywiście możliwość przymierzenia aby zorientować się jak bardzo 44 byłby dla Ciebie za mały.
Gdyby coś to proszę na priv.


Re: Buty Shimano Lublin - And55 - 07-08-2013

Jeżeli nosisz normalne buty 46 to na bank musisz szukać 47.Swoje buty kupiłem w Inż. Rowerowej w dobrej cenie :-?


Re: Buty Shimano Lublin - Iron79 - 07-08-2013

Mój sposób na kupowanie butów , to odrysowanie stopy na kartce , zmierzenie max odległości palec-pięta dodajemy do tego 0,5 cm i szukamy butów z taką długością wkładki. Kilka butów w ten sposób kupiłem i wtopy nie było. Potwierdzam buciki Shimano mają zaniżoną numerację o pół-cały numer. Więc brać trzeba większe


Re: Buty Shimano Lublin - Jakub.P - 07-08-2013

Iron79 napisał(a):Potwierdzam buciki Shimano mają zaniżoną numerację o pół-cały numer. Więc brać trzeba większe
Czy ja wiem. Na mnie pasował 43, ale ze względu, że podczas wysiłku noga puchnie, lepiej wziąć numer większe.


Re: Buty Shimano Lublin - kuczy - 07-08-2013

Iron79 napisał(a):Mój sposób na kupowanie butów , to odrysowanie stopy na kartce , zmierzenie max odległości palec-pięta dodajemy do tego 0,5 cm i szukamy butów z taką długością wkładki.
Dokładnie, bardzo dobry patent na dobór rozmiaru. Aczkolwiek zastanów się czy na pewno chcesz te shimano, ja bym Ci radził przejść się po sklepach, poprzymierzać co jest i dopiero myśleć które wziąć, bo but jak to but jeden leży lepiej, drugi gorzej.


Re: Buty Shimano Lublin - popeye - 07-08-2013

Garp napisał(a):W Meridzie na związkowej mają SPD Shimano.
Zgadza się. Ale odpowiednich dla mnie brak- dzwoniłem.
darist napisał(a):Ale według jakiego rodzaju numeracji
Nie wiem jaki to rodzaj numeracji. Chodzę w butach Nike, Adidas. Zawsze 45 lub 45,5 czy jak tam Adidas podaje 45,2/3. Długości wkładki 29-29,5cm. Z doświadczenia wiem, że model modelowi nie równy.
Dziś mierzyłem XC30 w rozmiarze 45- czuć wyraźnie ucisk na palec, 47 mierzyłem Shimano ale jakieś turystyczne- wydawały się nieco za luźne, 46 chyba bedą optymalne ale na nodze nie miałem... najwyżej będe z czasem żałować zakupu :-?
Dlaczego wybrałem Shimano? Wg mnie ładne, cena przystępna, znana marka. Nie chce przepłacać.


Re: Buty Shimano Lublin - darist - 07-08-2013

popeye napisał(a):Nie wiem jaki to rodzaj numeracji. Chodzę w butach Nike, Adidas.

Mały przykład NUMERACJI ubrań i obuwia.
Teraz już Wiesz, że najlepiej będzie pasowało to, co przymierzysz :-P
Pocieszę Cię, że po jakimś czasie nabierzesz praktyki i spokojnie Będziesz zamawiał przez internet :mrgreen:


Re: Buty Shimano Lublin - popeye - 08-08-2013

darist napisał(a):Pocieszę Cię, że po jakimś czasie nabierzesz praktyki i spokojnie Będziesz zamawiał przez internet
hehe, tak się składa, że akurat większość zakupów robię w sieci od wielu lat także jako takie rozeznanie mam i życze każdemu w swojej garderobie przynajmniej tyle butów co mam ja :mrgreen: moje wahania istnieją tylko przy wyborze butów rowerochych, gdyż to jest obuwie 'specjalnego przeznaczenia' którego nigdy wcześniej nie miałem ;-)