Forum Rowerowy Lublin
Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (http://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.rowerowylublin.org/forum-71.html)
+--- Dział: Hyde Park rowerowy (http://forum.rowerowylublin.org/forum-37.html)
+---- Dział: Prasówka (http://forum.rowerowylublin.org/forum-55.html)
+---- Wątek: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku (/thread-6566.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Judaas - 29-08-2013

qavtan napisał(a):Ciekawe ile razy przez tych 6 lat Majdan Dirt był zrównywany z ziemią. Myślę tu o tym, jak długo urząd może wiedzieć o czymś, ale nie reagować z uwagi na np. 'znikomą szkodliwość społeczną' a w tym wypadku na 'wysoką wartość społeczną'.

Nie reagowali do wpłynięcia skargi. Zawsze tak robią...

qavtan napisał(a):Stała się taka krzywda, że siły i środki sportowych pasjonatów zrównano z ziemią. A serio, tego nasze społeczeństwo potrzebuje, pasji, serca i inicjatyw oddolnych.

Ok. Zgadzam się. Jednak jest tak jak pisano wyżej. Wiedzieli, że przyjdzie kryska....

qavtan napisał(a):Obok jest cmentarz, fakt, ale bardzo chciałbym, by rowerzyści mieli obok swoją infrastrukturę. Przynajmniej ja jakbym umarł, to chciałbym, by obok mojego cmentarza ktoś cieszył się życiem.

Miałem na myśli miejsce kaźni, nie zwykły cmentarz. Miejsce gdzie zmuszano ludzi do katorżniczej pracy, gdzie obdzierano ich z godności i człowieczeństwa, bijąc, głodząc, torturując. Miejsce gdzie zabijano kobiety i dzieci traktując gazem bojowym tak, że umierali w strachu dławiąc się wymiocinami. Także wybacz ale mam dość stanowcze podejście do sprawy. Chciałbym żeby ci którzy piszą to różne rzeczy o złym załatwieniu sprawy zrozumieli wreszcie, że sprawa dotyczy wyjątkowego miejsca. Chronionego szczególnie. Majdanek sięgał aż do ulicy Długiej, był to teren ogromny. Pas oddzielający teren Muzeum od osiedla ma na celu zachowanie pewnej równowagi oraz powagi tego miejsca i nie ma w nim miejsca na park rozrywki! :evil:

KermitOZ napisał(a):Ale właśnie tak jak piszesz, to nie jest prosta sprawa i proste rozwiązanie typu natychmiast wjeżdżamy i robimy porządek" nie było tutaj dobrym rozwiązaniem.

Było jednym rozwiązaniem bo mówimy tu o trybie administracyjnym.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - KermitOZ - 29-08-2013

Judaas napisał(a):Miałem na myśli miejsce kaźni, nie zwykły cmentarz. Miejsce gdzie zmuszano ludzi do katorżniczej pracy, gdzie obdzierano ich z godności i człowieczeństwa, bijąc, głodząc, torturując. Miejsce gdzie zabijano kobiety i dzieci traktując gazem bojowym tak, że umierali w strachu dławiąc się wymiocinami. Także wybacz ale mam dość stanowcze podejście do sprawy. Chciałbym żeby ci którzy piszą to różne rzeczy o złym załatwieniu sprawy zrozumieli wreszcie, że sprawa dotyczy wyjątkowego miejsca. Chronionego szczególnie. Majdanek sięgał aż do ulicy Długiej, był to teren ogromny. Pas oddzielający teren Muzeum od osiedla ma na celu zachowanie pewnej równowagi oraz powagi tego miejsca i nie ma w nim miejsca na park rozrywki! :evil:
No to proponuję wysiedlić całą Warszawę i zrobić ją "żywym, martwym pomnikiem" a stolicę przenieść z powrotem do Krakowa. Historia jest ważna, ale Life goes on. Może wyburzyć też bloki aż do Długiej, przecież ludzie, którzy tam tańczą na pewno się bawią itd, a przecież tam ginęli ludzie, to nie wypada! Absurd goni absurd!

Judaas napisał(a):Było jednym rozwiązaniem bo mówimy tu o trybie administracyjnym.
Podejrzewam, że nie było. I na pewno łatwo znaleźć precedensy.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Judaas - 29-08-2013

KermitOZ napisał(a):No to proponuję wysiedlić całą Warszawę i zrobić ją "żywym, martwym pomnikiem" a stolicę przenieść z powrotem do Krakowa. Historia jest ważna, ale Life goes on. Może wyburzyć też bloki aż do Długiej, przecież ludzie, którzy tam tańczą na pewno się bawią itd, a przecież tam ginęli ludzie, to nie wypada! Absurd goni absurd!

Znów przejaskrawiasz. Założono muzeum, utworzono pas ochronny i tyle. Szanujmy to co powstało, pamięć miejsca i ludzi. Tyle.

KermitOZ napisał(a):Podejrzewam, że nie było. I na pewno łatwo znaleźć precedensy.

Zawsze można poprosić o udzielenie informacji w trybie informacji publicznej i będziemy wiedzieli. Jednak możesz mi wierzyć, że było na 100% Precedensem są hopki w Starym Gaju. Lasy Państwowe nie usuwają ich chociaż powinny.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - KermitOZ - 29-08-2013

Judaas napisał(a):Znów przejaskrawiasz. Założono muzeum, utworzono pas ochronny i tyle. Szanujmy to co powstało, pamięć miejsca i ludzi. Tyle.
Można szanować bez wyburzania toru, jego istnienie nie miało nic z naruszaniem pamięci o ofiarach Majdanka. Nie rozumiem dlaczego zmarli mają zasługiwać na większy szacunek od żywych. Nikt nie uszanował pracy tych młodych ludzi, bezrefleksyjnie zniszczono coś, co nikomu nie przeszkadzało i mogło się przysłużyć temu miejscu tylko na dobre. Pamiętaj, że m.in podawano argumenty, że tor nie może tam istnieć, bo rajderom może stać się krzywda. Tak jakby na Janowskiej nie mogła. Zresztą Janowska nie ma tu nic do rzeczy, wyszło na to, że "zniszczymy tor dla waszego dobra, bo jeszcze sobie który rękę złamie". A teraz doczepia się do tego jakieś pasy ochronne, cmentarze itd. Pokręcone na maksa.

EDYCJA:
Temat posprzątany, pozostałe posty w koszu, proszę o dyskusję na temat, przypominam o regulaminie.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - bezpieka - 29-08-2013

Przeczytałem wątek. Wyszła jak zwykle trochę pyskówka, ale są tez jakieś wnioski:
- Prawo jest prawem i musi być egzekwowane
- Inicjatywy społeczne są potrzebne, ale powinny być robione z głową i w zgodzie z prawem
- Urzędnicy powinni być ludźmi, ale też stać na straży prawa (w każdym przypadku )
Jak zwykle znalazło się sporo osób, które relatywizują - "ale w wypadku toru można by było nagiąć prawo"- no nie można z zasady.
Wiem że przykro. Wiem że włożyli w to sporo pracy. Wiem że z Majdanka na Janowską też jest kawałek drogi, a Bike Park nie spełnia oczekiwań. Ale to nic nie zmienia!!! Jutro trzeba być na 11 i pomóc wypracować jakieś sensowne rozwiązanie co do Bike Parku i zasad jego funkcjonowania. Bo to chyba jest największy problem w tym wszystkim.
Pamiętacie "Krokiewkę" była. Już nie ma. Ma być nowa. Czy będzie??? Śmiem wątpić!! Tak samo z torem na Majdanku. Był. Nie ma. Życie toczy się dalej. :-D


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Irek - 29-08-2013

KermitOZ napisał(a):bezrefleksyjnie zniszczono coś, co nikomu nie przeszkadzało....
Podejrzewam, że komuś przeszkadzało skoro urząd się tym zajął. Myślisz, że urzędnicy chodzą po mieście i szukają samowoli budowlanych? Tobie czy mnie nie przeszkadzało ale ktoś musiał to zgłosić. Zastanów się.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - KermitOZ - 29-08-2013

Irek napisał(a):Tobie czy mnie nie przeszkadzało ale ktoś musiał to zgłosić. Zastanów się.
OK, źle to ująłem. Ktoś miał takie widzimisię, że mu przeszkadza, a właściwie mu się nie podoba, bo wątpię, żeby komuś faktycznie to mogło przeszkadzać. A wiadomo, wielu ludziom się wiele rzeczy nie podoba, niektóre słusznie niektóre nie, dziwię się tylko, że tak szybko sprawę tego toru załatwili, zastanawia mnie to, chętnie poznam lepiej sprawę i co kierowało urzędasami, że zajęli się akurat torem a nie bardziej realnymi zagrożeniami dla lubelskiego społeczeństwa.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - mariox - 29-08-2013

Tak przy okazji, bo się nie orientuję, albo gdzieś nie doczytałem.
Czy jest jakiś plan zagospodarowania tego miejsca? Teren zrównano z ziemią wyłącznie z uwagi na brak pozwolenia dla istniejących tam konstrukcji, czy przedsięwzięcie zrównywania z ziemią było początkiem jakiejś większej inicjatywy związanej z zagospodarowaniem tego miejsca?
Może ktoś coś wie?


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Maurycylu - 30-08-2013

nie ma toru i koniec. Takie jest prawo w Polsce. Faktycznie na forum są równi i równiejsi Sad


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Judaas - 30-08-2013

mariox napisał(a):Czy jest jakiś plan zagospodarowania tego miejsca

Tak, dla tego miejsca został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z graficznym załącznikiem do uchwały jest to teren objęty ochroną konserwatorską. Powyższe oznacza, że bez zgody konserwatora zabytków drzewka nie można posadzić i kamyczka ruszyć. :-P