Forum Rowerowy Lublin
Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (http://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Hyde Park (http://forum.rowerowylublin.org/forum-71.html)
+--- Dział: Hyde Park rowerowy (http://forum.rowerowylublin.org/forum-37.html)
+---- Dział: Prasówka (http://forum.rowerowylublin.org/forum-55.html)
+---- Wątek: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku (/thread-6566.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Jurek S - 30-08-2013

Sebastianie, ale tu nikt nie kwestionuje, ze wg ślepego przestrzegania prawa urzędnicy mogli wydać decyzję o likwidacji toru. Mówimy o widzeniu w prawie spraw ludzkich. Nie wspominając już o tym, że są równi i równiejsi w traktowaniu prawem.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Judaas - 30-08-2013

Mariox zapytał czy jest plan więc odpowiadam. A odnosząc się bezpośrednio do Twojego postu. Prawo nie widzi spraw ludzkich jest takie jak ludzie je stworzyli i dlatego działa dla wszystkich stron. Prawo opiera się na prawdzie obiektywnej - empirycznych dowodach i ustalonym kodeksie postępowania. Nie wiem czy to jest miejsce na takie dyskusje ale mówisz o widzeniu w prawie spraw ludzkich, jednak jestem ciekawy ilu forumowiczów wystąpiło by w obronie urzędnika, który został ukarany w związku z odstąpieniem od swoich czynności? Przychodzi smutny pan z NIK, RIO lub innej jednostki nadrzędnej i wertuje papiery. Nie przestrzegłeś terminów? Pałą. Nie dochowałeś staranności? Pałą. Sorki ale zejdźmy na ziemię. Gdyby coś się stało któremuś z rowerzystów na tym torze i wniósłby roszczenia? Masakra! Już widzę rozpisujące się gazety, że miasto nie pilnuje swoich terenów a nadzór budowlany śpi. Na naszym forum teksty, że nie ma gdzie jeździć i że miasto powinno było to rozebrać by zapenić bezpieczeństwo (sic!). Zresztą "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" takie mamy podejście do prawa i ten wątek doskonale to obrazuje. Bo urzędnicy mogli tor zlikwidować pozamiatać i nawet z riderami nie rozmawiać a ponoć dzieje się inaczej. Tyle z mojej strony w temacie.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - KermitOZ - 30-08-2013

Judaas napisał(a):Prawo nie widzi spraw ludzkich jest takie jak ludzie je stworzyli i dlatego działa dla wszystkich stron. Prawo opiera się na prawdzie obiektywnej - empirycznych dowodach i ustalonym kodeksie postępowania.
Jesteś starszy ode mnie, ale chyba mało wiesz o życiu, jeśli naprawdę uważasz to, co napisałeś.
Judaas napisał(a):Gdyby coś się stało któremuś z rowerzystów na tym torze i wniósłby roszczenia?
Dlatego trzeba to było zalegalizować, a nie zburzyć.
Judaas napisał(a):Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" takie mamy podejście do prawa i ten wątek doskonale to obrazuje
Ciekawe czy jakby zabili Ci rodzinę a na koniec spalili dom i dostali wyrok w zawiasach to też byś tak szanował prawo i wzruszył ramionami czy w końcu zapaliłaby Ci się lampka, że jednak z tym prawem to nie jest tak różowo.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - maYkel - 30-08-2013

Judaas napisał(a):Prawo opiera się na prawdzie obiektywnej - empirycznych dowodach i ustalonym kodeksie postępowania.
[Obrazek: IBCWrh0.jpg]


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Jurek S - 30-08-2013

Grzegorz wyręczył mnie w odpowiedzi.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - bezpieka - 30-08-2013

Temat się rozwija. Niestety nie byłem na spotkaniu i żałuję. Z tej zajawki nic nie wynika. Miejmy nadzieję że sprawa przebudowy Bike Parku nie rozbije się o pieniądze i procedury. Tutaj przydała by się jakaś prężna organizacja pożytku publicznego, która wzięła by pod swoje skrzydła takie działanie np.: w formie "wyświechtanego" czynu społecznego. Ale takiej organizacji nie ma w Lublinie. Bo popyskować na forum wszyscy potrafią, ale wyjść z pomysłem i podziałać to nie ma komu.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - Ex Driver - 31-08-2013

Nie podoba mi się postępowanie Miasta. Jeśli już zadecydowano że z jakiegoś powodu ten obiekt nie może dalej istnieć , to powinno się to odbyć w inny sposób . Można było przecież ogłosić to w mediach, zebrać zainteresowanych chociażby na obiekcie i wytłumaczyć w czym rzecz. Ale nie--- wparowano tam po cichu, zawłaszczono niektóre materiały na które ktoś wydał kasę i jak zwykle nikt nic nie wie. To zwyczajnie nie fair. Taka teraz moda że człowiek o zwolnieniu z pracy nie dowiaduje się w gabinecie pracodawcy tylko na stołówce albo w kiblu.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - qavtan - 31-08-2013

Aktualnie państwo 'zyskało' około 100 nowych osób (chyba aż tyle było pod Globusem, a pewnie więcej wyraziło swoje zdanie na FB), które się nim rozczarowały.

Równie dobrze, można było postawić tabliczkę 'Obiekt ten zostanie zniszczony 1XII - Wydział XY' to by dało chłopakom możliwość dokończenia sezonu i informację, gdzie mają iść by pogadać o przyszłości.
Byłoby zgodnie z prawem, ale i po ludzku.

Nie wyobrażam sobie, by za złamaną rękę na pasie zieleni robić komukolwiek problemy, na hopach, które samemu się zrobiło.


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - marecky - 31-08-2013

to jest ewidentny przykład tego, że urzędnicy potrafią tylko niszczyć nie licząc się z ludzką pracą

chłopaki zrobili sobie tor taki jak chcieli a oni po prostu zniszczyli efekty ich pracy, teraz tylko trzeba liczyć że dotrzymają słowa i jakiś nowy tor powstanie

napisałem, że potrafią tylko niszczyć bo jak na razie żadnego sensownego obiektu nie zbudowali

jedyne znane mi legalne miejsca do jazdy w Lublinie nie są ich udziałem (i chwała za to bo pewnie by coś zniszczyli przy okazji) chodzi oczywiście o 1stFloor (deskorolka) i Ghetto Park (BMX) na Dr. Męczenników Majdanka, obiekty zbudowane od podstaw przez samych użytkowników za własne pieniądze (z częściowym udziałem sponsorów) - oby więcej takich oddolnych inicjatyw samych riderów bo na urzędników nie liczę


Re: Zniszczono tor rowerowy na Majdanku - KermitOZ - 31-08-2013

marecky napisał(a):to jest ewidentny przykład tego, że urzędnicy potrafią tylko niszczyć nie licząc się z ludzką pracą
Tak, cała sytuacja jest świetnym przykładem na to jak ktoś nie potrafi myśleć. Zamiast podjąć kroki do legalizacji tego toru lub w sposób bardziej cywilizowany poinformować o jego zamknięciu, dać czas riderom na rozebranie tego, co da się rozebrać to cichaczem rozwalili tor. A mogłby być z tego same korzyści: pokazanie się urzędników z dobrej strony i "stworzenie" dobrego miejsca do jazdy praktycznie bez nakładów finansowych. Ale zrobiono wszystko po polsku.