Forum Rowerowy Lublin
Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Rekreacyjnie i turystycznie (https://forum.rowerowylublin.org/forum-3.html)
+---- Dział: Wycieczki kilkudniowe (https://forum.rowerowylublin.org/forum-10.html)
+---- Wątek: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 (/thread-6749.html)



Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Mariobiker - 12-03-2014

damian.s napisał(a):grupa szturmowo-desantowa lądująca w sobotę
Z lądowaniem nie powinno być problemu :-) Zastanawiam się tylko w jaki sposób wystartujemy w niedzielę po (nocnych :-P ) manewrach.


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - slonko_k - 23-03-2014

To ja się oficjalnie dopisuję na ostatnie miejsce! Big Grin


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - mraugorzata - 23-03-2014

Damian- czy masz może jakiś ramowy program imprezy? :-D Bo Wojtek chce jakoś urlop zaplanować, a on musi sobie dorzucić jeszcze co najmniej jeden dzień urlopu na dojazd z
Warszawy lub do Warszawy.


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - damian.s - 23-03-2014

mraugorzata napisał(a):Damian- czy masz może jakiś ramowy program imprezy?
Oczywiście, że mam Smile
1.05.2014 - czwartek - wyjazd z Lublina, w możliwie rannych godzinach, tak aby na miejscu po popołudniu zrobić jakąś krótką (ok. 50km) trasę. Z Lublina do Narewki jest 250km, przejazd zajmie ze 4h, także widziałbym wyjazd najpóźniej w godzinach 8-9, ale to to pewnie ustalimy sobie już indywidualnie po podziale na samochody.
1, 2, 3, 4.05 - jazda na rowerze, zaleganie na trawie, polowanie na żubry, grill, ognisko - ogółem dobra zabawa Smile
4.05.2014 - niedziela - powrót do Lublina, myślę, że do godz. 15 powinniśmy już zjechać z trasy, chwila czasu na spakowanie itp, tak żeby najpóźniej o 17 wyjechać do Lublina.

Tak ja bym to widział, ale oczywiście wszelkie sugestie, uwagi itp są mile widziane - chodzi przecież o to, żeby wszyscy byli cali zadowoleni Smile

No i oczywiście witamy Ewę na pokładzie, także mamy już komplet, od tej pory tworzy się lista rezerwowa.


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - ArtiArt - 23-03-2014

Ale ogarnięty jestm :oops:
Lista się zamknęła.
Damian pisz mnie jako pierwszego rezerwowego


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - mraugorzata - 24-03-2014

Podejrzewam, że jakby przesunąć temat do wycieczek kilkudniowych to jeszcze kilka osób stwierdziłoby, że ogarnęły się za późno.


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Jurek S - 24-03-2014

mraugorzata napisał(a):Podejrzewam, że jakby przesunąć temat do wycieczek kilkudniowych to jeszcze kilka osób stwierdziłoby, że ogarnęły się za późno.
Zdecydowanie trzeba już to zrobić. Mówisz i masz :-)


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - damian.s - 02-04-2014

Jakby kogoś interesowało, to stan przygotowań na obecną chwilę wygląda tak:

Mamy komplet chętnych (23os) i otwartą listę rezerwową. Jeśli ktoś chce się dołączyć, to na chwilę obecną z noclegiem w namiocie.
Zakończyłem zbieranie zaliczki i w całości przekazałem ją właścicielowi agro – na wszystko mam oczywiście potwierdzenia przelewów :-P Wszelkie pozostałe rozliczenia będziemy załatwiać na miejscu.

Dziś miałem chwilę czasu i wykonałem kilka telefonów. Dzwoniłem do Rezerwatu Pokazowego Żubrów (moim zdaniem punkt obowiązkowy) oraz do Muzeum Przyrodniczo – Leśnego w Białowieży. Tak jak się spodziewałem (ale wolałem się upewnić) oba przybytki są czynne przez cały majowy weekend. Zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego – bilet normalny 9zł, ulgowy 5zł. Przed bramą są stojaki dla rowerów. Jeśli chcemy wprowadzić rowery na teren rezerwatu to dopłata 4zł – ale pani zapewniała, że złodziei u nich nie ma :-)

Zwiedzanie Muzeum – bilet normalny 13zł, ulgowy 9zł (bilet obejmuje wystawę stałą, wystawy czasowe oraz wieżę widokową). Jeśli chodzi o samo zwiedzanie to tu mogą być małe problemy. W zasadzie w grę wchodzi tylko zwiedzanie grupowe z rezerwacją. Przy zwiedzaniu indywidualnym zostajemy dołączeni do kolejnych grup wchodzących do muzeum, grupy wchodzą średnio co 20 min, ale okres oczekiwania jest zaporowy (w zależności od ilości turystów) – przy zakupie biletów o godz. 12 dają gwarancję, że wejdzie się tego samego dnia – dla nas opcja nie do przyjęcia. Dokładną godzinę i dzień raczej ciężko określać, a przynajmniej na tym etapie, dlatego jeśli będziemy zainteresowani zwiedzaniem, to dajemy znać 1-2 dni wcześniej i orientacyjną godzinę kiedy przybędziemy (potem już na trasie w miarę zbliżania się do Białowieży możemy to doprecyzować), a obsługa postara się nas w miarę możliwości gdzieś upchnąć. No i kwestia przewodnika (nie ma opcji zwiedzania bez przewodnika) - w przypadku "żywej osoby" to koszt 65zł/grupę do 25os., ewentualnie audioprzewodnik - darmowy, jeden na 15osób także musielibyśmy podzielić na grupy (przynajmniej formalnie).

Dzwoniłem też do Soboru św. Trójcy w Hajnówce (moim zdaniem również punkt obowiązkowy). Od maja cerkiew powinna być otwarta dla zwiedzających codziennie z wyjątkiem niedziel, w godz. 9-17. Gdyby tak nie było, to telefon 1-2 dni wcześniej w celu upewnienia się i jeśli będzie zamknięte, to któryś z księży otworzy i jeśli będziemy chcieli to również nam poopowiada, a jeśli nie to zwiedzamy sami. Kwestia stroju – zależy na jakiego księdza trafimy, generalnie jest prośba o strój dostosowany do miejsca, jak się dowiedziałem część księży (rowerzyści) jest w tym zakresie bardzo wyrozumiała ale możemy trafić na jakiegoś mniej wyrozumiałego, który np. pozwoli nam wejść tylko do przedsionka. W kwestii stroju mam się przypomnieć 1-2dni przed naszym przyjazdem, tak aby ci bardziej wyrozumiali księża mogli uprzedzić dyżurnego księdza i spróbować go przekonać, jeśli ten okazałby się tym mniej wyrozumiałym :-)

Na razie chyba tyle, jak poczynię kolejne ustalenia to dam znać.

Aha - jeszcze kwestia transportu – do wyjazdu został miesiąc, więc jak ktoś już wie, czy będzie miał samochód, to prosiłbym o takie informacje, oraz ile osób i rowerów może zabrać. Jeśli między sobą już coś wstępnie rozmawialiście, kto z kim jedzie itp., to również prosiłbym o takie informacje, tak aby nie wyważać otwartych drzwi.


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - ArtiArt - 02-04-2014

damian.s napisał(a):Aha - jeszcze kwestia transportu

Jak się załapię na listę to mogę zabrać oprócz siebie 3 osoby z rowerami.


Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - mariox - 02-04-2014

No to mnie możecie już oficjalnie skreślić z listy rezerwowej.