Forum Rowerowy Lublin
Opony do szosy - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Sprzęt (https://forum.rowerowylublin.org/forum-69.html)
+--- Dział: Kupno, naprawa i konserwacja (https://forum.rowerowylublin.org/forum-18.html)
+---- Dział: Opisy, recenzje i porady przy kupnie (https://forum.rowerowylublin.org/forum-21.html)
+---- Wątek: Opony do szosy (/thread-7513.html)Opony do szosy - holden - 06-06-2014

Jako że moje poczciwe slicki się już trochę zestarzały i zaczęły pękać to pora chyba pomysleć o wymianie.
Co polecacie w rozsądnej cenie? Myślę o rozmiarze 700x23C, raczej już nie slicki, ewentualnie 2 normalne plus jakiś 1 slick na trenażer.
Btw, specjalne edycje na trenażer czymś się różnią od zwykłych slicków? Ktoś testował? Warto w to inwestować?


Re: Opony do szosy - rafal - 06-06-2014

Ja zainwestowałem w oponę dedykowaną do trenażera. Pomijając fakt że w zimie kręcę stacjonarnie na góralu i bieżnik dostarcza niezapomnianych wrażeń dźwiękowych :-) Ważne aby opona odpowiednio reagowała na wysoką temperaturę. Rolka potrafi nieźle się nagrzać i przypuszczam że na zwykły slicku kawałki gumy miałbyś przyklejone do ściany za trenażerem, co bezpośrednio przełoży się na żywotność.


Re: Opony do szosy - Pat - 06-06-2014

ja mam w szosie vittorie zaffiro. Już 3 rok je katuję i na dworze i zimą na trenażerku. Z tyłu widać minimalną działalność rolki trenażera w postaci delikatnie spłaszczonego profilu, ale nie przeszkadza mi to w normalnej jeździe


Re: Opony do szosy - And55 - 06-06-2014

Na trenażer biorę opony zajeżdżone na szosie (szkoda mi tych, na których aktualnie jeżdżę).Ponoć opony nie przeznaczone do trenażera szybciej się na nim zużywają, ale czy to prawda?Z moich obserwacji(a na trenażerze jeżdżę czwartą zimę na tej samej oponie) wynika, że nie tyle się zużywają co starzeją bo wysiadają im boki :roll:


Re: Opony do szosy - KermitOZ - 06-06-2014

Od kilku tygodniu jeżdżę na Specialized Turbo (23C) i są spoko, ładnie się zakładają i układają na obręczy (co jest dla mnie ważne) i mają ok właściwości jezdne Smile


Re: Opony do szosy - Patryk - 07-06-2014

Nie dawno kupiłem Hutchinsony atom super oponki. Wcześniej miałem conti ultrasport z tych budżetówek jedne z lepszych. Mam też irc redstorm classic w innej szosie rownież spoko. Conti są beznadziejne na mokrym tak na marginesie. Do jakiej ceny szukasz ?


Re: Opony do szosy - lubelaczek - 07-06-2014

Napisz konkretnie jaka kwota Cię interesuje. Czy bardziej zależy Ci na wadze, czy może na odporności na przebicia, czy na przyczepności ? Szukasz coś pod konkretne warunki - np. jakieś wety, czy uniwersalne ? Tylko na lato, czy na 4 pory roku ? W Decathlonie znajdziesz opony szosowe, które mają dobry stosunek jakości do ceny.
Czemu chcesz 23mm ? Tak wszyscy się nauczyli, że do szosy montuje się 23... nie lepiej 25?


Re: Opony do szosy - holden - 07-06-2014

Uniwersalne na wiosne, lato, jesień.j Jakby byly warte swojej ceny i wytrzymale to mysle ze do 75 za sztuke. Co do 23 to po prostu takie mialem do tej pory, co przemawia za 25?