Forum Rowerowy Lublin
Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (http://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Sprzęt (http://forum.rowerowylublin.org/forum-69.html)
+--- Dział: Kupno, naprawa i konserwacja (http://forum.rowerowylublin.org/forum-18.html)
+---- Dział: Opisy, recenzje i porady przy kupnie (http://forum.rowerowylublin.org/forum-21.html)
+---- Wątek: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady (/thread-8373.html)

Strony: 1 2


Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - lubelaczek - 02-07-2015

Dzień dobry forumowicze.
Chciałbym się was zapytać, co sądzicie o rowerze rockrider 340 ? Jak on wypada w porównaniu do konkurencyjnych rowerów w tej cenie ?

Niewiele znam się na rowerach, tym bardziej górskich (na co dzień nawijam kilometry szosą).
Pytam o rockridera bo prawdopodobnie będę miał spory bon w Decathlonie. Przydało by mi się jakieś wozidło poza szosą, do jazdy rekreacyjnej po wsiach, czasami o jakiś las zachaczyć, dojazdy do pracy i na uczelnie. Czyli żadne sporty ekstremalne (dla sportu jeżdżę szosą).
W modelu 340 podoba mi się, że rama jest aluminiowa i ma przedni amortyzator (tańsze rockridery za 600 zł są stalowe i sztywniaki).

W internecie wyczytałem opinie, że ten rockrider 340 jest na najtańszych podzespołach i jest kiepskiej jakości. Nic dziwnego, w końcu niska cena. W jaki sposób mam to interpretować ? Czy jego awaryjność jest na tyle wysoka, że szkoda w niego inwestować ? Czy po prostu nie nadaje się do jazdy w górskim terenie ? Zależy mi na tym, by rower był w miarę bezawaryjny i trochę posłużył.

Dlatego nie chcę hamulców tarczowych, bo nie są mi potrzebne do jazdy rekreacyjnej oraz wiem, że w tej cenie nie kupię roweru z dobrymi hamulcami tarczowymi (a nie chcę się bawić w ich regulacje w nieskończoność). Rockrider 340 ma vbrake więc pod tym względem jest dobrze.

Wątpliwości mam co do amortyzatora. Domyślam się, że jego właściwości tłumienia drgań będą przeciętne - z tym mogę się pogodzić. Ale jak z awaryjnością, ewentualnymi naprawami czy wymianą ?

Bardzo proszę o wasze wypowiedzi.


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - Iron79 - 02-07-2015

Masz gwarancję jak widzę dożywotnią na ramę i coś tam, także przymiarka , jak pasuje to brać i jeździć ;-) Tu nie ma za bardzo co dywagować moim zdaniem przy tych pieniądzach. Jak będziesz jeździł bardzo spokojnie to powinien na pewno trochę posłużyć, na stronie masz sklepu masz xx opinii to poczytaj i podejmij decyzję.


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - Campino - 02-07-2015

Wypowiem się jako pracownik Decathlonu - dział rowery oczywiście.
Jest to nasz najlepiej sprzedający się model, jaki mamy na sklepie. Zaleta - cena, aluminiowa rama, ładnie to wygląda, jeździ. Cena rowerka adekwatna co do jego osprzętu, ale bunkrów nie ma.
Jeżeli chodzi o awaryjność - głównie centrowanie kół. Rok temu była fala padających supportów, ale w tym sezonie producent dał lepszej jakości i problem się skończył.
Moim zdaniem, w tej cenie nic nowego nie znajdziesz - chyba, że marketowce ( tak wiem, decathlon też może być nazywany marketem )
To tyle z mojej strony. Zapraszam na przejażdżkę po sklepie, przymiarkę, dobór akccesoriów Smile


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - lubelaczek - 08-07-2015

Bardzo dziękuje za odpowiedzi Wink Oczywiście nigdy btwinów za makrokesze nie uważałem Smile Ale też nie spodziewam się cudów od roweru za 800zł, stąd moje wątpliwości. Skoro z awaryjnością nie jest źle to pewnie zaryzykuję zakup Smile

Byłem dzisiaj w DT, przymierzyłem się do tych btwinów. Mam pytanie: czy te hamulce muszą tak piszczeć ? Big Grin Z tego co widziałem, to wersja pomarańczowa miała nieco inny amortyzator. Czymś konkretny się te amorki różnią ?


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - Campino - 08-07-2015

Niczym się nie różnią, oprócz górnej korony widelca. W innych kolorach jest ona normalna, w pomarańczowym stylizowana na amorki firmy Manitou. Fajnie to wygląda, ale np. błotników za 29,99 tych podstawowych nie założysz, bo nie ma do czego przykręcić kątownika. Co do hampli - w zależności od sztuki. Klocki muszą być ukurzone, brudne i dlatego piszczą, po przejechaniu parunastu KM, piszczenie powinno ustąpić Smile


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - Mariobiker - 08-07-2015

lubelaczek napisał(a):wersja pomarańczowa
Jadąc do pracy mijałem trzy sztuki, wizualnie prezentują się świetnie :-D


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - Rado - 08-07-2015

mariobiker napisał(a):lubelaczek napisał/a:
wersja pomarańczowa
Jesteś przecież na forum Rowerowego Lublina ...
Zatem: "pomarańczowe - to barwy niezwyciężone ..." :lol:


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - lubelaczek - 10-07-2015

Pomarańczowy faktycznie ładnie wygląda, dość wesoły kolor. Zastanawiam się jednak, czy to przypadkiem nie świadczy o tym, że ze mną jest coś nie tak Smile. Zwykle facetom podobają się chyba bardziej stonowane kolory typu czarny czy niebieski, a nie pomarańczowa żarówa Big Grin

Jakie błotniki by pasowały do tej pomarańczki ? Tak jak pisałem, ten rower miałby mi raczej służyć również (albo nawet głównie - się zobaczy) na dojazdy na uczelnie / do pracy.


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - damian.s - 10-07-2015

lubelaczek napisał(a):Pomarańczowy faktycznie ładnie wygląda, dość wesoły kolor. Zastanawiam się jednak, czy to przypadkiem nie świadczy o tym, że ze mną jest coś nie tak Smile
Hmmm, jeśli tak by było, to z dużą częścią osób tutaj też coś musiałoby być nie tak :mrgreen:
lubelaczek napisał(a):bardziej stonowane kolory typu czarny czy niebieski
Akurat to że niebieskie rowery są najlepsze (nawet lepsze od pomarańczowych :mrgreen: ) to powszechnie znany fakt i nie ma się co nad tym rozwodzić :mrgreen:


Re: Rockrider 340 - proszę o opinie i porady - Mariobiker - 10-07-2015

lubelaczek napisał(a):Jakie błotniki by pasowały do tej pomarańczki ?
Oczywiście czarne ;-) a tak poważnie to w ofercie firmy SKS jest tyle modeli, że bez problemu znajdziesz coś odpowiedniego.