Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPD - pedały i buty dla początkującego
#11
A ja mam pytanie czy buty ktore niby posiadaja system spd click'r beda pasowac do pedalow spd m520?
Odpowiedz
#12
Oczywiście Tomku.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#13
Super dziekiSmile
Odpowiedz
#14
(12-02-2018, 09:40)kofi napisał(a): A ja mam pytanie czy buty ktore niby posiadaja system spd click'r beda pasowac do pedalow spd m520?

Tomek witaj w klubie "przypiętych" Smile
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#15
A ja juz od sierpnia 2017 ale teraz kupuje nowy2 zestaw butów pod rower Smile
Odpowiedz
#16
(12-02-2018, 12:15)kofi napisał(a): A ja juz od sierpnia 2017 ale teraz kupuje nowy2 zestaw butów pod rower Smile

Skleroza mnie dogania Wink
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#17
(12-02-2018, 09:40)kofi napisał(a): A ja mam pytanie czy buty ktore niby posiadaja system spd click'r  beda pasowac do pedalow spd m520?
Bloki tylko, żeby były kompatybilne z pedałami. Przykładowo bloki SPD XLC są na pozór identyczne z blokami Shimano, ale jednak nie wepniesz buta z blokiem SPD Shimano do pedała SPD XLC. Tak naprawdę to sama nazwa SPD jest tylko zarezerwowana dla Shimano, wszak SPD to skrót od Shimano Pedalling Dynamics Smile

Kup SPD M520. Po kilkuset km pojawią się luzy na łożyskach, przynajmniej ja tak miałem. Wtedy w bardzo prosty sposób trzeba pedały rozebrać, przesmarować i skasować luzy. Od tego momentu już 520-stki są wieczne. Moje w góralu mają już około 15kkm przebiegu, w każdych warunkach i nic się nie dzieje. Moim zdaniem nie opłaca się kupować wyższych modeli i dopłacać za ileś tam gramów mniej.
"Są dwie nieskończone rzeczy: wszechświat i głupota ludzka. Co do nieskończoności tej pierwszej nie jestem do końca pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
#18
(12-02-2018, 09:40)kofi napisał(a): A ja mam pytanie czy buty ktore niby posiadaja system spd click'r  beda pasowac do pedalow spd m520?

Zastanawiałem się co to za cudo w postaci "butów z systemem spd click'r" dopóki takiego określenia nie znalazłem w jednym ze sklepów. 
Dokładnie brzmiało to tak: 
"SHIMANO (nazwa modelu) - rekreacyjne buty rowerowe z systemem CLICK'R". 
Pedały z takim systemem mam ale z ciekawości chciałem się dowiedzieć coś o tym "systemie w butach" ale się nie dowiedziałem bo... takiego systemu w butach nie ma :Smile
Najważniejsza informacja była na końcu opisu butów. Została nawet wyróżniona czerwoną czcionka: 
buty Shimano SPD nie posiadają bloków w komplecie, bloki dołączane są do pedałów rowerowych!
I to jest cała prawda o "butach z systemem click'r", które nie istnieją :Smile
To bloki, które przykręcisz do butów mają pasować do pedałów. 
Jak wspomniałem swoją przygodę z "wpinaniem" zacząłem od pedałów Shimano PD-T700 z systemem CLICK R. 
Do trzech różnych par butów wykorzystuję bloki SM-SH51 i SM-SH56 (oba modele są kompatybilne ze wspomnianymi pedałami). 
Odpowiadając na Twoje pytanie: każde buty będą pasować do pedałów PD-M520 pod warunkiem, że przykręcisz do butów bloki kompatybilne z pedałami. 
Jeśli są jakieś wyjątki od powyższego to pewnie ktoś o tym napisze. 
Odnośnie samych butów, które reklamowane są jako "buty z systemem CLICK R"... 
Najczęściej są to buty rowerowo-turystyczne. 
Takie połączenie SPD z butami trekkingowymi (wiele modeli ma podeszwę Vibram). 
Polecam przede wszystkim w sytuacjach gdy jazda rowerem połączona jest z pieszym zwiedzaniem miejsc, do których dojechaliśmy. 
Wygodne również gdy trudności terenowe zmuszają nas do zejścia z roweru Smile
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#19
Dzieki wlasnie o to mi chodzilo buciki juz sa .ale czekam na ckeplejsze dni z nimi Smile
Odpowiedz
#20
(18-02-2018, 11:34)Wojtek_S napisał(a): Moje w góralu mają już około 15kkm przebiegu, w każdych warunkach i nic się nie dzieje.

Moje padły ale dopiero po około 80 kkm Big Grin
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości