Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sezon Lublin 2019
#1
"W dniach 26 kwietnia - 5 maja 2019 roku odbędzie się po raz ósmy SEZON LUBLIN. Zapraszamy do zgłaszania propozycji wydarzeń, które wzbogacą program specjalnej edycji nawiązującej do 450. rocznicy zawarcia unii polsko-litewskiej, zwanej Unią Lubelską.
Rok 2019 będziemy świętować pod hasłem „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”, pokazując jak z dziedzictwa i doświadczeń Unii Lubelskiej czerpać i budować przyszłość Unii Europejskiej."

Do 7 stycznia do godz 12.00 można składać oferty na Sezon Lublin 2019:

https://lublin.eu/turystyka/aktualnosci/...787,1.html

RL już 3 razy był Partnerem SL, czy będzie po raz czwarty?
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#2
(11-12-2018, 19:51)Rado napisał(a): "
Rok 2019 będziemy świętować pod hasłem „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”, pokazując jak z dziedzictwa i doświadczeń Unii Lubelskiej czerpać i budować przyszłość Unii Europejskiej."

A jak mówiłam w czasie tegorocznego Sezonu, że kolejny będzie poświęcony 450-leciu podpisania unii, to mi nikt nie wierzył   Dodgy
Noorbi wspominał, żeby zrezygnować z formuły gry miejskiej. Czyli znowu wycieczka?
Jeśli jednak gra miejska, to mam pewien pomysł dotyczący lokalizacji punktów kontrolnych, ale nie chcę pisać na forum na wypadek, gdyby potem zajrzał tu ktoś z uczestników  Cool
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#3
(11-12-2018, 22:59)mraugorzata napisał(a): Jeśli jednak gra miejska
Priorytetem będzie LMT i LSR, więc Sezon trzeba zrobić jak najmniejszym nakładem, dlatego wycieczka byłaby OK. Chyba, że znajdzie się osoba, która zajmie się organizacją Sezonu, to wtedy można pomyśleć o grze miejskiej.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#4
Zostały zaledwie cztery dni Sad
Trzeba wybrać na mapie Lublina 5 miejsc związanych z Unią Polsko-Litewską z 1569 r. i z Unią Europejską, następnie to ładnie opisać, połączyć jedną trasą i wymyśleć 10 pytań - po jednym pytaniu dla każdego miejsca/obiektu. Do tego zaplanować harmonogram działań i kosztorys.

Z Unią Lubelską:
Pl. Litewski, pomnik Unii Lub., L.O. im. Unii Lubelskiej, Trybunał Koronny? Może coś innego?

Z Unią Europejską (zapewne jakieś ważne dla miasta inwestycje ze środków UE):
Arena Lublin, obwodnica?, jakieś budynki uczelni wyższych?

Macie jakieś pomysły?
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#5
Trochę daleko, ale może lotnisko?
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz
#6
(03-01-2019, 21:27)Jakub.P napisał(a): Trochę daleko, ale może lotnisko?
No raczej daleko, ale trzeba mieć na uwadze to lotnisko, bo jak trasa wyjdzie krótka, to można i w sumie zahaczyć o lotnisko. Pewnie sporo niedzielnych rowerzystów tam nie było, przynajmniej rowerem Smile
Dzięki Kuba za pomysł.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#7
Jeśli chodzi o Unię Lubelską to może coś z tych miejsc?
http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/prze...ubelskiej/
Co do harmonogramu i kosztorysów to nie mam pojęcia jak wyglądał zeszłoroczny wniosek, ale pewnie pozycje będą wyglądać podobnie.

Ewentualnie spojrzeć na hasło szerzej - od Unii Lubelskiej to Europejskiej i zrobić wycieczkę po miejscach związanych z każdym stuleciem, ewentualnie ważnych miejscach związanych z historią z przeciągu tych 450 lat?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#8
Z Unią Lubelską - ul. Unii Lubelskiej - może samo miejsce nie ma realnego związku, ale jest w nazwie. Dodatkowo Zamek Lubelski - jedno z miejsc obrad, obraz Jana Matejki. Klasztor Dominikanów - wg tradycji miejsce zawarcia aktu Unii.
Unia Europejska - takie bardzo luźne skojarzenie - osiedle Europejskie na Felinie - nazwa wprawdzie nadana przez dewelopera, ale jak nie będzie nic innego, to na siłę można by to podciągnąć, tyle że może trochę daleko, ale w sumie bliżej niż lotnisko. Tak sobie jeszcze pomyślałem, że Felin można luźno podciągnąć też pod Unię Lubelską - z uwagi na nazewnictwo ulic - Jagiełły, Jagiellończyka, Zygmunta Augusta - postacie może nie związane z samą Unią, ale jako takie tło historyczne.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#9
Przepraszam ale jakoś w tym roku nie mam weny... temat mi nie podchodzi.
Odpowiedz
#10
Może z tego da się wybrać coś przydatnego:
http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/prze...ubelskiej/

Sam akt unii - może też przyda:
http://biblioteka.teatrnn.pl/dlibra/Cont...ka_akt.pdf

Przewodnik od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej:
http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/prze...dukacyjna/
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości