Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak długa pauza po kontuzji
#1
W niedzielę 6 stycznia, na ustawce, nieszczęśliwie ściął mnie upadający kolega i wyglebiłem, a w wyniku upadku doznałem kontuzji barku:
rozpoznanie na w szpitalu:
S43.5 Skręcenie i naderwanie stawu barkowo-obojczykowego
S40.0 Stłuczenie barku i ramienia

Kiedy mogę wsiąść na rower?
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#2
A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#3
Thumbs Up 
Rehabilitacja i....... wiosna Sad    Zaniedbanie tematu może mieć nieprzyjemne skutki. Wiem po sobie.  Tyle że ja dzwona nie miałem. To było co innego --- w byłej pracy.  Zdrowia życzę Smile
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
(10-01-2019, 20:18)tomo napisał(a): Kiedy mogę wsiąść na rower?
Jak będziesz miał jeszcze siniaki, ale już nic nie będzie Cię bolało Smile
Wracaj Tomku szybko do zdrowia, na MK już musisz śmigać rowerkiem!
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#5
(10-01-2019, 20:44)truskafka napisał(a): A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.

Nie oczekuję zadnyża konkretów, a raczej Waszych doświadczeń.
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#6
Tomo ,zdrowy rozsądek podpowiada ,dopóki jest ślisko,zrób sobie przerwę.Aby podtrzymać formę proponuję intensywne spacery. Smile
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#7
(10-01-2019, 22:23)tomo napisał(a):
(10-01-2019, 20:44)truskafka napisał(a): A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.

Nie oczekuję zadnyża konkretów, a raczej Waszych doświadczeń.
Każdy będzie miał inne doświadczenia, bo miał rnóże urazy i różnie się regenerował. Jedyną uniwersalną odpowiedzią jest: kiedy lekarz pozwoli. Przy czym jego wskazania też mogą ulegać zmianie w miarę jak będzie obserwował proces leczenia. Ja np. według pierwotnych założeń miałam mieć przerwę od maja do końca sezonu, a udało się skrócić do 3 miesięcy.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#8
Moje obrażenia były trochę poważniejsze. Pierwsza diagnoza była nieciekawa - 6 miesięcy. Jednak zabiegi i intensywna rehabilitacja sprawiły że po 2 miesiącach siedziałem już na rowerze a po kwartale robiłem to już na legalu Big Grin
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości