tomo   10-01-2019, 20:18
#1
W niedzielę 6 stycznia, na ustawce, nieszczęśliwie ściął mnie upadający kolega i wyglebiłem, a w wyniku upadku doznałem kontuzji barku:
rozpoznanie na w szpitalu:
S43.5 Skręcenie i naderwanie stawu barkowo-obojczykowego
S40.0 Stłuczenie barku i ramienia

Kiedy mogę wsiąść na rower?

Pozdrawiam
Tomek
truskafka   10-01-2019, 20:44
#2
A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Ex Driver   10-01-2019, 20:47
#3
Rehabilitacja i....... wiosna Sad    Zaniedbanie tematu może mieć nieprzyjemne skutki. Wiem po sobie.  Tyle że ja dzwona nie miałem. To było co innego --- w byłej pracy.  Zdrowia życzę Smile
Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2019, 20:48 przez Ex Driver.

" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Rado   10-01-2019, 20:50
#4
(10-01-2019, 20:18)tomo napisał(a): Kiedy mogę wsiąść na rower?
Jak będziesz miał jeszcze siniaki, ale już nic nie będzie Cię bolało Smile
Wracaj Tomku szybko do zdrowia, na MK już musisz śmigać rowerkiem!

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
tomo   10-01-2019, 22:23
#5
(10-01-2019, 20:44)truskafka napisał(a): A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.

Nie oczekuję zadnyża konkretów, a raczej Waszych doświadczeń.

Pozdrawiam
Tomek
JuraS   10-01-2019, 22:45
#6
Tomo ,zdrowy rozsądek podpowiada ,dopóki jest ślisko,zrób sobie przerwę.Aby podtrzymać formę proponuję intensywne spacery. Smile

Pozdrawiam,
Jurek
mraugorzata   10-01-2019, 22:53
#7
(10-01-2019, 22:23)tomo napisał(a):
(10-01-2019, 20:44)truskafka napisał(a): A co powiedział lekarz? bo chyba u jakiegoś byłeś skoro kodami idc10 sypnąłeś? Oczekujesz, ze ktoś z forum powie, że np. jutro?
Idz do ortopedy, albo lek rehabilitacji medycznej, albo fizjoterapeuty, ale nie oczekuj na porady dotyczące zdrowia na forum, taka moja rada.

Nie oczekuję zadnyża konkretów, a raczej Waszych doświadczeń.
Każdy będzie miał inne doświadczenia, bo miał rnóże urazy i różnie się regenerował. Jedyną uniwersalną odpowiedzią jest: kiedy lekarz pozwoli. Przy czym jego wskazania też mogą ulegać zmianie w miarę jak będzie obserwował proces leczenia. Ja np. według pierwotnych założeń miałam mieć przerwę od maja do końca sezonu, a udało się skrócić do 3 miesięcy.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Mariobiker   11-01-2019, 10:07
#8
Moje obrażenia były trochę poważniejsze. Pierwsza diagnoza była nieciekawa - 6 miesięcy. Jednak zabiegi i intensywna rehabilitacja sprawiły że po 2 miesiącach siedziałem już na rowerze a po kwartale robiłem to już na legalu Big Grin

"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.