Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TORO MTB Cup 2010
#11
Etam, na maraton wystarczyłyby dystanse 40 i 75 Smile Też myślę, że więcej chętnych by było, (w tym ja) Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#12
Pewnie, że by wystarczyło
Z trasą na pewno nie byłoby problemu, tylko trochę więcej pracy trzeba włożyć Wink
Odpowiedz
#13
Trase można by wyznaczyć posiadając doświadczenia z Mazowi. XCR jest mniej popularne, choć dla osób które nigdy nie jeździły takich rzeczy mogą się wydać trudniejsze niż jazda po pętli (a festiwal się nastawia przecież także, a może głównie na zwykłych ludzi). Ale warto spróbować.

Nie wiem jaki problem ma miasto z trasą na globusie (chyba że chodzi o ubezpieczenie), bo generalnie w lecie globus stoi pusty i nikt się nie kwapi żeby tam zajrzeć czy zorganizować coś w czym trasa DH by przeszkadzała.

Co do kopania... Ja jestem chętny. W kwietniu by się trochę czasu znalazło. Maj to już bardziej czas na wypady, poza tym zawsze pod koniec maja jakoś jest eMTB enduro trophy. http://endurotrophy.emtb.pl Ale wcześniej myślę że spokojnie można by się umówić.
Odpowiedz
#14
Co do maratonu to z tym jest naprawdę dużo roboty. Trzeba zablokować na jakiś czas kilka dróg, szczególny problem jest wtedy gdy trasa przecina drogi wojewódzkie i krajowe. Druga sprawa to zaplecze techniczne musi być naprawdę mocno rozbudowane. Obstawienie ludzi na trasie i samo wyznaczenie trasy. Na dystansie 70km wyznaczanie na rowerach zajmuje dużo czasu, a każdy z członków LKKG albo studiuje albo pracuje i nawet do organizacji XC, czy DH, a później prac porządkowych często jest za mało osób, a samo przygotowanie trasy zajmuje kilka dni, potem sprzątanie często też się przeciąga na następny dzień czy dwa. Mazovia jest raczej znaną firmą w Polsce z organizacji maratonów i ma zarówno dużo większy potencjał finansowy, jak i renomę która niewątpliwie ułatwia załatwianie wielu formalności. My przy organizacji zdarza się, że dokładamy często z własnej kieszeni i nie mamy z tego żadnych korzyści oprócz satysfakcji. No ja przynajmniej zdobywam jakieś doświadczenie związane z kierunkiem studiów ;-)
Odpowiedz
#15
Nie no zdaję sobie sprawę że to wymaga sporo pracy. Chociaż blokować ulic nie trzeba (sporo maratonów odbywa się przy normalnym ruchu ulicznym, a tu co najwyżej by się je przecinało). Traski na początek nie ma co dużej robić. Bo to faktycznie zwiększa nakłady. Ja myślałem o jakiejś 40 km góra. W okolicach zalewu w oparciu o trasy Mazowii (żeby się nie nakombinować za dużo). Co do sponsorów... To jest odwieczny problem. Bez nich nic się nie zdziała. No ale nie ma innego wyjścia jak szukać. Chociaż maraton ma taką wadę że będzie miał mniej kibiców. Co dodatkowo utrudni zdobycie sponsorów. No ale jak się chce to trzeba kombinować.
Odpowiedz
#16
Deszcz pada i pada.
Jak bardzo padający deszcz zmienia/utrudnia przejazd trasy wyścigu na Globusie?
Odpowiedz
#17
Marasko napisał(a):Deszcz pada i pada.
Jak bardzo padający deszcz zmienia/utrudnia przejazd trasy wyścigu na Globusie?

Bardzo Smile


Będzie błotny wyścig, aż szkoda że mnie nie będzie Sad

WEŹCIE KALOSZE!
Odpowiedz
#18
Trasa oznakowana. W tym momencie wszystko wsiąkło i jest sucho. Natomiast jak mocniej popada to może być ciekawie :mrgreen: Niestety po zimie jest dosyć nierówno, ale większe dziury zostały poprawione.
Odpowiedz
#19
cóż przed chwilą wróciłem z trasy ;D fajna , podobna do tamtej z września ubiegłego roku . Podjazdy ciężkie , więc w błocie bedzie nie lada zabawa ; ) Do Zobaczenia jutro na trasie !
Odpowiedz
#20
Ramowy program najblizszych zawodów UNIQA TORO MTB Cup 2010 przedstawia się następująco:
(2. maja, stok narciarski przy Hali Globus, skrzyżowanie Zana/Filaretów)
godz. 9:00 rozpoczęcie zapisów w Biurze Zawodów
godz. 10:00 start wyścigu familijnego
godz. 11:00 start wyścigu XC kategoria KJ, K1, K2, MJ
godz. 12:00 start wyścigu XC kategoria M3, M4
godz. 13:30 start wyścigu XC kategoria M1, M2
godz. 16:00 ceremonia dekoracji zwycięzców wyścigu familijnego oraz XC

Jest to program ramowy, który może ulec zmianie.


Regulamin jeszcze jak ktoś nie czytał: http://lkkg.pl/sites/default/files/UNIQ ... ulamin.pdf
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości