Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pielgrzymka na Jasną Górę 16_18.07.2010
#1
hej ;-)

Choć jeszcze niby sporo czasu do Pielgrzymki - myślę, że można powoli odświeżyć temat i zabrać się do ustalenia liczby uczestników i organizacji noclegów..

1. Termin: już ustalony: 16, 17, 18 lipiec (czyli piątek, sobota i niedziela) - dojazd rowerami do Częstochowy ;-)

2. Trasa: myślę, że zgodzicie się na trasę Jurka z ubiegłego roku: teren, ale naprawdę dobra nawierzchnia i w ubiegłym roku naprawdę super jechało się w tych okolicznościach przyrodySmile

3. Tempo: żeby nie używać niejednoznacznego dla wielu słowa "rekreacyjne" - przyjmijmy że będzie to tempo pielgrzymkowe: czyli poruszamy się z prędkością 17-24km/h. I w ubiegłym roku z takim tempem dawaliśmy spokojnie rade zrobić 110/130 km dziennie i wcale nie wstawaliśmy strasznie wcześnie rano, a na wieczór byliśmy już na miejscu noclegu ;-)

4. Noclegi: w ubiegłym roku organizowaliśmy noclegi w agroturystyce (jechaliśmy tylko ze śpiworem) na przedmieściach Ostrowca świętokrzyskiego i potem w okolicach Małogoszczy, a w Częstochowie udało nam się przenocować u znajomych(w tym roku to miejsce raczej już nie będzie możliwe).
Stąd pytanie do Was zanim zaczniemy rezerwować jakąś agroturystykę: może pochodzicie gdzieś z tych terenów, może macie gdzieś tam rodzinkę albo znajomych i moglibyście zorganizować noclegi dla pielgrzymujących. O ile dobrze pamiętam w wątku pielgrzymkii z ubiegłego roku Robert (Elefant) coś mówił o możliwościach noclegu w Częstochowie, a Patryk (Bednar) wspominał coś o Ostrowcu.. Czy to aktualne :?:

5. Uczestnicy: sporo osób wypowiadało się w tym wątku, ale kto faktycznie myśli o wyjeździe w tym roku :?: Czy Parczew jedzie z nami? Deklarujcie swoją obecność. I jeszcze jedna kwestia apropo uczestników: oczywiście jest to wyjazd o charakterze pielgrzymkowym i mamy nadzieję, że w tym roku pojedzie z nami ksiądz i uda się nadać temu wyjazdowi charakteru bardziej pielgrzymkowego niż w roku ubiegłym. Ale jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do grupy pielgrzymkowej - choć bez intencji pielgrzymowania, a po prostu w formie wyjazdu rowerowego - jest również możliwość dołączenia się gościnnie do Pielgrzymki ;-) Dawajcie znać w tym wątku kto jedzie :!:

6. Kolejna kwestia - to powrót. I tu pewnie powstaną dwie grupy. Jedna, która powróci do Lublina pociągiem 19 lipca. I druga grupa, która zrobi jeszcze 3-dniowy rowerowy objazd szlakiem Orlich gniazd (19, 20 i 21.07 i powrót z Krakowa do Lublina pociagiem). 3 dni to propozycja moja i Magdy, może co niektórzy mogą to zrobić w jeden dzień.. Kwestia rowerowego powrotu z pielgrzymki - myślę, że już w innym wątku.. :->
orientuj...
Odpowiedz
#2
Ja pojadę również. Już ustaliłem, że pojadę na kozie, tylko muszę sobie sakwy wyczarowac.
Odpowiedz
#3
A do kiedy trzeba się zdecydować, żeby z załatwieniem noclegów nie było problemu?
Odpowiedz
#4
Monika napisał(a):6. Kolejna kwestia - to powrót. I tu pewnie powstaną dwie grupy. Jedna, która powróci do Lublina pociągiem 19 lipca. I druga grupa, która zrobi jeszcze 3-dniowy rowerowy objazd szlakiem Orlich gniazd (19, 20 i 21.07 i powrót z Krakowa do Lublina pociagiem). 3 dni to propozycja moja i Magdy, może co niektórzy mogą to zrobić w jeden dzień.. Kwestia rowerowego powrotu z pielgrzymki - myślę, że już w innym wątku.. :->

założę nowy wątek, ale tutaj tylko napiszę, że trzy dni (dystans ok. 200 km) są dlatego że tam jest masa atrakcji turystycznych, zamków itp, więc trzeba mieć czas na zwiedzanie, poza tym jeszcze jest opcja żeby zostać dzień czy nawet dwa w Krakowie, już nierowerowo
Odpowiedz
#5
thoria napisał(a):A do kiedy trzeba się zdecydować, żeby z załatwieniem noclegów nie było problemu?
hmm..nie określaliśmy jeszcze terminu zgłoszeń..ale tak myślę, że miesiąc przed dobrze byłoby wiedzieć ile nas jedzie i zacząć zaklepywać noclegi..jeśli wyjdzie ostateczne kameralna grupa nie będzie problemów, ale jeśli będzie nas dużo - to dobrze zacząć to robić miesiąc przed..
Czyli powiedzmy, że zgłoszenia do 15 czerwca ;-)
orientuj...
Odpowiedz
#6
U mnie pojawia się problem. O ile czas pozwoli, to pojadę. Problem bierze się z braku jednego kolegi, który na ten termin rezerwował sobie urlop. Jeśli czas zamknięcia listy trwa do 15 czerwca, to mam jeszcze chwilę na ustalenie wszystkiego i udzielenie odpowiedzi.
Idąc za hasłem komentatora - fajnie byłoby byc cudownym dzieckiem "dwóch pedałów" Smile
Odpowiedz
#7
niunia2101 napisał(a):W tym roku nie dam rady kondycyjnie i czasowo.

A powiedz kogo to obchodzi że Ty nie dasz rady????????

Weź Ty się zastanów nad tym co piszesz, bo.... (Moderacja ze względu na charakter wyjazdu) a przekazu w nich prawie "0". Połowę forumowiczów szlag trafia jak czyta tu co tutaj wypisujesz, ale jakoś nikt nie wychyla się żeby Cię uświadomić, ile można to tolerować???

Ja jadę na pielgrzymkę.
Odpowiedz
#8
Bart napisał(a):bo.... (Moderacja ze względu na charakter wyjazdu)

Z góry przepraszam za nic niewnoszący komentarz, ale... LOL :mrgreen:
Odpowiedz
#9
Bart napisał(a):bo.... (Moderacja ze względu na charakter wyjazdu)
Jurku mam nadzieję, że ingerowałeś naprawdę w ten post tylko dlatego, że nie był zbyt grzeczny a to przecież wątek o pielgrzymce bo odnoszę wrażenie że ktoś chce z forum zrobić kółka wzajemnej adoracji gdzie ludzie mogą sobie tylko słodzić.
Demokracja to ustrój w którym każdy może powiedzieć co myśli nawet jeśli nie myśli.
Odpowiedz
#10
Monika napisał(a):Ale jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do grupy pielgrzymkowej - choć bez intencji pielgrzymowania, a po prostu w formie wyjazdu rowerowego - jest również możliwość dołączenia się gościnnie do Pielgrzymki ;-)


To ja się piszę na wyjazd rowerowy, bez żadnych religijnych aspektów.
Drink coffee! Do stupid things faster, with more energy!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości