Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Rodzinny Rajd Rowerowy "Lublin z rodziną"
#31
Dzięki wielkie wszystkim tym, którzy nie przestraszyli się pogody i dzielnie reprezentowali w kamizelkach Rl i stanowili przy tym 1/3 wszystkich uczestników rajdu ;-)

Pobity został myślę rekord: minimalnej liczby rowerzystów (28 osób na rowerach) i max. długości zablokowanych dróg na nasz przejazd i liczby panów mundurowych zabezpieczających przejazd.
Jechało się dzięki temu naprawdę wspaniale komfortowo :-D

A widok całej zablokowanej i zakorkowanej ulicy Jana Pawła i tłumy kierowców stojących przy swoich samochodach nie wiadomo czemu wymachujących dziwnie na nasz widok - bezcenny :mrgreen: (myślę, że spodziewali się co najmniej nadjeżdżającego Obamy :-P )

Dzięki wszystkim za dobrą zabawę :!: ;-)
Szkoda, że nie robiliśmy zdjęć.. to byłyby naprawdę piękne obrazki ;-)

Ps. Maxi - wrzuć linka
orientuj...
Odpowiedz
#32
No ja Kapcia złapałem 4 km przed domem ;p
No Iwo Niezła brechta była Big Grin A twój latawiec potrafi machać skrzydłami Tongue
Odpowiedz
#33
Maxi napisał(a):A ja mam filmik Big Grin Jak się zgodzisz wstawię tutaj linka ;P

Nie podawaj linka Tongue Słaba jakość Big Grin
[Obrazek: u10999y2013v3.gif]
KEEP CALM AND !!! ODŁAMKOWYM ŁADUJ !!!
Odpowiedz
#34
Dawaj Link Big Grin
Odpowiedz
#35
Można powiedzieć że udało nam się zablokować półmiasta w 28 osób :mrgreen:
To co się działo to jak opiszę to niektórzy nie uwierzą.

Więc ci co nie byli sobie poczytają małą relację (aż żal ściska że nikt aparatu nie miał :evil: :evil: :evil: )

Przed przejazdem dostaliśmy info od bardzo miłego Pana policjanta że z powodu tak małej liczby uczestników nie będzie blokad skrzyżowań. Pojedzie z nami 5 policjantów na motocyklach. I mamy poruszać się zgodnie z przepisami za Panami na motocyklach. Czyli na czerwonym stoimy :mrgreen:

I tutaj wspomnę że obstawa jaka czekała (jak dobrze zapamiętałem) to były dwa busy policyjne, 7 motocykli, jedna nówka Alfk'a i samochód SM. Dodatkowo byli Panowie z SM na rowerkach.

I ruszyliśmy...Królewską...a Panowie na motocyklach na początku wyrwali (większość wie jak oni potrafią z innych przejazdów), ale poczekali na Nas na Narutowicza.

I tu się zaczyna bajka, marzenie rowerzysty i ......... (odpowiednie pozytywne wstawić).

Dojezdzamy do skrzyżowania Narutowicza/Okopowa. Światło czerwone i co robimy....jedziemy za Policjantami jak nam kazano (na czerwonym :->) . Skrzyżowanie zablokowane, korek widać że już się robi.
Następne światła Piłsudskiego/Lipowa zielone i jedziemy, korek też niezły musiał się zrobić, a przed nami dwa pasy wolne, cała szerokość drogi dla nas.
Głęboka/Nadbystrzycka następna blokada, korek następny a my jedziemy.
Jedziemy koło Politechniki, w koło studenci, ludzie wychodzą z kościoła, a my jedziemy....z przodu 2 motocykle, od osi jeden, za nami też motocykle i busik Policyjny na końcu...tyle osób w szoku to nie widziałem jeszcze...nawet nie chcę wiedzieć co myśleli.
Następne światła na Zana...bez problemów....
I jedziemy....mijamy Lidl'a i zbliżamy się do Jana Pawła ronda i tutaj...jak zobaczyłem korek jak się zrobił, cała Jana Pawła stała, korek kończył się w okolicach CPN...Ludzie stoją koło samochodów, nie wiedzą chyba co się szykuje...i jak Nas zobaczyli, całą WIELKĄ kolumnę rowerzystów to....reakcje były bardzo różne. Od rąk na głowie, przez łacinę, na robieniu zdjęć kończąc.
I tak jedziemy do Janowskiej. A tutaj...cała szerokość drogi, dwa pasy dla Nas :!: Policjanci "zganiali" samochody z przeciwka na pobocze :!:
Oczywiście jechaliśmy kulturalnie swoim pasem :lol: Panowie policjanci dali też pokaz jazdy gęsiego slalomem między pasami.
I dalej już nie opisując dojechaliśmy na Wrotków.

Na miejscu padło pytanie od Policjantów czy nie jedziemy też na pierogi, bo się wybierają i mogą jechać z nami :!:

I tutaj bym mógł skończyć opisywać ale......
Po kilkunastu minutach dojechał w obstawie (samochód policyjny sztuk jeden) kolega na jednokołowcu. Całą drogę jechali za nim ubezpieczając go :!:
Odpowiedz
#36
Fajna zabawa była...
Daniel
[Obrazek: u9062y2011v3.gif]
Odpowiedz
#37
Tak tak Ifson słaba jakość Big Grin No w sumie to racja, ale pokazałbym jak się bawiłeś na pikniku. ;> No, ale jak nie chcesz to nie wstawię Tongue
Odpowiedz
#38
Monika napisał(a):Pobity został myślę rekord: minimalnej liczby rowerzystów (28 osób na rowerach) i max. długości zablokowanych dróg na nasz przejazd i liczby panów mundurowych zabezpieczających przejazd.
Jechało się dzięki temu naprawdę wspaniale komfortowo :-D

A najbardziej liczny przejazd odbywał się ścieżką rowerową.
Oczywiście mam na myśli II Europejski Piknik Rowerowy.
I nie oszukujmy się, że po opiniach ubiegłorocznych i tegorocznych, III Piknik ma wielką szansę na kolejny rekord w liczebności.
Czego Ci Moniko bardzo życzę :lol:
Ale i chyba pora na godne zabezpieczenie takiego przejazdu.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#39
darist napisał(a):I nie oszukujmy się, że po opiniach ubiegłorocznych i tegorocznych, III Piknik ma wielką szansę na kolejny rekord w liczebności.
Czego Ci Moniko bardzo życzę :lol:
Ale i chyba pora na godne zabezpieczenie takiego przejazdu.
Nie wiem co masz na myśli pod hasłem "godne zabezpieczenie". Zabezpieczenie na pikniku 8 maja i wczorajszym było identycznie zorganizowane, tyle tylko, że my wybraliśmy inną trasę - połączoną ze ścieżką. Ale fakt, że dojazd tylko i wyłącznie drogami - bardziej komfortowy..

A kolejnych rekordów liczebności na imprezach RL możesz życzyć ;-) , ale nie mi - tylko Stowarzyszeniu RL, bo ja sama tego nie organizuje..
A w przyszłym roku raczej się nie będę się tym zajmować.
Także ręce do pracy poszukiwane :-D
orientuj...
Odpowiedz
#40
Monika napisał(a):Nie wiem co masz na myśli pod hasłem "godne zabezpieczenie"

Faktycznie wieloznacznie można to interpretować...
Miałem na myśli taką eskortę ulicami Lublina do samego Zalewu, aby było jeszcze bardziej widocznie, wywołało większe zainteresowanie i zachęciło na przyszłość :lol:
Myślę też, że przy takiej ilości rowerzystów byłoby bardziej bezpiecznie :-D
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości