Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25.03.2012, g.10.00, Most ul.Zamojska,Topienie Marzanny 2012
#1
Tradycyjnie, kiedy zbliża się kalendarzowa wiosna, na forum robi się coraz większy ruch. I w tym roku daje się to zauważyć. To znak, że rowerzyści CHCĄ JEŹDZIĆ. A to z kolei znak, że już czas na OFICJALNE OTWARCIE SEZONU ROWEROWEGO 2012.

Zapraszam zatem Wszystkich na tradycyjne Topienie Marzanny nad Zalewem Zemborzyckim, w PIERWSZĄ NIEDZIELĘ WIOSNY, 25 MARCA 2012 R..

Spotykamy się, na nowo wyremontowanym moście na Bystrzycy przy ul. Zamojskiej i stamtąd jedziemy nad Zalew, pod tamę, gdzie, przy drewnianym pomoście, dokonamy ostatecznego pożegnania tegorocznej zimy, poprzez utopienie Marzanny w Bystrzycy.

Żeby tradycji stało się zadość, musi być również KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ MARZANNĘ. Konkurs oczywiście z NAGRODAMI, których sponsorem jest SKLEP "DOBRE ROWERY" przy ul. Wojciechowskiej 5A w Lublinie. Nagrody będą oczywiście "rowerowe", ale same Marzanny, już nie koniecznie muszą nawiązywać swoim wyglądem do tematyki rowerowej. Mogą być oczywiście "rowerowe", ale mogą też, choćby w związku z tym, że mamy rok EURO w Polsce, kojarzyć się z piłką nożną. Mogą być przedstawieniem Waszego wyobrażenia złej zimy, mogą być wykonane z czegoś, co się z zimą kojarzy, np. z popularnej ostatnio w Polsce SOLI DROGOWEJ. W tym temacie mamy PEŁNĄ DOWOLNOŚĆ Wink

Podobnie, jak tradycją przy naszym otwarciu sezonu jest topienie Marzanny i konkurs, jest nią WIOSENNA WYCIECZKA ROWEROWA z Jurkiem S.. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, wycieczka odbędzie się bezpośrednio po utopieniu Marzann i rozstrzygnięciu konkursu. Zapraszamy zatem na imprezę również tych, którzy nie mają specjalnych zdolności manualnych, czy weny, ale lubią wycieczki z Jurkiem. Jeśli jesteś np. nowym Użytkownikiem forum i nie znasz jeszcze klimatu wycieczek z Jurkiem, to 25 marca będzie IDEALNYM MOMENTEM, by ten klimat poznać.

W imieniu Jurka, odchodzącej w najbliższych dniach w niepamięć Zimy i nie mogącej się już doczekać, by uraczyć nas swoim ciepłem, Wiosny, sponsora tegorocznego otwarcia sezonu - Sklepu "DOBRE ROWERY" oraz oczywiście swoim ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA

OFICJALNE ROWEROWE POWITANIE WIOSNY 2012, 25 marca 2012 roku, na godzinę 10.00 MOST PRZY UL. ZAMOJSKIEJ

UWAGA!!! TOPIENIE MARZANNY ZACZYNAMY O 10.30. Mozna wiec przyjechac bezposrednio nad Zalew, na te godzine

Impreza odbędzie niezależnie od pogody.

W razie pytań - proszę o ich zadawanie w tym wątku.
Odpowiedz
#2
Ja pytań nie mam, po prostu przyjeżdżam. Chyba nie mam innego wyjścia :lol:
Tylko nie wiem czy uda mi się zrobić taką piekną marzannę jak w zeszłym roku
https://picasaweb.google.com/1167745172 ... 5995713042
i czy ktoś przebije tę:
https://picasaweb.google.com/1167745172 ... 8466598466
chyba, że sam autor
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#3
Na przyszłość może warto imprezy zaczynać na Starym Moście na Bystrzycy?
(ładne tło do zdjęć i o wiele więcej miejsca na zbiórkę nie utrudniamy też przejazdu)
Odpowiedz
#4
marzanna musi ulec 100% spaleniu się? czy łączenia mogą być metalowe?
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#5
O nie! Peke szykuje robota!! Confusedhock:
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz
#6
qavtan napisał(a):Na przyszłość może warto imprezy zaczynać na Starym Moście na Bystrzycy?
(ładne tło do zdjęć i o wiele więcej miejsca na zbiórkę nie utrudniamy też przejazdu)

To jest dobry pomysł. Spróbujemy to jeszcze ustalić.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#7
Faktycznie pomysł Qavtana fajny, jestem za, mimo, iż miałbym dalej na miejsce zbiórki, ale co tam :-) Poza tym bylibyśmy widoczni dla wielu kierowców samochodów - efekt propagandowy zapewniony, a i przy okazji im dłużej jedziemy śmieszką, tym większa szansa na przyłączenie się osób "z łapanki" :lol:
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#8
argumenty Szymona i Radka do mnie przemawiają.

a co do pytania Pawła: mogą być, ale wtedy nie wrzucimy jej do wody, tylko po spaleniu będzie trzeba te metalowe rzeczy zabrać i we własnym zakresie się ich pozbyć. marzanna z metalowymi łączeniami - ciekawe! Big Grin
Odpowiedz
#9
Po burzliwych ;-) naradach w imieniu Zarządu przekazuję informację o zmianie miejsca zbiórki:
Nowo wyremontowany most na Bystrzycy przy ul. Zamojskiej

Nie mylić ze starym mostem na Kalinowszczyźnie
Dla pewności podaję lokalizację:
http://maps.google.com/maps?q=51.23889, ... 1&t=m&z=19

Tym samym ulega zmianie czas wyjazdu na 10.00

Oczywiście można dołączyć po drodze, ale grupa nie będzie się zatrzymywać. Zachęcam jednak do przyjechania na miejsce ustawki, będziemy wtedy bardziej widoczni dla mieszkańców Lublina.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#10
Dobra decyzja z tym mostem. Mam nadzieję że uda mi się być wtedy w Lublinie i wybrać na imprezę.

I jeszcze drobna uwaga - może nie mówmy o "rozpoczęciu sezonu 2012" tylko o "powitaniu wiosny" bo raz że większość z nas jeździ cały rok, a dwa że strzelamy tym sobie w stopę gdy chcemy zachęcić do całorocznej jazdy innych. Tak jak nie powinniśmy promować jazdy na rowerze kaskami i kamizelkami, tak samo powinniśmy mówić że rower jest pojazdem CAŁOROCZNYM. To taka dygresja Big Grin
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości