Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
28.04 Rajd pamięci żołnierzy Zgrupowania "Zapory"
#1
Zapraszam wszystkich na
Rajd pamięci żołnierzy Zgrupowania "Zapory" Lublin 28.04.2012


Program rajdu:
9.30 - Zbiórka uczestników rajdu na placu przed budynkiem Gimnazjum nr9 w Lublinie przy
ul. Lipowej 25

9.45 - Powitanie zgromadzonych przez prof. dr hab. Stanisława Wołoszyna - prezesa
Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Lublinie

10.00 - Rozpoczecie rajdu

12.00 - Dojazd do Krężnicy Okrągłej

12.45 - Złożenie kwiatów zapalenie zniczy przy pomnikach upamiętniających bohaterstwo i
marytrologię żołnierzy oddziału "Zapory"

13.15 - Spotkanie ze świadkiem historii, mjr Marianem Pawełczakiem, byłego
podkomendnego cc mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora.

13.30 - Pokaz militarystyczny Stowarzyszenia Grupa Historyczna
15. Pułku Piechoty ''Wilków''

13.45 - Pogadanka historyczna na temat losów Żołnierzy Wyklętych z uczestnikami rajdu+
konkurs wiedzy dla najmłodszych uczestników rajdu

14.00 - Powrót

16.00 - Dojazd do Lublina

Organizatorzy Rajdu:
Stowarzyszenie Rowerowy Lublin
Gimnazjum nr 9 im cc. mjr H. Dekutowskiego ps. Zapora
Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Z informacji ogólnych.
Zaproszenie jest kierowane do wszystkich, którzy będą w stanie przejechać założony dystans
Trasa liczy ok. 60km. Proszę to wziąć pod uwagę jeżeli będą wybierali się rodzice z dziećmi. Tę trasę trzeba pokonać w spokojnym tempie, ale jednak nie 10km/h, ale ok. 16km/h. Będzie trochę dróg terenowych. Będzie jeszcze opracowany Regulamin rajdu, w którym opiszę więcej szczegółów.
Rajd zostanie nagłośniony w mediach i na portalach internetowych więc spodziewam się dużej liczby uczestników. W związku z tym będę potrzebował Waszej pomocy do prowadzenia grup. Proszę też wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym rajdzie o zgłaszanie swojego uczestnictwa. Niedługo też pojawi się plakat rajdu.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#2
Jurku możesz mnie wpisać na listę uczestników. Chętnie mogę wziąć udział też jako zabezpieczenie trasy przejazdu.
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz
#3
Drogi Jurku na szczęście 28.04.2012 nam wolne i bardzo chętnie wybiorę się z Wami do Krężnicy Okrągłej (to prawie moje strony). Możesz liczyć na moją pomoc :-> :->
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#4
Wstępnie się piszę i jeden młody rowerzysta tez będzie pod warunkiem, że do pracy nie pojadę. Jak będzie potrzeba to poprowadzę grupę.
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
Odpowiedz
#5
Zgłaszam się i czekamy w takim razie na więcej szczegółów Wink
pozdrawiam
Odpowiedz
#6
ja też się piszę ;-)
Odpowiedz
#7
Zapowiadany Regulamin. To nic szczególnego. Bardzo podobny był podczas rajdu zabytków, czy rajdzie organizowanym w ramach Planety.


Regulamin Rajdu pamięci żołnierzy Zgrupowania "Zapory"
współorganizowanego przez Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”


1. W rajdzie mogą brać udział osoby pełnoletnie lub posiadające kartę rowerową oraz inne osoby będące pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
2. Uczestnicy rajdu muszą posiadać sprawny technicznie rower zgodnie z wymogami Przepisów ruchu drogowego. Ze względów bezpieczeństwa uczestnikom wycieczki zaleca się jazdę w kaskach.
3. Każdego uczestnika obowiązuje znajomość przepisów ruchu drogowego i ich przestrzeganie gdyż część trasy będzie przebiegać drogami publicznymi.
4. Podczas rajdu po drogach publicznym dozwolone jest poruszanie się w kolumnach nie przekraczających 15 osób. Odległość między kolumnami powinna wynosić nie mniej niż 200m, a odległość pomiędzy uczestnikami w kolumnie 2-4m. Niedopuszczalna jest jazda 2 uczestników rajdu obok siebie. Nie dotyczy osoby niepełnoletniej z opiekunem.
5. Każdą kolumnę prowadzi wyznaczony przez organizatora prowadzący. Niedozwolone jest
wyprzedzanie prowadzącego kolumnę jak również pozostawanie poza.
6. O wszelkich niedyspozycjach zdrowotnych, jak również potrzebie zatrzymania czy postoju należy informować bezpośrednio prowadzącego lub poprzez współuczestnika rajdu
7. Każdy z uczestników bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność, a za osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą rodzice lub ich prawni opiekunowie.
8. Organizator rajdu Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin” nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe na skutek wypadków losowych lub zawinionych przez uczestnika wycieczki.
9. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są stosować się do zaleceń organizatorów
10. Osoby nie przestrzegające Regulaminu lub stwarzające zagrożenie będą wykluczone z grona uczestników.
11. Czas trwania wycieczki włączając przerwy na posiłek i odpoczynek oraz program rajdu wynosi ok. 8 godzin, a dystans do 60km. od miejsca zbiórki. Każdy z uczestników we własnym zakresie i w zależności od potrzeb zaopatrzy się w napoje czy prowiant

Dziękuję wszystkim zgłaszającym się do udziału i pomocy... i proszę o jeszcze :mrgreen: Do rajdu można oczywiście dołączyć się w ostatniej chwili ale wielka prośba z mojej strony (jeszcze czasu trochę mamy) żeby jeżeli ktoś jest pewny udziału zgłaszał na forum lub bezpośrednio do mnie.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#8
Ja będe z całą rodzinką Smile Czy może ktoś wkleić trasę przejazdu? Pozdrawiam
rower, góry, warcholstwo i swawola!
Odpowiedz
#9
Cieszę się. Planowana trasa dojazdu
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=qphyufzgmqeelujt
Być może wrócimy inną, ale to będzie zależało od czasu i stanu kondycji uczestników
Rozumiem, że młodsza część rodzinki da radę na tym dystansie?
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#10
Dzięki!

PS: Młodsza część bedzie jechała w przyczepce rowerowej, a więc to starsza część będzie miała ciężko Wink
rower, góry, warcholstwo i swawola!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości