Strony (3):    1 2 3   
gelos   30-09-2012, 22:12
#11
Marcin, to taki żart, czy coś w tym prawdy Tongue

oo, ciekawe, a co ma no-spa ze tak działa?

Grzegorz
slv   30-09-2012, 23:13
#12
Jeżeli chodzi o magnez i potas to na jednej ze stron znajdziemy coś takiego (z czym zgodzę się w 100%), cytuję:

[...]
Parę zasad bezpieczeństwa:

- powinniśmy jednocześnie z magnezem brać wapń, nadmiar jednego z tych pierwiastków w osoczu potrafi wypłukać "konkurencję". Pomiędzy dawką magnezu a wapnia powinna być przynajmniej godzina różnicy, inaczej jedno zablokuje przyswajanie drugiego
- potas - warto pić sok pomidorowy w czasie kuracji magnezem, starczy pół litra dziennie.
- witamina B complex - 2 tabletki dziennie wystarczą. Chodzi o to, że organizm wypłukując nadmiar witaminy B6 jednocześnie wypłucze inne witaminy z grupy B
- osoby z niewydolnością nerek nie powinny poddawać się terapii takimi dawkami suplementów, jako że może to skończyć się nieprzyjemnie. Nic zagrażającego życiu czy zdrowiu, ale strachu się człowiek naje.
[...]

Mi np. 'Olimp Chela-Mag B6' nie leży... dlatego biorę: 'Doppelherz Aktiv Magnez-B6 Forte' minusem jest czas wchłaniania, ale 2x dziennie daje radęSmile

btw. 'Olimp Chela-Mag B6' w dobrej cenie był w aptece na Wallenroda (tej 24 godzinnej).
mraugorzata   30-09-2012, 23:24
#13
gelos napisał(a):oo, ciekawe, a co ma no-spa ze tak działa?

Też się nad tym zastanawiam. Chyba, że ktoś ma w nogach mięśnie gładkie- wtedy by zadziałało :mrgreen:
1/2toragościa   01-10-2012, 11:04
#14
ja nie wiem co ma ale działa, sprawdzone empirycznie
ju79   01-10-2012, 11:18
#15
gelos napisał(a):A może jest coś innego w dobrej cenie i skuteczne?

Na moim poziomie wystarcza sen, normalne żarcie i isostar na trasie. Wydaje mi się że powinieneś od tego zacząć...
KermitOZ   01-10-2012, 12:19
#16
easyrider napisał(a):Ja nie biorę żadnych suplementów i żadnych skurczów nie mam i nie miałem, a jeżdżę dość sporo.
Pojedź na 4h w góry na maraton MTB to pogadamy, na treningu to ja też nigdy skurczów nie miałem Tongue

ju79 napisał(a):Na moim poziomie wystarcza sen, normalne żarcie i isostar na trasie. Wydaje mi się że powinieneś od tego zacząć...
Jasne, to podstawa, ale pamiętajmy, że o ile na zwykłą jazdę wystarczy zwykłe zdrowe jedzenie, tak na jazdę wyczynową czasami to może być za mało. Nie jestem zwolennikiem suplementów, odżywek, tabletek, maści itp. Unikam tego jak mogę i także uważam, że zdrowe jedzenie i odpowiedni tryb życia często są w stanie wystarczyć. Ale jeśli się zmusza organizm do ekstremalnych rzeczy to w pewnym momencie makaron z jogurtem i bułka z bananem przestają wystarczać.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
KrzysiekP   01-10-2012, 12:25
#17
No-spa działa rozkurczowo tylko na konkretny rodzaj mięśni -mięśnie gładkie które występują tylko w przewodzie pokarmowym narządach wewnętrznych naczyniach krwionośnych.

Jak się długo jeździ(np. 16h bez przerwy) to nikt nie jest w stanie zwykła dietą i izo zapewnić dostatecznej ilości magnezu potrzebnego do kurczliwości mięśni dlatego poleca się suplementację magnezu z vit. b6 która ułatwia jego wchłanianie

Ja w swojej aptece posiadam magnez z olimpu w rozsądnej cenie przy zamówienia przez internet możliwy odbiór osobisty 30,60 kaps i szoty pomarańcza i wiśnia i :
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 30391.html
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 13275.html
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 32529.html
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 32849.html

i wersja z potasem ale z tym trzeba uważać bo ma wąska granicę min/max
http://aptekacentrum.lublin.pl/witaminy ... 35107.html

"Czy posiadanie całej wiedzy świata,najlepszych trenerów i sprzętu zapewni ci złoty medal ?
Nie ,ale brak tych rzeczy może być powodem dla którego złotego medalu nie zdobędziesz"
Chris Carmichael
ju79   01-10-2012, 12:26
#18
KermitOZ napisał(a):Pojedź na 4h w góry na maraton MTB to pogadamy
To prawda, ja miewam incydentalnie skurcze podczas jazdy z kimś sporo mocniejszym.

KermitOZ napisał(a):
ju79 napisał(a):Na moim poziomie
jeśli się zmusza organizm do ekstremalnych rzeczy
Ja nie zmuszam. Zazwyczaj Smile
Gelos też nie zmusza. Dopiero jak wyczerpie tradycyjne podstawowe możliwości niech idzie do apteki Smile
gelos   01-10-2012, 14:18
#19
ju79 napisał(a):
KermitOZ napisał(a):Pojedź na 4h w góry na maraton MTB to pogadamy
To prawda, ja miewam incydentalnie skurcze podczas jazdy z kimś sporo mocniejszym.
ja też Wink

ale tak serio, to ja czasami miewam skurcze rano, tak po prostu, nie mogę wstać z łóżka, fakt, odkąd zmniejszyłem siłkę, rzadziej, ale niestety zdarzają się.
Ale ja często idę spać po 24 a wstaję do pracy o 6, więc może też przez brak snu, na pewno wiele jest różnych czynników, które warunkują występowanie lub nie.
A suplementy, ja też nie lubię leków/suplementów ale czasami niestety trzeba, nie wiem czy to placebo czy nie, ale w sobotę, łyknąłem 2 piguły, bo wcześniej przy zejściu z roweru łapały, potem ruszyłem po przerwie, to miałem skurcze w prawej nodze w udzie i łydce (nie wiem co to oznacza, ale właśnie najczęściej to prawa noga), no ale po paru minutach ustały,czyli zadziałały, więc przy wysiłku warto Tongue

EDIT:
Krzysiek, czemu nie macie tego?

Olimp_Chela-Mag_B6_forte

Grzegorz
KrzysiekP   01-10-2012, 15:46
#20
gelos napisał(a):EDIT:
Krzysiek, czemu nie macie tego?

Olimp_Chela-Mag_B6_forte

Wygląda na to że nie ma to pozwolenia do dopuszczenia w obrocie aptecznym na ten moment może za niedługo będzie sprawdzałem w hurtowniach i nie maja i nie słyszeli tylko to co linki wrzuciłem mamy na stanie

Może pijesz dużo kawy lub alkoholu bo to też powoduje utratę magnezu i potasu w konsekwencji skurcze

"Czy posiadanie całej wiedzy świata,najlepszych trenerów i sprzętu zapewni ci złoty medal ?
Nie ,ale brak tych rzeczy może być powodem dla którego złotego medalu nie zdobędziesz"
Chris Carmichael
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.