Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulary rowerowe z adapterem szkieł korekcyjnych
#1
Co polecacie? (wada wzroku: -3.75). Wszelkie za/przeciw mile widziane.

Soczewki odpadają.

Dzięki!

s.
Odpowiedz
#2
Ja 2 lata temu zafundowałem sobie chyba najtańsze na rynku tego typu oprawki, Accent Onyx.

[Obrazek: przedszkole%2520301.JPG]

Świetnie się spisują na rowerze, w czasie jazdy samochodem czy pieszych wycieczek.
Zaraz po zakupie warto gumowe noski przykleić do oprawek bo lubią wypadać.
Po za tym oprawka ze szkłami korekcyjnymi podczas użytkowania dotyka soczewek przeciwsłonecznych i z czasem w miejscu styku pojawiają się zarysowania, ale to nie zupełnie nie przeszkadza. Ja zakupiłem oprawki w kolorze srebrnym z zółtymi i szarymi szkłami+etui i ścierka. Warto przymierzyć przed zakupem.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#3
Dzięki za info! Na stronie, którą podałeś napisane jest, cytuję:

Cytat:Powłoki antyrefleksyjna i redukująca zaparowanie soczewek.

Możesz napisać coś o tej redukcji? Jest/Nie ma? Chwyt marketingowy? Jest jakaś widoczna różnica między zwykłymi okularami, a tym modelem Accent'a?

s.
Odpowiedz
#4
Kupując te oprawki moim priorytetem było to, aby dobrze chroniły moje oczy od wiatru i słońca. I to zapewniają mi w 100%. Co do wspomnianej redukcji, to może w jakimś stopniu niwelują zjawiska zaparowania i powstające refleksy. Ale pamiętać należny, że jeśli te szkła zostały pokryte powłokami, to z czasem przez wycieranie z brudu tracą swoje właściwości. Jeżeli parowanie i refleksy stanowiły by problem, to pewnie bym to zauważył, dla mnie jest okey:-)
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#5
A są okulary rowerowe do zakładania na okulary normalne? Bo moje przygody z soczewkami kończą się niepowodzeniem, a mam już za dużą wadę by bezpiecznie jeździć bez okularów.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#6
Okulary na okulary? Ale po co? Przecież masz adapter do którego pierwszy lepszy optyk zamontuje Ci idealne szkła korekcyjne ;-)

EDITED: Ciekawą opcją są: Arctica S-32 (w sumie prawie ;-) kopia "Rudy Project Perception") za rozsądną cenę do 100 zł brutto (+ 60zł za szkła korekcyjne (od +- 0.50 do + - 8,0 dioptrii :!: )).

s.
Odpowiedz
#7
slv, z okularami jest jak z kaskiem, trzeba przymierzyć. Ja przed kupnem mierzyłem jeszcze jakieś oprawki firmy Goggle, i okazało się, że są za wąskie i uwierają mnie przy skroniach.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#8
slv napisał(a):Okulary na okulary? Ale po co? Przecież masz adapter do którego pierwszy lepszy optyk zamontuje Ci idealne szkła korekcyjne ;-)

Różne rzeczy ludzie tworzą, więc myślałem że może takie też Wink
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#9
Jak już tak sobie pomagamy... to może ktoś mi podpowie, gdzie w Lublinie mogę kupić Accent Onyx? :->
Odpowiedz
#10
Ja swoje kupiłem w Cyklo na Wigilijnej.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości