Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup roweru Focus Cypress HT 29R
#1
Od jakiegoś czasu poszukuje niedrogiego roweru MTB (1500-1800zł) jako uzupełnienie do szosy. Zależy mi żeby był to 29er no i oczywiście jak najlepszy osprzęt w tej cenie (choć wiem, że w tej cenie rewelacji nie będzie).

Moją uwagę przykuł Focus Cypress HT 29R na allegro za niecałe 1800 zł:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5149807672

Na stronie Focusa nie mogę jednak znaleźć tego modelu ani info o geometrii.

Co myślicie o tym rowerze?
I jeszcze jedno. Mam 186 cm wzrostu i zastanawiam się nad rozmiarem 19' lub 21', jak myślicie?

Poniżej specyfikacja:

Rama: MTB 29R Materiał: Aluminium
Widelec/amortyzacja
Amortyzator przedni: Suntour XCT MLO
Skok amortyzatora: 100 mm
System amortyzacji: sprężyna
Rura sterowa: 1-⅛"
Piwoty do hamulców: Tektro tarczowe
Blokada skoku: mechaniczna

Korba: Shimano
Przełożenie:
Przód: 42/32/22
Tył: 11–34
Kaseta: 9 rzędowa
Przerzutka przednia: Shimano Acera
Przerzutka tylna: Shimano Alivio
Obręcze: Concept
Piasty: Alloy, QR Disc
Opony: Schwalbe Rapid Rob Active 57–622 Drutowana Wykonana z gumy Dual Compound – szybka na asfalcie i przyczepna w terenie
Hamulce: Tarczowe Tektro HDC-300
Tarcza przód 180 mm
Tarcza tył 160 mm

Manetki: Shimano FC-M391
Mostek kierownicy: Concept SL
Kierownica:
Flatbar, aluminiowa
710 mm
Siodło: EX Concept
Sztyca: Patent, aluminiowa
Odpowiedz
#2
Na stronie może go nie być, bo to chyba jakiś najniższy model z przed dwóch lub trzech lat. Najlepiej przejdź się po sklepach i popytaj, może w Lublinie dostaniesz dobrą cenę na jakiś sprzęt.
Polecam:

- Inżynieria Rowerowa - ul. Rusałka
- BikeBoys ul. Głęboka
- Toro - al. Kraśnicka
- Atol Bike - ul. Związkowa

Ewentualnie napisz na priv to może coś z Krossa uda mi się załatwić w miarę tanio (model z ubiegłego roku lub z tego).
Odpowiedz
#3
Mam 184 i jeżdżę na19"(29er). Na tak krótkim mostku może być trochę przyciasno (u mnie wymiana pomogła). Mam też 20" na kołach 26", który rozmiarem idealnie mi pasuje.

Jeżeli chodzi o rower to najlepiej jak sam zdecydujesz. Jak sam zauważyłeś szału nie będzie ale ja jeździłem przez ponad 10 lat na podobnej klasy sprzęcie i żyję Wink
Jest super a będzie jeszcze lepiej!
Odpowiedz
#4
mrozo, po rowerowych w Lublinie jeździłem i coś na 29 calowych kołach, z tarczami hydraulicznymi i 9-rzędową kasetą to od 2000 w górę... Sad W Inżynierii jest fajny Focus WHISTLER z tego roku, no ale za 2 tys...

piotr73, szukam na kołach 29' a ten jest na 26'. Na kołach 29' te Romety zaczynają się od 2500 zł...
Odpowiedz
#5
odezwij się na priv może coś zaradzimy
Odpowiedz
#6
Właśnie zauważyłem że był na 26 calowych kołach i posta wykasowałem , ale jak już się odezwałem to powiem że warto czasami dołożyć te parę stówek.
Tak na szybko znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/rower-29er-mtb-sprint ... 85661.html
http://allegro.pl/trek-mamba-goral-scot ... 01309.html
Odpowiedz
#7
Dołożyć już nie mogę więc 1800 zł to jest taki max.

ten SPRINT APOLON wygląda ciekawie, tylko największy rozmiar ramy jest 19" więc nie wiem czy nie będzie za mały... i nie znam tej marki więc nie wiem czego się spodziewać. Miał ktoś styczność z tymi rowerami?
Odpowiedz
#8
SPRINT APOLON - widziałem sporo różnych marek rowerowych, ale o czymś takim to 1szy raz słyszę ... Z tych podlinkowanych przez Piotra, to zdecydowanie Trek lepszy:
na plus: korba, zmieniarka tylna, manetki, oczywiście amorek, oczkowane obręcze. Poza tym to Trek, a nie jakiś Sprint ...
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#9
Właśnie też nie kojarzę tej marki, wiec sprint odpada.

Z kolei Trek jest 100 powyżej mojego max limitu cenowego i jest używany... A jak używany, to wolałbym rower zobaczyć na żywo przed zakupem...
Odpowiedz
#10
Stówkę utargujesz z palcem w ... ;-)
Poproś o dokładne zdjęcia napędu, ramy pod suportem i zobaczysz, czy rzeczywiście użyty tylko kilka razy. Ja bym go na razie nie skreślał - chyba najciekawsza opcja z wymienianych.
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości