Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unibike Emotion alternatywa
#11
KamilBB napisał(a):Kermit robisz się żałosny ze swoimi komentarzami chwalącymi jedyną słuszną markę. Jakoś nie potrafisz wkleić linka z lepszym osprzętem niż ten rower, czekam dalej. Maiłem wstrzymać się z takim komentarzem, ale już nie wytrzymam: przyjedź tym swoim zajebistym specem w sobotę do Puław to pokażę Ci miejsce w szeregu na moim Rock Machine(że rower sam nie jedzie, tylko musi być kolarz)Tongue
Cieszę się, że jesteś takim zajebistym ścigantem. Szkoda tylko, że sprzedajesz zbyt duże rowery. Z kolei ja miałem się nie wypowiadać na ten temat, ale się wypowiem. Pewnie Kinga z naszego forum by się pochwalić jaki rower jej sprzedałeś.- o dwa-trzy rozmiary za duży, pewnie taki właśnie miałeś na sklepie. Czy to jest poważne? Nie, to jest dopiero żenada i wstyd pełną gębą, bo ja bym nawet największego wroga skierował po Krossa zamiast sprzedawać mu ewidentnie za dużego Speca.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#12
Grzesiek sam prowokujesz do toczenia konwersacji w ten sposób swoimi głupimi komentarzami. Opluwasz markę która na to nie zasługuje, tym bardziej że to jest nasz rodzimy produkt.

Wracając do tematu ścigania nie raz słyszałem od ludzi jak kogoś zmieszasz z błotem, jakim to on jest "trzepakiem", ja nigdy nie użyłem takiego określenia i nie użyje. Musiałem jakoś na to też zareagować.

Nie ma takiej opcji żebym taki rower sprzedał, zawsze przykładam do tego bardzo dużą wagę, to ludzie najczęściej chcą jeździć na za dużych rowerach, czasami nie da się takiej osoby przekonać. Grzesiu nie wymyślaj sobie teraz jakiś przykładów z kosmosu, jakby rower był o 2-3 rozmiary za duży to w ogóle dana osobą zapewne miałaby problemy z przejechaniem się na rowerze. Każdemu klientowi proponuje jazdę próbną, a że mam do tego warunki niezależne od pogody to z nich korzystam. Fakt nie każdy chce jeździć i czasami kupuje na ślepo, bo nie da się klienta przekonać.

Nie podałeś roweru lepszego od Unibika w Waszej ofercie, czyżbyś nie miał nic lepszego do zaproponowania?
Odpowiedz
#13
Widzę że tu nie chodzi o rowery, który gorszy a który lepszy, tylko o jakieś zatargi między sobą. W związku z tym ja już więcej nie zabieram głosu w tym temacie, bo nie wiem o co tu tak na prawdę chodzi, nie wiem nawet kto z jakiego jest sklepu, a to pewnie jest kluczem do wyjaśnienia sporu. Domyślam się że KamilBB sprzedaje Unibake, a KermitOZ sprzedaje Spece, ale to tylko taki domysł.
Odpowiedz
#14
Racja skończmy z tymi zatargami, wrzucamy na luzSmile

A wracając do tamtych rowerów Paweł1000 to rzeczywiście jest tam wolnobieg, nie doczytałem. Co nie zmienia faktu że te rowery dzielą bardzo spore różnice, nawet nie ma co porównywać do Unibike. Shimano Tourney jest to najniższa grupa, a nie SIS. Oznaczenie SIS jest to indeksowana zmiana przełożeń w Shimano.
Odpowiedz
#15
Panowie dziękuję bardzo za opinie i dyskusję porównawczą.
Rower został zakupiony Merida Juliet - córka zmieniła nagle zdanie jak się przejechała i bardzo jej przypasował ten model i tutaj moje rozważania się skończyły.
Skoro było jej wygodnie i rama jej pasowała to uznałem że dalej nie ma co szukać.
Wybierając rower dla dziecka bardziej kierowałem się dopasowaniem roweru niż osprzętem, dziecko nie robi takich przebiegów jak dorośli zapaleńcy.
Temat uważam za zamknięty.
Odpowiedz
#16
paweł1000 napisał(a):Widzę że tu nie chodzi o rowery, który gorszy a który lepszy, tylko o jakieś zatargi między sobą.
Nie chodzi tu o zadne zatargi, tylko o zwykla kulture, czyli cos czego brakuje w przypadku traktowania innych rowerzystow przez prezesa. Wystarczy poczytac na forum z jakim tonem odzywa sie do innych lub jak sie wypowiada jak ktos kupi inny rower niz ten ktory on zaproponuje. Kiedys inaczej sie zachowywal. Przez 2 lata nawet jezdzilem z nim na maratony. W 2012 lub 2013 (nie pamietam) byla nawet mysl zeby zalozyc team kolarski, na spotkaniu bylem m.in.ja i Kamil. W tym momencie wiem, ze nie chcialbym z prezesem wspolpracowac. (Nie wiem jak Kamil, wiec w jego imieniu tego nie pisze). Teraz zachowanie prezesa zminilo sie do tego stopnia, ze w tamtym roku mial problem zeby znalezc sobie komplet do samochodu na maratony. Pewnie zaraz zacznie znowu pluc na mnie jadem lub wymyslac jakies dziwne kontrargumenty (jak w przypadku roweru za duzego o 2-3 rozmiary Confusedhock: ), ale niestety Grzesiu taka jest prawda.

A wracajac do Unibike to kilkoro moich znajomych ma takie rowery i chwala je sobie, ramy nie pekaja, geometria im pasuje. w rowerze chodzi o to zeby byl wygodny i w miare niezawodny, a nie o to jaka nakleili na tajwanie naklejke lub kto nam sprzedaje (choc czesto to ma duzy wplyw, ze to wlasnie w tym sklepie zakupimy) czasami lepiej dolozyc te 2-3 stowki niz kupic cos i pozniej tego zalowac Wink to samo mowie moim znajomym, ktorzy usilnie szukaja roweru do 800 zl Wink
Meritok napisał(a):Rower został zakupiony Merida Juliet - córka zmieniła nagle zdanie jak się przejechała i bardzo jej przypasował ten model i tutaj moje rozważania się skończyły.
Skoro było jej wygodnie i rama jej pasowała to uznałem że dalej nie ma co szukać.
Napisales w trakcie mojego pisania. I o to chodzi, zeby byl wygodny. Niech sie dobrze jezdzi Wink
Odpowiedz
#17
Jeśli chodzi o mnie to ja nie pisałem że Unibake są słabe, tylko że cena tego konkretnego modelu jest za wysoka (zresztą producent też tak uważa bo przecież jak by nie było obniżył cenę, chyba że źle wywnioskowałem, może mowa była o modelu z 2014 roku). Podałem inne rowerki do wyboru, według mnie bardziej atrakcyjne i jak się okazuje autor tematu (a raczej córka autora tematu) podzielił moją opinię bo kupił rower który właśnie podałem jako jeden z przykładowych rowerów lepszych od tego Unibike.
Tak na marginesie dobrze by było się dowiedzieć jaki konkretnie model Meridy został zakupiony i za jaką cenę.

Faktycznie tu źle się wyraziłem "Możliwie najniższym osprzętem Shimano jest SIS a nie Tourney", chodziło mi nie o produkty Shimano tylko kompatybilne z Shimano czyli takie jak Falcon, bo takie mi się kojarzą z osprzętem w rowerach z hipermarketów, co prawda dawno nie oglądałem rowerów marketowych, możliwe że teraz wszystkie są na osprzęcie Shimano, jednak dawno temu zakupiłem rower marketowy i ten akurat rower był na osprzęcie podobnym do Falcon, pamiętam że nie dało się tego w ogóle wyregulować.
Odpowiedz
#18
Ogólnie w tym roku producenci podnieśli ceny rowerów, ponieważ kurs złotówki był/jest słaby a producenci kupują komponenty w dolarach z Azji i stąd niestety wyższe ceny w tym roku:/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości