Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topienie Marzanny 20.03 (niedziela) Arena Lublin, godz.12.30
#1
[Obrazek: RL_marzanna.png]
By tradycji stało się zadość:
Zapraszamy na wspólne, rowerowe Topienie Marzanny, które odbędzie się 20 marca (niedziela).
Spotykamy się o godz. 12.30 przy stadionie miejskim Arena Lublin na ul. Stadionowej 1.
Tradycyjnie przejedziemy ścieżką nad Zalew Zemborzycki, gdzie przeprowadzimy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na najlepsze Marzanny, po czym je spalimy, a popiół po nich wrzucimy do Bystrzycy i w ten oto sposób przegnamy zimę!
Oczywiście apelujemy by Marzanny były sporządzone z materiałów ekologicznych, które ulegną całkowitej biodegradacji :-)
Po wrzuceniu prochów do rzeki, przewidziana jest wycieczka w poszukiwaniu wiosny.
Rok temu było tak: KLIK
Zachęcamy do jak najliczniejszego przybycia!

Mamy pierwszego sponsora nagród w konkursie na najlepszą Marzannę!
Jest to sklep rowerowy Bike Boys
znajdujący się na ul. Głębokiej 10/5
www.bike-boys.pl
Nagrodą są 3 bony na bezpłatny podstawowy przegląd roweru. Każdy bon o wartości 60 zł do wykorzystania do 31.05.2016 r.
[Obrazek: foto%2Bbony%2BBike%2BBoys.jpg]

Dobra wiadomość! - Mamy kolejnego sponsora nagród!
Jest nim sklep rowerowy Bike Room z siedzibą na ul. Mickiewicza 77
http://bike-room.pl/
Nagrodami są: bidony, koszyki na bidony, smary do łańcucha, chwyty do kierownicy oraz czapeczki kolarskie:
[Obrazek: nagrody%2BBike%2BRoom.jpg]

Ostatni sponsor nagród
Sklep i serwis rowerowy Metrobikes.pl - Kraśnicka 215
Nagrody to odzież rowerowa firm Norhwave i Specialized dla pań, łączna wartość nagród 1800 zł.

[Obrazek: 201603181_swsxpws.jpg]
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#2
Rado napisał(a):Tradycyjnie przejedziemy ścieżką nad Zalew Zemborzycki

Sprawdziłem terminarz i na szczęście tego dnia nic nie jest zaplanowane w obiektach Targi Lubelskie i Arena Lublin.
Przynajmniej na dzień dzisiejszy.
Ale biorąc pod uwagę dotychczasową ilość uczestników (szczególnie najmłodszych) objazd będzie trochę kłopotliwy (skrzyżowania).
Może wyjątkowo w tym roku okolice Arena Lublin albo inne pomysły?
Oby tylko nie było konieczności przekładania terminu.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#3
darist napisał(a):Ale biorąc pod uwagę dotychczasową ilość uczestników (szczególnie najmłodszych) objazd będzie trochę kłopotliwy (skrzyżowania).
Może wyjątkowo w tym roku okolice Arena Lublin albo inne pomysły?
Słuszna uwaga, o tym nie pomyśleliśmy.

Wydaje mi się, że od Areny Lidl przy Nadbystrzyckiej byłby lepszym miejscem zbiórki (bliżej z Centrum, bliżej ścieżki nad Zalew, też jest duży parking). Co Wy na to? Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#4
darist napisał(a):Może wyjątkowo w tym roku okolice Arena Lublin albo inne pomysły?
Dokładnie o tym samym pomyślałem.
Startując z Mostu Kultury mamy po drodze dwa duże i ruchliwe skrzyżowania do przejechania. Tych mniejszych koło stadionu nie liczę.
Jeśli dopisze pogoda i frekwencja będzie na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku, to skrzyżowania te są praktycznie niemożliwe do pokonania na jednej zmianie świateł. Przychodzą mi na myśl trzy rozwiązania:
1. Start z Mostu Kultury i czoło grupy zatrzymuje się za skrzyżowaniem i czeka aż wszyscy przejadą - nawet jeśli to będzie trwało 2-3 zmiany świateł.
2. Start z Mostu Kultury i minimalna pomoc Policji na skrzyżowaniach - zatrzymanie ruchu tak aby wszyscy przejechali bez względu na sygnalizację.
3. Start z okolic stadionu i unikamy problemów związanych z przejazdem przez skrzyżowania. Samo miejsce jest już chyba na tyle znane wśród mieszkańców, że nikt nie powinien mieć problemów z jego odnalezieniem.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#5
KermitOZ napisał(a):Wydaje mi się, że od Areny Lidl przy Nadbystrzyckiej byłby lepszym miejscem zbiórki (bliżej z Centrum, bliżej ścieżki nad Zalew, też jest duży parking). Co Wy na to? Smile
Wydaje mi się że spod stadionu łatwiej dostać się na ścieżkę. Unikamy też jakiegokolwiek przekraczania ulic. Dodatkowo jadący od strony Czechowa, Kaliny czy Majdanka mają łatwiejszy dojazd DDR do stadionu niż do Lidla przy Nadbystrzyckiej. Od strony Czubów lub LSM dojazd jest dobry w oba miejsca. No i stadion jest jednak bardziej rozpoznawalnym miejscem niż Lidl. A i parking przy stadionie jest większy niż przy Lidlu Wink
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#6
damian.s napisał(a):Wydaje mi się że spod stadionu łatwiej dostać się na ścieżkę.
Startując spod Lidla (Nadbystrzycka) przecinasz (tylko) jedną ulice i dalej aż do zalewu DDR. Chyba prościej się nie da ;-)
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#7
mariobiker napisał(a):chyba prościej się nie da ;-)
No właśnie wydaje mi się, że się da ;-) Startując spod stadionu nie przecinasz żadnej ulicy (dojazdu na parking stadionowy nie liczę ;-))
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#8
damian.s napisał(a):Startując spod stadionu nie przecinasz żadnej ulicy (dojazdu na parking stadionowy nie liczę ;-) )
Startując spod Lidla nie jedziesz w ogóle żadną ulicą (wyjazdu spod sklepu nie liczę ;-) )
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#9
Przy starcie spod Lidla wystarczy zabezpieczyć pierwsze 200m (zwłaszcza przy przejeździe przez Nadbystrzycką) i koniec problemów. Przy starcie spod Stadionu jedziemy całą grupą przez Krochmalną co jednak nie będzie zbyt bezpieczne, do tego dochodzą światła i możliwość rozerwania grupy. No i jednak jadący z większości miejsc w Lublinie mają bliżej pod Lidla Wink
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#10
Pod względem "fotogeniczności" Most Kultury jest zdecydowanie lepszy, ale faktycznie, bezpieczeństwo ponad wszystko. Ten Lidl chyba będzie OK.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości