Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wentyle włoskie (italian valve, iv)
#1
Dzień dobry. 

Od kilku lat jeżdżę po Lublinie rowerem przywiezionym przez mojego tatę z Włoch. Zawsze miałem problem z identyfikacją tych dziwnych wentyli, dziś dowiedziałem się grzebiąc w internecie że są to włoskie wentyle. Coś jak na zdjęciu: 
[Obrazek: 03.jpg]
Działa chyba podobnie do wentylu Presta, tyle że ten wystający w Preście zaworek jest tutaj schowany pod nakrętką.
Miał ktoś z takim czymś do czynienia? Jaką przejściówkę kupić żeby pompować opony kompresorami na stacjach? Czy taka jak do Presta będzie dobra? 
Póki co radziłem sobie jakąś tanią pompką do różnych typów zaworów, czasem końcówki kompresorów na stacjach również dawały radę, ale teraz już chyba nigdzie takich nie ma. 

Poza tym kilka dni temu zauważyłem że zakrętka od jednego z tych wentylków mi się gdzieś zapodziała, w tym roku dopiero zacząłem jeździć i nie wiem czy zapodziałem ją w poprzednim roku czy to efekt pożyczenia roweru siostrze, więc już raczej jest nie do odnalezienia Wink Dostanę gdzieś coś takiego? Przeszukałem przed chwilą internet łącznie z Allegro, lecz z marnym skutkiem. Chyba mało kto w Polsce w ogóle słyszał o czymś takim...
Odpowiedz
#2
Zmień dętki na Presto i po kłopocie.
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości