Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szykowanie do sezonu
#1
Thumbs Up 
Witam :Smile
Szykuję się wielkimi krokami do sezonu i potrzebuję paru waszych porad. 

1. Bluza rowerowa z długim rękawem czy może bielizna termoaktywna długa i na to krótka koszulka rowerowa? 
    Jakie firmy polecacie odnośnie koszulek i bluz rowerowych? 
2. Podobnie jak wyżej tylko, że spodnie. Czy getry rowerowe czy np. getry fitness + spodenki rowerowe? 
    Jakie firmy? 
3. Rękawiczki długie na rower ( jakoś krótkich nie lubię ) 
    Jakie firmy?  Ostatnio zastanawiam się czy nie lepiej kupić rękawiczek motocrossowych letnich One są cienkie a dobrej jakości. 
4. Jako, że będzie się wracało czasem po nocy z ustawek to poszukuję latarki tak do 100-150zł. 
    Znalazłem firmę Conyon i słyszałem, że jest dobra, ale może ktoś coś innego poleca. 
5. Smar do napędu. Jaki?  Finisha nie chce bo wysycha szybko a Rolhofa też jakoś nie chce bo za gęsty. 
    W Lublinie powstała firma eLUBE i mam ochotę ich smary przetestować. Może ktoś coś już testował od Nich? 


Parę rzeczy się narobiło, ale może wspólnymi siłami damy radę mi pomóc Smile)
Odpowiedz
#2
Ad 1. Mam jedno i drugie, a używam zależnie od pogody i tempa jazdy.
Ad 2. Ja jesienią i wiosną jeżdzę getry + spodenki, a w zimie ocieplane spodnie rowerowe.
Ad 3. W lecie tylko krótkie, a w zimie zwykłe polarowe.
Ad 4. Mam i gorąco polecam Convoy S2+, ale z akumulatorkami, ładowarką do nich i przeróbkami elektronicznymi to wychodzi kilkadziesiąt zł. poza budżet.
Ad 5. Używam oleju do łańcucha do pił i wszystko ok.
Odpowiedz
#3
(21-03-2017, 21:38)Kuba-Pe napisał(a): 3. Rękawiczki długie na rower ( jakoś krótkich nie lubię ) 
Przy +35C to nawet w krótkich jest za gorąco Big Grin
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#4
Kuba testuj, ać częstotestuj i dobierz co Ci pasi. A najlepiej zacznij jeździć z RL , zawsze ktoś Ci doradzi, na każde pytanie będziesz miał tyle odpowiedzi , co" ludziów".
Ja oliwie łańcuch do trekkinga mieszanką oleju hipolu i benzyny-cza wycierać często.Szoszona łańcuch dostaje tylko rolofa- jeżdzę na 2 łańcuchy.Zmieniam co 600 albo co 1000 km.Często musisz wycierać i myć w benzynie , by Ci długo służyło.
Tu poradnka na pewno 100% nie dostaniesz , tylko pytaj się i dopieraj co Ci pasi i na co cię stać. Pozdro
Odpowiedz
#5
(21-03-2017, 22:00)MarekK napisał(a): Ad 5. Używam oleju do łańcucha do pił i wszystko ok.

A kasetę i łańcuch czyscisz szczotka druciana? 

Odpowiedzi dla autora:
Ad. 1. Bielizna termoaktywna i koszulka, w chłodniejsze dni na to jeszcze bluza lub softshell.
Co do firm - na pewno nie ciuchy z Decathlonu, crivita też nie polecam - przynajmniej ja nie mam miłych przygód.

2. Spodenki + nogawki, ewentualnie bielizna termoaktywna + spodenki + nogawki. Firmy jak wyżej.
Co do samej bielizny termoaktywnej to od lat używam firmy Nordcamp i jestem zadowolony.
3. Rękawiczki tylko długie, w innych też już nie umiem jeździć. Co do firm to kiedyś długo jeździłem w rękawiczkach meridy, aż się porwały. Ale ze przestali produkować ten model który miałem to przesiadłem się na rękawiczki Bontragera. Nie są tanie, ale są bardzo przewiewne na zewnętrznej warstwie, wewnętrzna część jest tak jakby ze skóry / materiału skóropodobnego do tego mają bardzo przydatne w terenie panele żelowe. 
4. Nie wypowiem się, bo nie jeżdżę w nocy.
5. Od ubiegłego roku używam smaru squirtlube, dostępny tylko na allegro, nie jest tani, ale jest bardzo dobry, dobrze smaruje, nie brudzi mocno napędu, łatwo się czyści po nim napęd, jest bardzo wydajny. Jak byś się na niego zdecydował to napisz na priv, powiem ci jak z nim postępować żeby było ok.

O eLUBE też słyszałem że są dobre, ale nie używałem. Na plus zasługuje fakt że przy tworzeniu tych smarów pracował chłopak który od lat jest związany z rowerami i się ściga.
Odpowiedz
#6
Dzięki ludki za Wasze odpowiedzi Smile)

MarekK : Zimą nie jeżdżę więc myślę, że terma + koszulka krótka będzie spoko i tak samo ze spodenkami, Też się zastanawiam nad Convoy S2+ i wiem, że ze wszystkim wyjdzie mi 200 ale mam przynajmniej porządną latarę która podziała długo.
Mario: Tak to prawda, że +35 to najlepiej bez rękawiczek ale jednak na chłodniejsze wieczory lepiej mieć rękawiczki szczególnie, że mi palce marznął i skóra na rękach pęka.
Andriu: Pewien ludek mi kiedyś powiedział, że kup sobie 2 łańcuchy i zmieniaj je co 500km to napęd zachowa się w ładnym stanie, płukanki robić w benzynie ekstrakcyjnej, a smar do smarowania to wezmę na testy eLUBE bo po znajomości mogę mieć go taniocha Smile
Mrozo: Decathlon na pewno odpada bo z pampersa po 2 praniach robi się tektura.. Teraz zastanawiam się nad 4F bo mogę mieć spoko cenę na ich produkty ( rabaty pracownicze )
Rękawiczki długie zastanawiam się nad motocrossowymi letnimi nawet Foxa.. Znajomi jeżdżą na motocrossie i sobie chwalą a grube nie są więc na rower się nadadzą Smile
eLUBE przetestuje bo właśnie osobiście znam Karola ( tego chłopaka o którym piszesz ) i pewnie da mi spoko cenę na smary Smile Karol jest związany z rowerami od małego zresztą jego brat i ojciec i dziewczyna też jeżdżą, a jest zawodnikiem LKKG i lata BMX Racing.. Myślę, że fajnie jest wspierać lokalną firmę i jeżeli produkty są dobre to tylko polecać innym.
Karol sam jeździ na produktach eLUBE i testuje je w ostrych warunkach.
Odpowiedz
#7
Tak, na wiertarce Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości