Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
#17
Tak zastanawiam się co bym chciał zapamiętać po tej pielgrzymce. Jako przewodnika Pielgrzymki myśl moją codziennie zaprzątało bezpieczeństwo pielgrzymów. I w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim kierownikom grup i tym, którzy ich wspomagali aby każdy bezpiecznie mógł dotrzeć przed cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Było codzienne zatroskanie o całą tą logistyką, bez której to wydarzenie nie mogło by się odbyć. I tu też mogłem liczyć na pomoc każdego do kogo sie zwróciłem. Ale Pielgrzymka to przede wszystkim wydarzenie o wymiarze duchowym. W ten duchowy wymiar wpisuje się spotkanie z mieszkańcami Bałtowa na czele z Panią Dyrektor i ks. Proboszczem. To było niezwykłe doświadczenie otwartości, życzliwości i gościnności. Smile I z tego dnia zapamiętam słowa ks. proboszcza wypowiedziane podczas Mszy św - "Nie bój się, tylko wierz" A wiele było we mnie obaw i lęków o te wszystkie sprawy, o których powyżej. W ten duchowy wymiar wpisały się także konferencje naszego duszpasterza ks. Pawła. Bardzo ciekawie "odgadł" hasło naszej Pielgrzymki, które brzmiało (dla przypomnienia) "Z Maryją na drogach do Wolności", a w jego przekładzie wybrzmiało jako... "Z Maryją na drogach do niewoli". Nie będę tego rozwijał bo każdy kto był doskonale wie o co chodzi. Big Grin
A na koniec zwyczajowe, ale z serca płynące podziękowania dla wszystkich, którzy byli i tworzyli tę wspólnotę pielgrzymowania. Smile
Za jakiś czas zdjęcia.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: X Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę - przez radzik - 09-04-2018, 08:26
RE: X Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę - przez Jurek S - 05-07-2018, 21:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości