Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2
#7
Jako osoba, w stosunku do której komentarz Radzika był skierowany w sposób bezpośredni, sądzę, że powinnam zabrać głos w dyskusji.

Po pierwsze Radziku- nie masz żadnego prawa zwracać się do mnie Małgosiu- tę formę imienia rezerwuję dla osób szczególnie mi bliskich, a Ty, doskonale wiedząc, że używanie jej przez kogoś innego mnie wkurza, specjalnie to robisz, żeby mnie sprowokować.

Po drugie- o treści komentarza dowiedziałam się dopiero w momencie, kiedy został schowany na forum, a następnie wyedytowany (był moment, że komentarza na forum w ogóle nie było widać, dopiero potem został przywrócony, ale po edycji). Całość uznałam jako bardzo niestosowny żart na żenująco niskim poziomie, wręcz obraźliwy. Dodam, że napisany przez osobę, która w tym roku nie włączyła się w pomoc. Ok, nie ma takiego obowiązku. Nie ma też obowiązku popierania angażowania się RL w takie akcje, ale bardziej na miejscu byłby komentarz "po co to robicie" albo "ja tego nie popieram", zamiast komentarz, który może insynuować jakieś niezgodności związane z przeprowadzeniem zbiórki. Słowa były dla mnie szczególnie przykre, bo przez te kilka godzin zmarzłam na sopelek, a zimno odczuwałam jeszcze późnym wieczorem. Nie potrzebuję, żeby ktoś mi rozścielał czerwone dywany i dawał medale za zasługę, ale prowokujący ton komentarza i jego treść w takiej sytuacji to było jak dodatkowy strzał w policzek. Dziękuję, tego właśnie na dokładkę trzeba mi było.
Intrygujący jest fakt, że spośród wszystkich osób, które zbierały tamtego dnia dary w Stokrotce, komentarz Radzika był wycelowany tylko we mnie. Skoro Radzik jest tak dobrze poinformowany o tym, co się dzieje w Stowarzyszeniu, to nie stanowiło dla niego tajemnicy kto również był w sklepie, ale z jakichś nieznanych mi powodów postanowił zakpić właśnie ze mnie (właśnie, zakpić, bo żartem mimo wszystko ciężko to nazwać). Skoro w ocenie Radzika akcja była niepowodzeniem, to dlaczego, skoro już skorzystał z prawa komentowania zbiórki, nie obarczył odpowiedzialnością całego zespołu? Tylko dlatego, że skoro ja wypełniałam karty na mrozie i oddawałam przekazówki, więc miałam najpełniejszą wiedzę nt. ilości darów?

Na marginesie zaznaczę, że kiedy dowiedziałam się o komentarzu i o tym, że moderatorzy planują ukarać Radzika banem, dowiedziałam się również, że pierwotnie ten ban miał być na znacznie dłuższy okres. Wyraziłam swoją opinię, że kara znacznie przekraczałaby stopień zawinienia, ale nie brałam udziału w podejmowaniu ostatecznej decyzji.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata


Wiadomości w tym wątku
klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2 - przez radzik - 26-12-2019, 11:40
RE: klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2 - przez radzik - 28-12-2019, 15:40
RE: klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2 - przez radzik - 28-12-2019, 16:05
RE: klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2 - przez mraugorzata - 29-12-2019, 14:37
RE: klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2 - przez radzik - 29-12-2019, 16:31
RE: klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2 - przez radzik - 07-01-2020, 23:25
RE: klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2 - przez radzik - 10-01-2020, 18:44
RE: klika kwestii do wyjaśnienia vol. 2 - przez radzik - 13-01-2020, 20:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości