Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
z dziećmi na rowery
#9
No ja tam się na dzieciach może nie znam, że o przewożeniu ich w fotelikach nie wspomnę, ale wiem, że na większości ustawek średnia prędkość, tempo czy dystans są zazwyczaj podawane więc wiadomo co mniej więcej na nas czeka.

Ja zawsze twierdziłem i będę twierdził, że na trasie dostosowuje się prędkość do najsłabszego (czyt. najwolniejszego, najmniej doświadczonego czy też nowego) rowerzysty.
Jak trzeba czy zajdzie taka potrzeba to i można jechać 15km/h i mieć z tego przyjemność, wyjąć kanapkę i podziwiać przyrodę. Przy tych warunkach ustawki są naprawdę spokojne i rekreacyjne nie ma co się bać.
Jeżeli na ustawkę, zamierzaliby przyjechać rodzice ze swoimi pociechami to też nie widzę problemu, jest mnóstwo tras gdzie można praktycznie każdym rowerem wjechać, przejechać i nie bać się bezpieczeństwo własne i dzieci, przy okazji dostosowując trasę pod własne możliwości.
Nikt nie twierdzi, że trzeba od razu jeździć po 100km, na początek dobre i 10km, z czasem można wydłużać dystans, wszystko zależy od sytuacji.
Teraz niech mi ktoś powie, że na moich wyjazdach nie ma rekreacji to rozjadę rowerem :-) przy najbliższej okazji.

Jednak jak na ustawkę przyjadą tylko starzy wyjadacze dla których tempo rekreacyjne to średnia około 30km/h :-) to nie ma co się dziwić, że z rekreacyjnej robi się wyścig czy też trening, bo tak jest po prostu wygodniej dla nich.


Dobra koniec tych dywagacji ;-)

Co do wyjazdu z tymi dziećmi to pomysł w sumie spoko, tylko to przeprawianie się przez rzeki, trochę nie na miejscu...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości